Czy dobrze jest pić sok jabłkowy?

Czy dobrze jest pić sok jabłkowy?

Jednym z najpopularniejszych owoców na naszych szerokościach geograficznych jest jabłko. Owoce te zawsze zachwycają nas swoim niezwykłym smakiem i aromatami, a mnogość odmian i gatunków zapiera dech w piersiach.

Jabłka, jak wiadomo, w zależności od odmiany różnią się rozmiarem, kształtem, smakiem, kolorem i czasem dojrzewania. Jedno pozostaje niezmienne – przyjemność chrupania soczystego, słodkiego, pachnącego jabłka i naładowania się dobrym nastrojem, energią, zaspokojeniem głodu i pożywieniem organizmu przydatnymi witaminami i pierwiastkami.

Dobroczynne właściwości jabłka są wyjątkowe, ponieważ nie bez powodu jabłka nazywane są odmładzającymi. Szerokie są również możliwości kulinarne wspaniałych owoców. Jabłka piecze się w piekarniku, dodaje do sałatek, jogurtów, deserów, pianek, płatków śniadaniowych, służą jako nadzienie do wypieków, tłuczone ziemniaki, ocet, galaretka, robi się z niego galaretkę, dżemy, dżemy i dużą ilość napojów powstają: smoothie, kompoty, cydr, koktajle i soki. Chciałbym bardziej szczegółowo zająć się sokiem jabłkowym. Jaki jest pożytek z tego pożywnego napoju?

Od zawsze znane są dobroczynne właściwości soków. W świetle poprzednich pokoleń uważano, że soki z owoców i roślin niosą w sobie witalność, która jest tak potrzebna ludzkiemu organizmowi. Jabłoń w słoneczny dzień, usiana owocami, daje niesamowitą przyjemność estetyczną. Sok jabłkowy to ulubiony sok wielu osób. Odmładzające działanie jabłek i ich pochodnych sprawia, że ​​owoc ten jest również popularny w kosmetyce.
Ponieważ jabłka wszelkiego rodzaju w naszym kraju przytłaczają nie tylko lady targów i sklepów, ale także działki ogrodowe, gotowość soku jabłkowego jest oczywista.

Można wątpić w zalety soków w jasnych opakowaniach, o dźwięcznych i chwytliwych nazwach, które prezentują różni producenci. Wszakże są rozcieńczane konserwantami, wodą, cukrem i nie usprawiedliwiają napisem na pudełku „sok”. To tylko drink.

Najlepszy i naprawdę zdrowy, pożywny sok jest świeżo wyciskany i ze świeżych owoców. Najlepszą opcją jest, aby jabłka były ich własnymi jabłkami ogrodowymi, sam wiesz, że nie zatrułeś ich żadnymi chemikaliami i nie przetworzyłeś ich niczym.

Co zawiera ten odmładzający napój?

Kompozycja

1 Witaminy z grupy B;

2 Witamina C;

3 witamina E;

4. Witamina P;

5. biotyna;

6. Kwas pantotenowy i foliowy;

7. Mikro i makroelementy: żelazo, magnez, fosfor, potas, wapń, jod, fluor, sód i inne;

8. Cukier owocowy.

Sok jabłkowy rzeczywiście jest przyczyną leczenia wielu dolegliwości. A zapobiegawcze właściwości pachnącego cudu są bardzo rozległe.

Zalety naturalnego soku jabłkowego

1. Przywraca siłę, zwiększając zdolność do pracy;

2. Ma korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy;

3. Zalecane do stosowania przy niskiej kwasowości żołądka;

4. Z niedoborem witamin;

5. Podnosi poziom hemoglobiny;

6. Ma działanie moczopędne i żółciopędne;

7. Podnosi ogólny ton ciała, wzmacniając układ odpornościowy;

8. Normalizuje poziom cholesterolu we krwi;

9. Stymuluje mięsień sercowy;

10. Przywraca proces metaboliczny;

11. Doskonale działa na miażdżycę;

12. Z dną;

13. Działanie przeciwbakteryjne;

14. Oczyszcza organizm z toksyn;

15. Poprawia trawienie, normalizuje pracę jelit;

16. Przeciwdziała tworzeniu się kamieni;

17. Przydatny przy chorobach wątroby i nerek.

Często sok jabłkowy miesza się z innymi, równie zdrowymi sokami.

Jest lista negatywnych działań, ale nie tak imponująca. Sok jabłkowy nie powinien być spożywany przy dolegliwościach żołądkowo-jelitowych, zapaleniu trzustki, alergiach oraz indywidualnej nietolerancji produktu.


Aleksandra Kowalski

Edytor serwisu

Rate author
iHerba Polska