Jak używać żeń-szenia, aby wzmocnić męską potencję. Korzeń żeń-szenia na męską potencję: instrukcje użytkowania.

Żeń-szeń

Ta niesamowita roślina zawiera dużą liczbę użytecznych pierwiastków śladowych, witamin i innych substancji niezbędnych do zapewnienia normalnego funkcjonowania całego organizmu, rozważymy je bardziej szczegółowo:

 • witaminy – C, grupy B, K, E – są niezbędne do normalizacji układu nerwowego, wzmocnienia odporności, pomagają wyeliminować toksyny;
 • pierwiastki śladowe – olejki eteryczne, kwas foliowy, mangan, fosfor i potas itp.;
 • gingerol – pierwiastek nadający korzeniu żeń-szenia niezwykły aromat i smak, dodaje ostrości, substancja od dawna uważana jest za leczniczą;
 • aminokwasy: treonina, lizyna, walina itp.

Ważny! Decydując się na zakup żeń-szenia na potencję mężczyzn, nie wolno zapominać, że regularnie pijesz tę roślinę leczniczą zgodnie z instrukcją.

Jak widać, roślina ta ma wiele korzystnych właściwości, co zostało udowodnione przez naukowców od dawna. Ponadto eksperci byli w stanie ustalić, że korzeń imbiru działa bezpośrednio na układ moczowo-płciowy u mężczyzn, pomaga zapomnieć o zapaleniu gruczołu krokowego, przywraca potencję – i nie trzeba pić żadnych tabletek, wszystko jest naturalne i całkowicie bezpieczne. Warto jednak zauważyć, że korzeń żeń-szenia jest dość silny i należy go stosować ostrożnie.

Żeń-szeń nie jest zalecany, jeśli masz następujące choroby:

Dlaczego żeń-szeń jest przydatny?

Żeń-szeń, którego dobroczynne właściwości znane są ludziom od wielu wieków, jest rośliną leczniczą

rodzina aralievów. Jest szczególnie popularny w medycynie ludowej w Azji, Ameryce Północnej i na Wschodzie.

Uważa się, że leki oparte na korzeniu tej rośliny są w stanie nadać piękno i młodość.

Korzyści dla mężczyzn i kobiet są określone z góry przez bogaty skład rośliny. Do celów leczniczych używany jest tylko korzeń.

Prawie wszystkie leki rozluźniają centralny układ nerwowy człowieka i są jednocześnie stosowane jako naturalne stymulanty.

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak przydatna jest nalewka lub ekstrakt w kapsułkach, warto zastanowić się nad kluczowymi składnikami kompozycji:

 

Lek jest przydatny jako skuteczny środek adaptogenny. Stymuluje i uelastycznia organizm.

Istnieje wiele farmakologicznych form rośliny, z których każda ma na celu wyeliminowanie określonych problemów:

 • Preparaty miejscowe (maści, żele, kremy, serum z żeń-szeniem).

Ważny! Kapsułki „Herbion Ginseng” jako specjalnie ekstrahowaną postać przyjmuje się 1 raz dziennie (1 – 2 kapsułki). Lepiej jest pić lekarstwo po posiłkach. Czas trwania terapii to 7 tygodni.

Rodzaje produktów leczniczych

 

Nalewka z żeń-szenia dla mężczyzn jest sprzedawana w aptece w stanie gotowym, chociaż z powodzeniem można ją przygotować w domu. Jest kilka produktów, wśród których możemy wyróżnić „Herbion”, „Dynamizan”, „Prosolyushen”. Wszystkie te preparaty to roślinna nalewka alkoholowa, chociaż kapsułki produkowane są również pod nazwą „Gerbion”.

Lek „Dynamisan” to witaminy z żeń-szeniem. Taka formuła sprawia, że ​​produkt jest jeszcze bardziej skuteczny i ulepszony. Cena w aptece nie jest na tyle wysoka, aby odmówić Twojemu zdrowiu tak silnej diety.

Każdy produkt zawiera ekstrakt z żeń-szenia w określonej formie i stężeniu. Warto zauważyć, że

każdy produkt może całkowicie wpłynąć na organizm.

Istnieje korekta pracy prawie wszystkich narządów i układów: hormonalnego, sercowo-naczyniowego, seksualnego, pokarmowego, nerwowego.

Rozważ główne korzystne właściwości dla mężczyzn i kobiet:

 • Powrót do zdrowia po długotrwałym wysiłku fizycznym lub szoku psycho-emocjonalnym.
 • Łagodzenie niepokoju i drażliwości.
 • Stymulacja procesów metabolicznych w komórkach mózgowych.
 • Stosowanie ekstraktów pozwala przyspieszyć procesy regeneracji dowolnej tkanki na poziomie komórkowym.
 • Poprawa procesów wymiany gazowej w narządach oddechowych.
 • Przyspieszenie procesów wydzielania żółci, korekta wszystkich procesów metabolicznych, zapobieganie rozwojowi otyłości.

Żeń-szeń na impotencję i słabe męskie libido jest przepisywany w celu kompleksowego działania na pacjentów. Często mężczyźni muszą skorygować tło hormonalne, nadać niewielki ton i znormalizować układ nerwowy. To wystarczy, aby poprawić potencjał seksualny. Aby poprawić zdrowie mężczyzn, najczęściej przepisuje się tabletki, kapsułki i nalewki.

Główną właściwością przyjmowania żeń-szenia jest zwiększenie męskiego libido, poprawa funkcji seksualnych, w szczególności erekcji. Dzięki substancjom zawartym w roślinie naczynia rozszerzają się, a krew zaczyna napływać do męskich narządów.

Jakość nasienia również znacznie się poprawia ze względu na wzrost aktywności plemników. Wszystkie te właściwości w połączeniu poprawiają zdrowie mężczyzn. Żeń-szeń przywraca siłę, tonizuje. Wpływa również pozytywnie na włosy mężczyzny, przyspiesza wzrost włosów, poprawia ich kondycję.

