Sok z dyni – korzystny skład

Ten produkt zawiera wiele składników odżywczych. To prawda, że ​​podczas obróbki cieplnej wiele z nich po prostu wyparowuje. Jedzenie surowej dyni nie wchodzi w grę. Ponadto nie każdemu spodoba się ta opcja. Ale sok z dyni jest znacznie przyjemniejszy do picia, a minerały wraz z przydatnymi witaminami w tym przypadku są całkowicie zachowane.

Świeżo przygotowane soki, zarówno warzywne, jak i owocowe, zawierają leczniczą wodę strukturalną. Dzięki niemu następuje łatwe rozdwajanie, na podstawie którego usprawnia się proces metaboliczny. Nagromadzone żużle i substancje toksyczne stopniowo zaczynają się wydostawać. Oznacza to, że świeże soki pomagają oczyścić organizm.

Korzystny skład soku dyniowego

Ze względu na niewielką ilość cukrów w dyni zaliczana jest do grupy warzyw. Jeśli chodzi o sok z dyni, szczyci się obecnością minerałów, takich jak żelazo, fosfor, wapń, miedź, magnez, sód itp. Ponadto zawiera trochę błonnika pokarmowego. Warto również wspomnieć o bogatym zestawie witamin: C, E, A, B, PP.

Sok z dyni zawiera wystarczającą ilość pektyny, która jest polisacharydem o właściwościach adhezyjnych. Korzyści płynące z tego błonnika pokarmowego dla ludzi są po prostu niesamowite. Z jego pomocą dzieje się:

– poprawa ruchliwości jelit;

– usuwanie cholesterolu z organizmu;

– normalizacja procesów metabolicznych;

– oczyszczanie organizmu z pestycydów;

– poprawa krążenia krwi;

– usuwanie metali ciężkich i radionuklidów.

Dzięki pektynie oczyszczane są narządy wewnętrzne, krew i tkanki. Z tego powodu sok z dyni zaleca się stosować jako środek leczniczy i profilaktyczny. Co więcej, zarówno medycyna tradycyjna, jak i ludowa powtarza o swoich zaletach.

Zdjęcie autora

Zalety soku z dyni

Świeży napój z dyni ma wiele właściwości leczniczych, od przeczyszczających i przeciwbakteryjnych po przeciwgorączkowe. Jego regularne stosowanie może zapobiec rozwojowi krzywicy, która często wpływa na organizm dziecka.

Sok z dyni doskonale radzi sobie z zatruciem, co z pewnością docenią kobiety, które są w trakcie noszenia dziecka. Jest też wiadomość dla matek karmiących: okazuje się, że picie tego napoju sprzyja produkcji mleka.

Ponadto eksperci zalecają, aby pierwsze karmienie dziecka było wprowadzane z dyni, ponieważ nie wywołuje reakcji alergicznych.

Warto też wspomnieć, że sok dyniowy korzystnie wpływa na stan układu nerwowego i pomaga radzić sobie z bezsennością. Jego stosowanie polecane jest również przy osłabionym organizmie, anemii, otyłości, cukrzycy.

Pozwala zlikwidować obrzęki związane z zaburzeniami sercowo-naczyniowymi. Jeśli chcesz rozwiązać ten problem, wypij pół szklanki soku dyniowego 30 minut przed posiłkiem. Można go rozcieńczać koncentratami warzywno-owocowymi.

Szkoda soku dyniowego

Pomimo zalet soku dyniowego ma pewne przeciwwskazania:

– etap zaostrzenia chorób przewodu pokarmowego;

– zapalenie żołądka o niskiej kwasowości;

– częsta biegunka;

– indywidualna nietolerancja produktu.

Aby uzyskać zastrzyk witamin i energii, koniecznie dodaj do swojego menu dynię i sok z niej.

Bądź zdrów!


Aleksandra Kowalski

Edytor serwisu

Rate author
iHerba Polska