Jak zielona herbata wpływa na zdrowie?

Jak zielona herbata wpływa na zdrowie?

Zielona herbata, pierwotnie tak rozpowszechniona i popularna w Azji, a zwłaszcza w Chinach, od wieków jest szeroko stosowana nie tylko jako napój orzeźwiający, ale także jako lekarstwo na niektóre dolegliwości.

W szczególności, takie jak różne bóle, a nawet stany depresyjne.

Obecnie na całym świecie produkt ten cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na swoje właściwości wzmacniające, które przynoszą ogromne korzyści zdrowotne.

Dodatkowo zieloną herbatę docenili również kosmetolodzy, którzy nauczyli się, jak właściwie wykorzystać dobrodziejstwa, jakie daje w pielęgnacji swojego wyglądu.

Dlaczego jest tak cenny?

Ten szlachetny napój można teraz łatwo znaleźć w wielu lekach kosmetycznych, zarówno domowych, jak i produkowanych seryjnie.

A także – wyciągi z niej znajdują szerokie zastosowanie w licznych zabiegach oferowanych przez gabinety kosmetyczne.

Chodzi o to, że zielona herbata zawiera tak cenne substancje, jak polifenole, aminokwasy, przeciwutleniacze i niektóre enzymy.

Dodatkowo zawiera:

• teina;

• kofeina;

• magnez;

• potas;

• mangan i cała lista witamin.

Całe to „bogactwo” ma dobroczynny wpływ na wygląd zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Oczywiście przy regularnym stosowaniu w postaci napoju lub odpowiednich kosmetyków kosmetycznych i zabiegów.

Zielona herbata znacząco poprawia cerę i leczy skórę całego ciała, dzięki jej zdolności do usuwania gromadzących się toksyn z organizmu, gojenia blizn i trądziku, a także zwalczania stanów zapalnych.

Amerykańskim badaczom udało się udowodnić, że stosowanie leków zawierających ekstrakt z zielonej herbaty wpływa korzystnie na proces odmładzania skóry.

Takie leki można z powodzeniem stosować w walce z wieloma dolegliwościami dermatologicznymi.

Korzyści dla skóry

1. Usunięcie „siniaków” i obrzęków pod oczami.

Zawarte w tym napoju garbniki oraz duża ilość przeciwutleniaczy aktywnie przyczyniają się do usuwania obrzęków pod oczami i „siniaków”, które pojawiają się w wyniku przepracowania i utraty sił.

2. Walcz ze starzeniem się.

Te same antyoksydanty pomagają skutecznie spowolnić proces starzenia się skóry, znacznie opóźniając pojawienie się zewnętrznych oznak, takich jak plamy starcze, zmarszczki i zwiotczenie skóry.

Nie zapomnij o antyrakowych właściwościach tych cennych substancji.

3. Zapobieganie trądzikowi i trądzikowi.

Katechiny, zawarte w wystarczającej ilości w zielonej herbacie, wyróżniają się właściwościami antybakteryjnymi, które są cenne w zapobieganiu powstawaniu trądziku, zaskórników i trądziku, które bardzo często pojawiają się na skórze w wyniku różnych czynników zewnętrznych lub niedostatecznej jakości pielęgnacji.

4. Ochrona przed słońcem.

Zielona herbata zawiera składniki, które mogą działać nie tylko jako filtr UV, który chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Zawarte w niej polifenole, teobromina i garbniki skutecznie łagodzą i leczą oparzenia słoneczne, skutecznie neutralizując szkody powstałe w wyniku długotrwałego przebywania na ulicy czy plaży.


Aleksandra Kowalski

Edytor serwisu

Rate author
iHerba Polska