Możliwe szkody i przeciwwskazania

Bez względu na to, jak wszechstronny jest żeń-szeń, istnieją przeciwwskazania do stosowania.

 

Nie należy przyjmować preparatów z żeń-szenia, jeśli:

 • Mężczyzna ma problemy z ośrodkowym układem nerwowym
 • Z zaostrzeniem wszelkich chorób przewlekłych

Podczas stosowania preparatów z żeń-szeniem zabronione jest spożywanie napojów alkoholowych, ograniczenie spożywania kawy i herbat ziołowych. Nie używaj innych biologicznych dodatków, ponieważ roślina wzmacnia działanie innych leków. Nie należy przyjmować żeń-szenia dłużej niż sześćdziesiąt dni.

 

Przy długotrwałym stosowaniu żeń-szenia jego składniki gromadzą się w tkankach organizmu, co jest właściwością negatywną.

Żeń-szeń może powodować następujące skutki uboczne:

Wskazania do stosowania nalewki

Nalewka z żeń-szenia na potencję stosowana jest nie tylko w ludowych recepturach na poprawę organizmu, ale także jako dodatek do produkcji leków. Nalewkę alkoholową na korzeniu powinni przyjmować mężczyźni z następującymi problemami:

 • z niską aktywnością męskich komórek płciowych;

Nalewkę alkoholową z żeń-szenia na potencję można przygotować samodzielnie w domu lub kupić gotowy produkt w aptece. Przy regularnym i terminowym stosowaniu skuteczność zostanie zauważona natychmiast. Tylko jest ważna zasada – nie przekraczaj wskazanej dawki.

Mechanizm akcji

Historycznie rzecz biorąc, korzeń żeń-szenia w starożytnych Chinach był uważany za silny afrodyzjak. Był używany przez cesarzy Niebiańskiego Imperium w celu zwiększenia libido i czerpania szczególnej przyjemności ze stosunku.

 

W nowoczesnych warunkach żeń-szeń jest rośliną uprawną i jest uprawiany do celów leczniczych.

Efekty:

 • Ogólna stymulacja organizmu. Zarówno ośrodkowy układ nerwowy, jak i wszystkie inne funkcje, w tym układ rozrodczy, są w tonie.
 • Jądra są aktywowane i wzrasta ich synteza hormonu płciowego, testosteronu. W efekcie wzrasta libido i wzrasta aktywność seksualna.
 • Żeń-szeń ma tendencję do rozszerzania naczyń krwionośnych. Dzięki temu zwiększa się ukrwienie zewnętrznych narządów płciowych. Erekcja poprawia się i wydłuża.
 • Korzeń rośliny ma korzystny wpływ na układ nerwowy człowieka. Poprawia się przewodzenie impulsów wzdłuż włókien, dzięki czemu mężczyzna może czerpać większą przyjemność z seksu.

Liczne recenzje osób, które wypróbowały naturalny środek na bazie żeń-szenia, potwierdzają jego wysoką skuteczność w leczeniu zaburzeń erekcji i równoległej poprawie ogólnej kondycji organizmu.

Negatywne reakcje organizmu

Żeń-szeń syberyjski, podobnie jak inne gatunki roślin, to nie tylko wspaniałe zioło o potężnych właściwościach, ale także lekarstwo. Oznacza to, że ważne jest, aby wziąć pod uwagę rozwój możliwych skutków ubocznych.

Instrukcje użytkowania informują, że stosowanie nalewki może powodować następujące zjawiska:

Żeń-szeń chiński jest używany ostrożnie przez osoby cierpiące na skoki ciśnienia krwi i cukrzycę. Aby zminimalizować negatywne objawy, ważne jest, aby dokładnie przyjrzeć się, jakie dawkowanie jest zalecane w każdym konkretnym przypadku.

Wiedza na temat żeń-szenia jest bardzo ważna. Przed rozpoczęciem kuracji tym preparatem ziołowym warto skonsultować się z lekarzem. Jeśli występuje nietolerancja alkoholu lub z jakiegoś powodu stosowanie preparatów alkoholowych jest niepożądane, możesz wybrać lek bez tego składnika.

Dbanie o swoje zdrowie sprawi, że każdego dnia będziesz czuć się pewnie. Umiejętne wykorzystanie darów natury pomaga skutecznie radzić sobie z wieloma problemami, nie wyrządzając żadnej szkody ciału!

Obejrzyj wideo – trzy przepisy na męską potencję:

 

Jak przygotowuje się nalewkę z korzenia życia

Mężczyzna, który zdecydował się na leczenie żeń-szeniem, może kupić nalewkę apteczną, której wybór jest dość duży, lub samodzielnie przygotować lek. Od preparatów farmaceutycznych, oprócz form płynnych, Gerbion Ginseng można wyróżnić pod względem siły działania w żelatynowych kapsułkach.

Również w Internecie można zamówić różne ekstrakty z korzenia w postaci tabletek lub żeń-szenia górskiego na potencję i męską siłę w postaci proszku, sporządzonego z różnych roślin rosnących w Ameryce Południowej, w szczególności w Peru.

Nalewki alkoholowe w domu można przygotować na dwa sposoby:

 • Na wódkę . Korzeń rośliny umieszcza się w 3-litrowym pojemniku z wysokiej jakości wódką i podaje w ciemnym miejscu przez cały dzień. Następnie możesz wziąć nalewkę 50 mg dziennie, dzieląc objętość na trzy dawki. Niektórzy niepijący mężczyźni dość mocno przyjmują to lekarstwo, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak przyjmować płyny i unikać przedawkowania. Wypijając trzy szklanki w ciągu dnia, człowiek może ulec nadmiernemu podnieceniu, co będzie miało zły wpływ na zdrowie, zwłaszcza u osób o niestabilnej psychice. Należy zauważyć, że jeden korzeń ma działanie lecznicze przez długi czas i można go użyć do wlewu trzykrotnie. Gdy ilość leku w pojemniku zmniejszy się do 200 ml, można tam dodać wódkę i ponownie przechowywać ją przez jeden dzień w ciemnym miejscu.
 • Alkohol . Mały kawałek korzenia lub 20 g proszku wlewa się do szklanki 70% alkoholu, słoik szczelnie zamyka się pokrywką i umieszcza w ciemnym miejscu na 10 dni. Otrzymaną mieszaninę wypija się w ciągu miesiąca, po 15 kropli. Rezultatem jest poprawa erekcji i ogólna poprawa stanu zdrowia.

