Dlaczego herbata rumiankowa jest dla Ciebie dobra?

Dlaczego herbata rumiankowa jest dla Ciebie dobra?

Korzyści zdrowotne wynikające z herbaty rumiankowej są znane od setek lat. W końcu słynie nie tylko z wielu walorów zdrowotnych, ale także ze świetnego smaku. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom tego produktu.

1. Ataki bólu

Herbata rumiankowa łagodzi ból podczas miesiączki. Filiżanka tej herbaty rozluźnia mięśnie macicy, powstrzymując skurcze. Herbata zawiera glicynę, która łagodzi skurcze mięśni.

2. Bezsenność

Jedną z popularnych zalet tej herbaty jest skuteczna walka z bezsennością. Ta cudowna herbata ma naturalne działanie uspokajające i kojące.

3. Choroby żołądka

Herbatka rumiankowa jest często stosowana w leczeniu dolegliwości żołądkowych – łagodzi i łagodzi bóle brzucha oraz normalizuje pracę przewodu pokarmowego.

4. Przeziębienia i grypa

Kolejną wielką zaletą herbaty rumiankowej jest to, że aktywnie zwalcza objawy przeziębienia i grypy. Po wypiciu małej herbaty od razu poczujesz się znacznie lepiej, ponieważ wzmocni ona układ odpornościowy, a jej doskonałe właściwości antybakteryjne pomogą Ci znacznie szybciej zregenerować się.

5. Cukrzyca

Wykazano, że regularne spożywanie herbaty rumiankowej pomaga zapobiegać rozwojowi cukrzycy. Ta herbata służy również do stabilizacji poziomu cukru. (Pomimo wszystkich zalet, przed samodzielnym zażyciem skonsultuj się z lekarzem).

6. Migrena

Herbata rumiankowa łagodzi migreny. Osoby cierpiące na częste i silne bóle głowy zalecają regularne picie, wtedy częstotliwość i nasilenie bólu szybko się zmniejszy.

7. Cienie wokół oczu

Korzyści z herbaty rumiankowej nie ograniczają się tylko do użytku wewnętrznego, można ją również stosować do zabiegów zewnętrznych. Jeśli używasz tych niesamowitych torebek herbaty, nie wyrzucaj ich po zaparzeniu. Torebki herbaty rumiankowej mogą pomóc złagodzić obrzęki i cienie pod oczami.

8. Zabieg na skórę

To właśnie ta herbata ma właściwości przeciwutleniające, przeciwbakteryjne i silnie przeciwzapalne. Jak wspomniano wcześniej, jest cudowny nie tylko od wewnątrz, ale także bardzo skuteczny na zewnątrz.

Może być stosowany jako naturalny zabieg na twarz poprzez zmieszanie z innymi naturalnymi składnikami.

Herbatka rumiankowa może pomóc zmniejszyć podrażnienia skóry, swędzenie i wysypki skórne, a także przyspiesza gojenie nieprzyjemnych blizn potrądzikowych, oparzeń słonecznych, skaleczeń i drobnych ran.

Odżywi skórę, nadając jej piękny blask.

Dzięki swoim cudownym właściwościom przeciwutleniającym herbata rumiankowa może pomóc w walce z więdnięciem i starzeniem, ponieważ doskonale odżywia i nawilża cały organizm od wewnątrz, pomagając powstrzymać reakcje alergiczne.


Aleksandra Kowalski

Edytor serwisu

Rate author
iHerba Polska