Które herbaty ziołowe obniżają ciśnienie krwi?

Które herbaty ziołowe obniżają ciśnienie krwi?

Istnieją trzy rodzaje herbat ziołowych: obniżające ciśnienie, zwiększające je oraz neutralne, które w żaden sposób nie wpływają na ciśnienie krwi. Pierwszy rodzaj to zbawienie dla pacjentów z nadciśnieniem.

Nadciśnienie tętnicze (nadciśnienie tętnicze) to przewlekła dolegliwość charakteryzująca się utrzymującym się wysokim ciśnieniem krwi. Choroba niepokoi tysiące ludzi na całym świecie, a jeśli wcześniej chorowały na nią głównie osoby starsze, to dziś choroba szybko staje się młodsza.

Nadciśnienie jest równie niebezpieczne zarówno dla młodych, jak i dorosłych organizmów. To wysokie ciśnienie krwi może powodować udar i zawał serca.

Wysokie ciśnienie krwi ma wiele uderzających objawów:

• Silny ból głowy, często pulsujący;

• Nudności, z wymiotami lub bez, niezwiązane z zatruciem pokarmowym;

• zawroty głowy, w rzadkich przypadkach omdlenia;

• Hałas w uszach;

• Zmniejszona uwaga i niezdolność do koncentracji.

Jednocześnie ważne jest, aby zrozumieć, że głównym wskaźnikiem boleśnie wysokiego ciśnienia krwi jest właśnie zły stan zdrowia i obecność powyższych objawów.

Oznacza to, że konieczne jest obniżanie ciśnienia krwi nie za pomocą pewnych wskaźników (nie ma jednego standardu ciśnienia, każdy organizm jest indywidualny), ale gdy źle się czujesz.

Jeśli obawiasz się nadciśnienia, warto pamiętać o kilku napojach prozdrowotnych, które mogą poprawić samopoczucie.

Zielona herbata

Już jedna filiżanka zielonej herbaty obniża ciśnienie krwi.

Zawiera flawonoidy, które korzystnie wpływają na pracę serca i naczyń krwionośnych. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednią odmianę. Musi to być herbata zebrana w Chinach lub Japonii, trzeba ją kupić w wyspecjalizowanych herbaciarniach.

Zwykłe torebki herbaty nie mają tych właściwości. Musisz pić zieloną herbatę schłodzoną, ale niepożądane jest, aby zaparzał dłużej niż godzinę.

Kwitnąca Sally

Napój z herbaty Ivan nie tylko pomoże obniżyć ciśnienie krwi przy nadciśnieniu, ale także stanie się doskonałą alternatywą dla kawy. Działa też pobudzająco, rozweselająco, ale nie jest przeciwwskazane w przypadku wysokiego ciśnienia krwi.

Herbata Ivan pomaga pozbyć się bólów serca, normalizuje tętno.

To właśnie ten napój pomaga w rehabilitacji po zawale serca i udarze, ponieważ wszystkie zawarte w nim składniki wzmacniają układ sercowo-naczyniowy. Ale ważne jest, aby nie przekraczać dziennej dawki. Nie zaleca się picia więcej niż trzech filiżanek dziennie.

Herbata z jagód głogu

Owoce głogu można zasłużenie nazwać wyjątkowymi. Zawierają całą gamę makroskładników: cynk, magnez, żelazo.

Pomagają w normalizacji ciśnienia krwi, niezależnie od tego, czy jest niskie, czy wysokie. W tym sensie herbata z jagód głogu jest napojem wszechstronnym.

Napój idealnie komponuje się z konfiturą z aronii (aronii). Ta jagoda jest nie tylko smaczna, ale także obniża ciśnienie krwi, dając podwójny efekt.

Poślubnik

Herbata z przylistków rozelli może zarówno obniżać, jak i zwiększać ciśnienie krwi. Sztuczka polega na tym, jak go uwarzyć. Gorąca herbata podniesie ciśnienie krwi, u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym surowo zabrania się jej picia, ale zimna herbata wręcz przeciwnie, obniży je.

Hibiskus ma szerokie właściwości: wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, obniża poziom cholesterolu we krwi, ogólnie korzystnie wpływa na układ krążenia.

Ale musisz go pić nie więcej niż trzy razy dziennie, pamiętając o okresowych przerwach.

Pamiętaj, że wszystko jest przydatne z umiarem. Nawet najzdrowsza herbata może być szkodliwa, jeśli pijesz ją zbyt często.


Aleksandra Kowalski

Edytor serwisu

Rate author
iHerba Polska