Niektórzy eksperci uważają, że codzienne spożycie alkoholu etylowego w leku zmniejsza korzystne właściwości żeń-szenia. Dlatego wielu mężczyzn nalega na korzeń miodu.

Przepis jest bardzo prosty, jednak nie polecamy go osobom ze skłonnością do alergii na produkty pszczelarskie.

Pół łyżki proszku lub pokruszonych surowców ziołowych miesza się z 350 g naturalnego świeżego miodu i przechowuje przez 10 dni. Odbiór odbywa się 30 minut przed posiłkiem trzy razy dziennie, kurs trwa 1-2 miesiące, po chwili można go powtórzyć. Ten środek jest stosowany nawet w przypadku złożonych zaburzeń funkcji seksualnych.

Znacznie rzadziej, ale nadal używaj wodnego bulionu żeń-szenia. Do rondla wlewa się 3 litry czystej przefiltrowanej wody i dodaje posiekany korzeń. Mieszaninę gotuje się na małym ogniu, aż w pojemniku pozostanie 200 g bulionu. Smak produktu poprawia miód i wypija się łyżkę stołową 3 razy dziennie.

Ze względu na dużą zawartość substancji czynnych, stosowanie nalewki z żeń-szenia w celu zwiększenia siły działania może wywołać szereg działań niepożądanych.

 

 • Podwyższone ciśnienie krwi i tętno.

Nalewka jest przeciwwskazana u pacjentów z nadciśnieniem, zaburzeniami psychicznymi i indywidualną nietolerancją. Nie możesz również używać rośliny jako leku do 18 roku życia.

 

Opcje lecznicze

Lepiej jest spożywać żeń-szeń, gdy nie jest młody, najlepiej jeść dwanaście lat. Jest sprzedawany do ośmiu i dwunastu. Zasadniczo żeń-szeń jest stosowany w lekach w postaci tabletek lub kapsułek, ale przygotowuje się również napary.

Pigułki i kapsułki

Najpopularniejszym rodzajem żeń-szenia jest koreańska czerwień. Na jego podstawie powstają różne leki.

 

Zapobiegają rakowi, hamują rozwój guzów, dobrze wpływają na układ hormonalny i dodają energii. Za pomocą leków można kontrolować odpływ żółci. Oto kilka przykładów kapsułek i tabletek:

Za pomocą leków na bazie korzenia żeń-szenia można leczyć przeziębienia i choroby płuc oraz obniżać poziom cukru we krwi.

To, jak prawidłowo używać narkotyków, zależy od konkretnych leków. Ale są ogólne zasady:

 • Aby poprawić funkcje męskie, codziennie stosuje się 500-600 mg. tabletki żeń-szenia 1-2 miesiące
 • Aby poprawić stan psycho-emocjonalny, piją 100-200 mg 2 razy dziennie przez 1,5 miesiąca.
 • Aby utrzymać odporność 100-200 mg. W ciągu miesiąca
 • Ulya poprawia funkcje umysłowe 400 mg. 2 miesiące

Korzyści z żeń-szenia zwiększają potencję

Żeń-szeń

Nasze życie jest pełne stresu. A stres, jak wiesz, ma szkodliwy wpływ na organizm. A przede wszystkim odczuwa to silniejszy seks: noce miłości już u 30-35-letnich mężczyzn „w pełnym rozkwicie” stają się znacznie krótsze, ich liczba też się zmniejsza. I problem dotyczy nie tylko mężczyzn – kobiety nie mniej się męczą, potrzebują snu, nie zawsze mają siłę po dniu pracy na kochanie się. Dlatego taką popularnością zaczęły cieszyć się rozmaite stymulanty i modulatory jak np. „Viagra”, a nawet specjalne urządzenia, które „wkładasz do kieszeni: a wieczorem jesteś super człowiekiem”.

Jednak Matka Natura oferuje swoją własną pigułkę miłości – Nalewkę z żeń-szenia, aby zwiększyć potencję. To nie przypadek, że korzeń dzikiego żeń-szenia jest zalecany do aktywności seksualnej zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet. Zawiera wiele pierwiastków śladowych, w tym german i molibden, wchodzące w skład hormonów płciowych – feramidów. Nazywa się je również hormonami miłości. Żeń-szeń zawiera również substancje spalające, które poprawiają ukrwienie narządów, w tym narządów miednicy.

Ze względu na swój skład żeń-szeń silnie wpływa na ukrwienie narządów miednicy – to jest dokładnie to, co jest niezbędne do zapewnienia wysokiej jakości, długotrwałej potencji. Imbir jest stosowany nawet w leczeniu zapalenia gruczołu krokowego środkami ludowymi: może być stosowany zarówno w celach terapeutycznych, jak i profilaktycznych. Najważniejsze jest regularne nakładanie korzenia, tylko w takim przypadku można uzyskać trwały i długotrwały efekt.

Jest miejscowy do stosowania zarówno przy chorobach układu moczowo-płciowego, jak i przy problemach z erekcją.

Żeń-szeń zwiększający potencję jest uznanym na całym świecie środkiem zaradczym, ponieważ roślina ma wiele korzystnych właściwości:

 • zapewnia wysokiej jakości, długotrwałą moc;

Dziś wiele osób woli kupować różne suplementy diety (mają niską cenę i dużo reklam) – ale jest to absolutnie nieskuteczne ze względu na to, że stężenie składnika aktywnego w takich suplementach jest minimalne.

Jakie czynniki wpływają na potencję?

 

Wśród czynników, które mają negatywny wpływ na potencję są:

 • obecność złych nawyków (palenie, nadużywanie alkoholu);
 • leczenie niektórymi lekami (środki sercowo-naczyniowe i uspokajające, beta-blokery, substancje psychotropowe);
 • nadużywanie energii i środków odurzających;

Aby uniknąć pojawienia się zaburzeń erekcji, należy ponownie przemyśleć swój styl życia i zminimalizować wpływ powyższych czynników. Jednak w przypadku, gdy problemy z potencją już się pojawiły, należy jak najszybciej rozpocząć kurację.

Zrób to sam: przepisy na samodzielne przygotowanie naturalnej „Viagry”

Preparaty na bazie korzenia żeń-szenia okazały się bardzo skuteczne, konkurując z innymi osiągnięciami farmakologicznymi w celu zwiększenia potencji i pozbycia się zaburzeń erekcji. Przede wszystkim są lepsze od tych drugich, ponieważ nie są syntetyczne, ale w zasadzie całkowicie naturalne i nie dają reakcji ubocznych (jeśli dawkowanie i zalecenia dotyczące przyjęcia są przestrzegane zgodnie z zaleceniami).

Popularne są nalewki apteczne, kapsułki i tabletki Gerimaks, Gerbion Ginseng, Doppelgerts Ginseng.

Aby jednak mieć całkowitą pewność co do pomyślnego wyniku, całkiem możliwe jest, jeśli istnieją surowce, samodzielne przygotowanie preparatu z korzenia żeń-szenia. Na szczęście w aptece jest sprzedawany całkowicie za darmo. Dodatkowo jest to doskonałe wyjście dla mężczyzn, którzy są zakłopotani swoim problemem i czują się zażenowani kupując produkty na potencję: żeń-szeń ma wiele wskazań do stosowania, więc przy zakupie nie powinno być żadnego dyskomfortu psychicznego.

Oto kilka sprawdzonych i niezawodnych receptur z żeń-szeniem, które zwiększają potencję. Po pierwsze, opcje, wśród których składnikiem jest alkohol.

W ten sposób przygotowuje się tradycyjną nalewkę. Korzeń żeń-szenia (około 150 gramów) opłucz pod bieżącą wodą, osusz, posiekaj nożem lub tarką ręcznie lub blenderem. Powstałą masę przelać do pojemnika (najlepiej w słoiku) i wlać wódkę (0,5 l). Umieść słoik w ciemnym miejscu na napar i trzymaj tam przez co najmniej czterdzieści dni, od czasu do czasu wstrząsając. Gotowy produkt ma przyjemny odcień herbaty, należy przyjmować 25 kropli dziennie (dwa razy przed posiłkami) przez miesiąc

Inną opcją na taką alkoholową nalewkę żeń-szenia z impotencją seksualną jest również kruszenie korzenia, ale wlewa się ją do 3-litrowego słoika, wlewa do góry wódką i nalega tylko na 12 godzin. Używają takiego leku w ilości 50 gramów dziennie.

Oczywiście takie metody leczenia są bardzo kontrowersyjne, ponieważ w tym przypadku do leczenia stosuje się środki zawierające alkohol. Więc nie jest daleko od alkoholizmu! Dla kogo jest to niedopuszczalne, oferowane są inne opcje:

 • Rozdrobniony korzeń żeń-szenia umieszcza się w rondelku, wlewa do trzech litrów wody i gotuje do uzyskania masy 200 gramów. Powstały bulion można pić 3 razy dziennie, jedną łyżkę stołową.
 • Podgrzej w łaźni wodnej mieszaninę płynnego miodu i rozgniecionego żeń-szenia, dobrze wymieszaj. Po dwóch tygodniach dojrzewania 3 razy dziennie po łyżeczce.

Eksperci nalegają na stosowanie bezalkoholowych naparów z żeń-szenia przy problemach z erekcją, gdyż są one bezpieczniejsze, a obecny w nich miód wzmocni lecznicze właściwości żeń-szenia i wzmocni organizm.

Metody aplikacji

Na bazie korzenia żeń-szenia powstaje wiele różnych preparatów zwiększających męską potencję. Za najskuteczniejszy wpływ na organizm uważa się nalewkę alkoholową. O wiele łatwiej jest zrobić herbatę z żeń-szenia. Nie zawiera alkoholu, dlatego jest całkowicie bezpieczny. Ale jego skuteczność nie jest tak duża jak nalewka alkoholowa, więc jest używana rzadziej. Jednak dla pacjentów cierpiących na choroby przewodu pokarmowego preferowane są żylaki, nadciśnienie, opcje bezalkoholowe. Picie alkoholowej nalewki z korzenia żeń-szenia nie jest bezpieczne dla mężczyzn ze skłonnością do uzależnienia od alkoholu.

Poniżej rozważymy kilka opcji przygotowania mikstur na bazie żeń-szenia – zarówno nalewek, jak i naparów.

 • Nalewki to leki, których obowiązkowymi składnikami są alkohol, wódka lub wysokiej jakości oczyszczony bimber. Nalewki mają ścisłą dawkę, mierzoną w kroplach.
 • Napary przygotowywane są wyłącznie w wodzie butelkowanej, filtrowanej lub stopionej (ta ostatnia opcja jest uważana za najbardziej leczniczą) i przyjmowane łyżkami, w razie potrzeby popijane zimną wodą.
 • Oprócz tych opcji czasami sporządza się wywary lub ekstrakt miodowy z korzenia żeń-szenia w celu zwiększenia siły działania: główny składnik miesza się z miodem i podaje przez kilka dni. W tym przypadku dobroczynne substancje żeń-szenia są całkowicie przenoszone do miodu.

Żeń-szeń jest uważany za silny wzmacniacz libido . Roślina ta działa na narządy układu hormonalnego, budząc pożądanie i zwiększając przyjemność seksualną.

Według lekarzy żeń-szeń poprawia funkcje seksualne. Zawarte w nim substancje rozszerzają naczynia krwionośne i zwiększają ukrwienie penisa, co wpływa pozytywnie na rozwój i utrzymanie erekcji. Dodatkowe zalety rośliny to poprawa jakości i ruchliwości plemników, skuteczna stymulacja gonad oraz normalizacja całego układu rozrodczego.

To złożone działanie w połączeniu z działaniem uspokajającym przyczynia się do zauważalnego wzrostu potencji. Wiadomo, że stosowanie leków na bazie żeń-szenia rozwiązuje problemy z funkcjami seksualnymi w ponad 50% przypadków. Z zastrzeżeniem dawek zalecanych przez lekarza, praktycznie nie obserwuje się skutków ubocznych. Dlatego wiele leków mających na celu poprawę potencji zawiera ten środek jako główny lub dodatkowy składnik.

Inne zalety nalewek z żeń-szenia obejmują:

 • można je przygotować w domu z surowców zakupionych w aptece;
 • są wysoce skuteczne, potwierdzone wielowiekowymi doświadczeniami w stosowaniu żeń-szenia w medycynie tradycyjnej;
 • Nalewki na bazie żeń-szenia, naturalnego środka, mają minimalną liczbę reakcji ubocznych i przeciwwskazań.

Należy pamiętać: każda substancja w dużych dawkach (nawet pochodzenia naturalnego) może zaszkodzić organizmowi. Niekontrolowane stosowanie nalewki z żeń-szenia może pogorszyć stan zdrowia, dlatego warunkiem wstępnym terapii jest przestrzeganie zalecanych dawek.

Co ciekawe, opinie lekarzy dotyczące stosowania żeń-szenia w leczeniu dysfunkcji seksualnych są sprzeczne. Niektórzy uważają to narzędzie za skuteczne, podczas gdy inni – za niebezpieczne. Faktem jest, że większość nalewek zawiera alkohol, który negatywnie wpływa na stan narządów i naczyń krwionośnych oraz prowadzi do pogorszenia funkcji erekcji.

Regularne spożywanie alkoholu to poważny stres dla organizmu. Ciągłe zatrucie, negatywny wpływ na naczynia krwionośne – wszystko to prędzej czy później wpłynie na stan układu rozrodczego.

Należy pamiętać, że stosowanie nalewek z żeń-szenia jest ograniczone szeregiem przeciwwskazań. Należą do nich choroby o etiologii zakaźnej, wiek poniżej 16 lat, nadciśnienie III stopnia, nadwrażliwość.

Uwaga! Łączenie żeń-szenia z innymi lekami może powodować nieoczekiwane reakcje. Aby uniknąć pojawienia się skutków ubocznych, przed zastosowaniem żeń-szenia należy skonsultować się ze specjalistą.

Do przygotowania tego leku potrzebna będzie łyżka deserowa (bez wierzchu) starannie zmiażdżonego korzenia żeń-szenia i dwieście pięćdziesiąt gramów naturalnego miodu (nieco ponad 300 gramów). Jeśli miód stał się już cukrem, rozpuść go w kąpieli wodnej, doprowadzając do stanu płynnego, ale w żadnym wypadku nie podgrzewaj go do wysokiej temperatury. Jeśli zlekceważysz tę radę, podczas procesu podgrzewania miód całkowicie straci swoje właściwości lecznicze i będzie odpowiedni tylko do celów kulinarnych. Umieść składniki w ciemnym szklanym pojemniku, zamieszaj, zakręć pokrywkę i wyślij do szafki na dziesięć dni. Gotowy lek przyjmuje się dwa do trzech razy dziennie, przed posiłkiem lub dwie godziny po posiłku. Nie tylko korzystnie wpływa na męską potencję, ale także leczy organizm jako całość.

Musisz pić ten środek przez długi czas, od jednego (młodych ludzi) do dwóch (dojrzałych mężczyzn) miesięcy.

Ten okres wystarczy, aby impotencja minęła bez śladu. W celach profilaktycznych (jeśli miałeś ciężki przypadek impotencji) kurację powtórzyć po 3 miesiącach po wcześniejszym uzgodnieniu z lekarzem.

Odwar z korzenia żeń-szenia

Aby przygotować leczniczy napar z korzenia żeń-szenia, weź trzy litry przefiltrowanej wody i jeden korzeń, uprzednio zmielony w młynku do kawy lub delikatnie dotknięty bardzo ostrym nożem. Zmielone surowce zalać wodą, zagotować i gotować na małym ogniu, aż płyn całkowicie się zagotuje. Powinnaś wypić około szklanki bulionu. Ma przyjemny czerwono-brązowy kolor. Aby było smaczniejsze, możesz dodać do niego trochę miodu. Bulion weź przed posiłkami w łyżce stołowej.

Tak wygląda tradycyjne przygotowanie nalewki alkoholowej na zwiększenie potencji:

 • spłucz duży korzeń (140-160 gramów) pod bieżącą wodą, pomagając sobie szczoteczką pozbyć się wszystkich cząstek ziemi, które mogą na nim pozostać;
 • zmielić tarką lub młynkiem do kawy;
  wlać do zakręcanego słoika;
 • nalać wódki (0,5 l), szczelnie zamknąć i odstawić w ciemne miejsce na 35-40 dni.

 

 • Codziennie wstrząsaj zawartością słoika.
 • W gotowej formie nalewka nabiera pięknego herbacianego koloru.

Przyjmują ten lek przez miesiąc, dodając 20-25 kropli nalewki do pół szklanki wody.

Szybki sposób przygotowania nalewki alkoholowej: 50 g zmielonego korzenia żeń-szenia wlej do młynka do kawy pięć bąbelków 70% alkoholu etylowego (po 100 ml). Nalegaj przez tydzień. Przyjmować dwa razy dziennie, rano i wieczorem, 20 kropli na szklankę wody na godzinę przed posiłkiem.

Starożytny chiński przepis na przywrócenie męskiej siły

Chińczycy mają swoją autorską recepturę na nalewki, dzięki której zapomną o wszelkich męskich chorobach i impotencji seksualnej. Pięćdziesięciogramowy korzeń najpierw moczy się przez jeden dzień w alkoholu, a następnie płyn ogrzewa się w rondlu do temperatury 50 stopni, po czym nalega na kolejne 7 dni.

Również Chińczycy mają jedną osobliwość dotyczącą procedury przyjmowania płynu leczniczego. Jest podzielony na kilka etapów, aby uzyskać maksymalny wpływ na organizm:

 • Najpierw 4 krople rozcieńcza się wodą, aby upewnić się, że nie ma reakcji alergicznej na substancje biologicznie czynne zawarte w roślinie.
 • W następnym tygodniu wlew również rozcieńcza się wodą, ale jego stężenie stopniowo wzrasta do 25-30 kropli dziennie.
 • Przez kolejne 3 tygodnie dawka, w zależności od masy ciała, wynosi 20-25 kropli w czystej postaci 3 razy dziennie. Wskazane jest dokonanie ostatniego odbioru przed godziną 18.00 w celu uniknięcia nadmiernego podniecenia i złego snu.

 

Po ukończeniu kursu musisz chwilę przerwać. Przy dobrym zdrowiu i normalizacji erekcji kurs można powtórzyć po 2 tygodniach w celu utrwalenia wyniku. Jeśli poprawa nie nastąpi lub jest słabo wyrażona, drugi kurs należy rozpocząć w ciągu tygodnia po zakończeniu pierwszego.

Lekarze zwracają również uwagę na to, że efekt „korzenia życia” będzie znacznie większy przy prowadzeniu aktywnego trybu życia, odpowiedniej diecie, rzuceniu palenia. Leczenie alkoholem i żeń-szeniem jest niezgodne. Ponadto niektórzy lekarze zalecają rezygnację z kawy podczas leczenia, aby zapobiec nadmiernej pobudliwości.

Najskuteczniejsze przepisy na nalewki z żeń-szenia

Możesz kupić cudowny lek w każdej aptece, jest wydawany bez recepty i jest niedrogi lub możesz go zrobić sam.

Z suszonego korzenia

Suszony żeń-szeń zmiel na proszek, 30 gr. Przygotowane surowce zalej 0,5 litra medycznego alkoholu, wódki lub dobrze oczyszczonego bimbru. Domagaj się w ciemnym miejscu o temperaturze pokojowej, od czasu do czasu wstrząsając przez miesiąc. Weź łyżeczkę rano.

Świeży żeń-szeń

Umyj korzeń, wysusz, zmiel na kleik na drobnej tarce lub blenderem. Weź 100 produktów na litr bazy alkoholowej, pozwól mu parzyć przez miesiąc pod pokrywką w ciemnym pojemniku. Weź łyżeczkę na miesiąc przed śniadaniem, a następnie zrób sobie równą w czasie przerwę i, jeśli to konieczne, powtórz kurs.

Chiński tradycyjny przepis

Cały korzeń o wadze 50-70 gramów. wlej pół litra wódki na jeden dzień. Następnie płyn z żeń-szeniem podgrzej do 50 ° C, wlej do pojemnika z pokrywką, pozostaw na 2 tygodnie z dala od światła słonecznego. Weź 20 gr. dwa razy dziennie. Dopuszczalne jest jeszcze dwukrotne przygotowanie nowej porcji nalewki z korzenia żeń-szenia. Przebieg przyjęcia trwa od 2 do 4 tygodni, po czym wymagana jest przerwa.

Jaką formę leku wybrać

Dla wygody przyjmowania żeń-szeń dla mężczyzn jest od dawna produkowany w różnych formach. Nie wszyscy są w domu, wiele osób podróżuje, spędza aktywne wakacje, chodzi do nocnych klubów lub odwiedza znajomych. Aby leczenie naprawdę przyniosło korzyści, należy stale zażywać lek, dlatego w aptece można kupić różne rodzaje korzenia żeń-szenia:

 • w postaci herbaty lub nalewek (na przykład Żeń-szeń Oolong).

Oprócz tej listy istnieją również witaminy dla mężczyzn, które można przyjmować po prostu w celu wzmocnienia odporności i zdrowia. Takie witaminy z żeń-szeniem nie tylko wzmacniają potencję, ale także pomagają uniknąć chorób wirusowych. Który lek wybrać? Oczywiście tabletki lub kapsułki są najwygodniejsze i można je zabrać ze sobą wszędzie. Warto również wspomnieć, że mimo niemal całkowitego bezpieczeństwa nie zaleca się nadmiernego przyjmowania żeń-szenia w celu zwiększenia potencji. W dużych dawkach lek naturalny negatywnie wpływa na samopoczucie. O potencjalnej szkodliwości możemy tylko powiedzieć, że przy indywidualnej nietolerancji samego żeń-szenia lub innych składników nalewki może wystąpić wstrząs anafilaktyczny.

Aby przygotować lek w domu, potrzebujesz 0,5 łyżki. łyżki posiekanego korzenia żeń-szenia zmieszanego z 350 g miodu. Nalegaj w ciemnym miejscu przez 10 dni. Nalewkę należy przyjmować jedną łyżeczkę 3 razy dziennie, trzydzieści minut przed posiłkiem.

Możliwe jest użycie żeń-szenia jako wywaru. Aby to zrobić, zalać wrzątkiem (2 litry) 100 g korzeni, zagotować, włożyć do łaźni wodnej i odparować do 1 litra. Ochłodź powstały napar i weź 1/3 szklanki dziennie.

Istnieje przepis na nalewkę alkoholową. Zmiel jedną łyżkę korzeni, umieść w nieprzezroczystym pojemniku, wlej 200 g wódki (lub 150 ml 70% alkoholu), trzymaj w chłodnym, ciemnym miejscu przez dwa tygodnie (zawartość należy okresowo wstrząsać), po naleganiu przecedzić. Sposób podania: dwadzieścia kropli doustnie dwa razy dziennie. Czas przyjęcia to 30 dni.

Wszystkie preparaty zawierające żeń-szeń nakłada się 30 minut przed posiłkiem.

Największy efekt można osiągnąć stosując nalewkę w okresie zimowym i jesiennym.

Szczególna zaleta domowej nalewki z żeń-szenia: pozytywna dynamika, prawie brak skutków ubocznych w porównaniu z lekami, niskie koszty przygotowania. Ale nalewkę domowej roboty należy pić dłużej.

Średniej wielkości korzeń jest kruszony do uzyskania jednorodnej masy, a następnie topiony w 1 kg łaźni wodnej. kochanie. Do przysmaku dodaj wstępnie pokruszoną roślinę i dokładnie wymieszaj drewnianą łyżką. Lek umieszcza się na jeden dzień w ciemnym miejscu, po 24 godzinach można go spożyć 1 łyżeczkę 3 razy dziennie. Leczenie trwa 14 – 28 dni.

Jak zrobić herbatę

Herbatę żeń-szenia, która zwiększa męską siłę, odcień ciała i łagodzi depresję, przygotowuje się w następujący sposób:

 • weź 30-40 gr. pokruszone kłącza rośliny (można dodać czarną herbatę);
 • wlać litr czystej przegotowanej wody źródlanej.

Zaleca się zaparzać herbatę minimum 20 – 30 minut. Możesz urozmaicić przepis, dodając do napoju: miód, cukier, daktyle, posiekany imbir.

Aby moc znacznie wzrosła, a problemy w życiu intymnym schodziły na dalszy plan, warto pić taką herbatę codziennie przez 4 tygodnie.

Osobom, którym przeciwwskazane jest spożywanie alkoholu, zaleca się stosowanie następującego przepisu. Aby przygotować wodny napar, będziesz potrzebować:

 • 1 łyżka. l. – surowce suche lub 2 łyżki. l. – posiekany świeży korzeń;

Doprowadź wodę do wrzenia, dodaj surowce roślinne, gotuj na małym ogniu przez 5-7 minut. Następnie mieszaninę należy zdjąć z ognia, wlać do termosu, pozostawić na 1-2 godziny. Pij w ciągu dnia jak zwykłą herbatę. Możesz dodać miód do smaku, aby poprawić smak. Okres trwałości gotowego produktu wynosi nie więcej niż 2 dni.

Nalewka z dodatkiem Eleutherococcus

Przepis na napar, który można łatwo przygotować w domu z kilku składników. Ekstrakt z Eleutherococcus miesza się z pokruszonym żeń-szeniem i polewą wódką. Przestrzegając proporcji na 1 litr napoju zawierającego alkohol nie więcej niż 300 gr. kruszone surowce. Napar wysyłany jest w chłodne miejsce na 35 – 40 dni. Od czasu do czasu wstrząsnąć. Po określonym czasie środek można przyjmować 10-15 kropli 2 do 3 razy dziennie.

Domowa Viagra ma kilka odmian. Można to zrobić za pomocą napoju alkoholowego lub alternatywnie, jeśli są przeciwwskazania, użyć wody. Dla poprawienia walorów smakowych zaleca się dosłodzenie miodem, który pozbędzie się goryczy.

Jak zrobić nalewkę żeń-szenia na bazie alkoholu:

 • bierzemy korzeń rośliny, spłukujemy i mielimy blenderem;
 • powstałą masę wysyłamy do szklanego słoika o objętości 3 litrów;
 • napełnij wszystko wódką i nalegaj w ciemnym miejscu.

Przepis poprawiający potencję bez alkoholu, lista składników i sposób przygotowania:

 • Aby zwiększyć skuteczność tradycyjnego wywaru, należy zmielić kłącze.
 • Masę przełożyć do pojemnika i zalać 1,5 litra wody.
 • Gotować, aż w naczyniu pozostanie 200 ml (około).

Następnie usuń ogień, wyślij lek do chłodnego miejsca, odpowiednia jest lodówka, na 2 godziny, a następnie weź 1 łyżkę stołową 3 razy dziennie.

Jak wziąć nalewkę z żeń-szenia na potencję

Jeśli masz problemy z potencją, alkoholowe ustawienie żeń-szenia jest jednym z najbardziej skutecznych i niezawodnych środków. Ale zaakceptowanie tego w niekontrolowany sposób, kierując się zasadą „im więcej, tym lepiej”, jest przynajmniej nierozsądne, jeśli nie wręcz niebezpieczne.

Jeśli masz zamiar przejść pełny cykl leczenia tym lekiem, nastaw się na całkowite odstawienie alkoholu. Pomimo tego, że nalewka jest przygotowywana z alkoholem, jej nadmiar w organizmie może prowadzić do nieprzewidywalnych konsekwencji.

Przed rozpoczęciem przyjmowania nalewki z żeń-szenia należy skonsultować się z lekarzem. Być może masz zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu, o których nie wiesz lub do których nie przywiązujesz wagi. Tymczasem niektóre z nich są słabo kompatybilne z przyjmowaniem tego środka – na przykład nadczynność tarczycy, zjawiska konwulsyjne, skłonność do krwawień.

Badanie lekarskie pomoże zidentyfikować te dolegliwości i znaleźć dawkę leku, która nie zaszkodzi.

Gdzie najlepiej kupić?

Żeń-szeń nie jest dziś dużym problemem. Można go kupić w drogeriach, sklepach internetowych lub u różnych zielarzy. Ale musisz zrozumieć, że kupując taki produkt z rąk, nie możesz być pewien jego skuteczności. Dlatego najlepiej jest dawać pierwszeństwo sprawdzonym sieciom aptecznym.

Duże apteki sprzedają różne preparaty z żeń-szenia. Mają niski koszt, ale możesz być pewien, że lek jest wysokiej jakości. Cena tradycyjnej nalewki w butelkach 25 ml to tylko 50-100 rubli. Dostępne są również tabletki, maści i kapsułki z żeń-szenia.

Kupując lek w sieci aptek, należy postępować zgodnie z instrukcją użycia wskazaną na opakowaniu. Jeśli chodzi o schemat stosowania:

 • Przygotowania należy przyjmować w cyklach 2-3 tygodni, po czym należy zrobić przerwę. Zapobiegnie to przyzwyczajeniu się organizmu do terapeutycznego działania funduszy.
 • Konieczne jest powstrzymanie się od pokarmów zwiększających ciśnienie krwi: kawy, mocnej herbaty, alkoholu, marynat.

Ostatnie spożycie środków powinno nastąpić 4-5 godzin przed pójściem spać. W przeciwnym razie może wystąpić bezsenność.

Kiedy zbierać i jak prawidłowo przechowywać?

Żeń-szeń zbiera się na początku sierpnia. W tym okresie wszystkie korzystne właściwości trafiają do korzenia. Jeśli kolekcja odbywa się w naturze, najważniejsze jest, aby nie mylić rośliny z żadną inną. Błąd może doprowadzić do zatrucia roślin.

Ważne jest, aby po zbiorach prawidłowo przechowywać roślinę. Korzeń delikatnie strząsa się z ziemi i umieszcza w drewnianych pojemnikach. Surowy korzeń zaczyna niszczeć w ciągu pięciu dni. Dlatego lepiej jest wysuszyć korzeń. Aby to zrobić, należy go pokroić na talerze i wysuszyć na słońcu. Suszony żeń-szeń można przechowywać przez 1-2 lata w lnianych woreczkach.

Ważny! Przed użyciem należy upewnić się, że żeń-szeń nie uległ pogorszeniu. W tym celu warto sprawdzić obce zapachy i ocenić wygląd.

Żeń-szeń ma wiele wyjątkowych właściwości dla męskiego organizmu, ale nie zapominaj o przeciwwskazaniach. Jeśli mężczyzna zdecyduje się wziąć tę roślinę leczniczą, lepiej skonsultować się z lekarzem przed użyciem.

Moc roślin dla zdrowia mężczyzn

Na bazie tej rośliny leczniczej lub z dodatkiem ekstraktu jako składnika pomocniczego powstaje i aktywnie wdrażanych jest wiele stymulantów potencji. Niektórzy eksperci określają żeń-szeń syberyjski jako silny naturalny afrodyzjak.

Jego zalety dla mężczyzn są niezaprzeczalne – tonizujące, zwiększające pożądanie seksualne, korygujące libido, poprawiające wrażliwość seksualną i wrażliwość. Mechanizm korygowania zachowań seksualnych oparty jest na złożonym algorytmie. Korzystne właściwości dla mężczyzn wynikają z następujących aspektów:

 

W rzeczywistości korzyści płynące z preparatów na bazie tej rośliny są generalnie lepsze. Mężczyźni czują się spokojniejsi, weseli, pewniejsi. Pozwala to na osiągnięcie większego sukcesu i satysfakcji seksualnej.

Wyekstrahowane formy rośliny są wskazane do stosowania w celu poprawy krążenia krwi w tkankach prącia. Prowadzi to do naturalnego wzrostu erekcji. Penis staje się znacznie bardziej wrażliwy i podatny na różnego rodzaju pieszczoty i pobudzenie seksualne.

Normalizacja procesów powstawania naturalnej erekcji i pełnoprawnego, terminowego wytrysku prowadzi do tego, że gruczoł krokowy zaczyna lepiej funkcjonować. Poprawia się jakość płynu wydzielniczego, plemniki stają się bardziej ruchliwe i lepszej jakości. Poprawia się funkcja rozrodcza.

Tylko lekarz będzie w stanie powiedzieć, który z nich jest lepszy, jak przyjąć tę lub inną postać farmakologiczną dla mężczyzn, jeśli w każdym konkretnym przypadku są jakieś ograniczenia i przeciwwskazania.

Pomimo wielu korzystnych właściwości korzenia żeń-szenia, w niektórych przypadkach jego przyjmowanie nie jest bezpieczne.

Tak więc w przypadku nadciśnienia, preparaty zawierające wyciąg z tej rośliny wyrządzą więcej szkody niż pożytku. Szczególnie niebezpieczne jest przyjmowanie alkoholowej nalewki z żeń-szenia, ponieważ sam alkohol może powodować wysokie ciśnienie krwi.

Powinieneś powstrzymać się od przyjmowania jakichkolwiek leków z żeń-szeniem, jeśli tarczyca nie działa.

Surowo zabrania się przyjmowania preparatów z korzeniem żeń-szenia w procesie zapalnym, któremu towarzyszy wydzielanie ropy.

Jeśli lek jest stosowany w celu poprawy potencji, nie należy samodzielnie zwiększać dawki leku zalecanego przez lekarza. Zbyt duża dawka leku dla pacjenta może spowodować:

 • ataki niezmotywowanej drażliwości;

Przez ponad miesiąc nalewka z żeń-szenia może być używana tylko zgodnie z zaleceniami lekarza i tylko przez mężczyzn w dojrzałym wieku. Osoby poniżej czterdziestki powinny zacząć od słabszych leków.

Zatem żeń-szeń jest jednym z najskuteczniejszych preparatów ziołowych zwiększających potencję . Nalewki z żeń-szenia są dobrze tolerowane, wysoce skuteczne i niedrogie.

Składniki potrzebne do wykonania tych produktów można znaleźć w każdej aptece i sklepie. Aby stosowanie nalewki wpłynęło pozytywnie na samopoczucie, potencję i zdrowie, możliwość takiej terapii należy omówić z lekarzem.

Jeśli specjalista wyrazi zgodę na leczenie żeń-szeniem, kontynuuj terapię, ale nie zapomnij o przestrzeganiu zaleceń dotyczących dawkowania i czasu trwania podawania.


Aleksandra Kowalski

Edytor serwisu

Rate author
iHerba Polska