Wybór glukozaminy i chondroityny na zdrowie stawów. Doctor’s Best, Glukozamina, Chondroityna, MSM – trzy składniki na młodość Twoich stawów

BeFirst pozycjonuje się na rynku jako krajowy producent odżywek dla sportowców, a BeFirst Glucosamine Chondroitin MSM ma atrakcyjny, zbilansowany skład. Według producenta każda porcja zawiera dzienną wartość glukozaminy + chondroityny + MSM, a mianowicie:

 • siarczan glukozaminy – jeden z głównych składników tkanki łącznej – tworzy, wzmacnia tkankę chrzęstną, mięśnie, ścięgna i kości;
 • chondroityna – odpowiada za wytrzymałość więzadeł i tkanki chrzęstnej w stanie rozciągniętym i ściśniętym. Element dostaje się do mazi stawowej stawów i pełni funkcję smarowania;
 • metylosulfonylometan jest związkiem siarki o wysokiej biodostępności. Działa przeciwzapalnie i bierze udział w syntezie substancji niezbędnych dla zdrowia organizmu i układu mięśniowo-szkieletowego.
 • Suplement korzystnie wpływa na stan chrząstki i tkanki łącznej w innych częściach ciała. Forma wydania w tabletkach, w dowolnym momencie przyjęcia. Jedna puszka zawiera 90 porcji. To wystarczy na miesiąc. Koszt leku to 720 rubli.

 • Istnieje certyfikat rejestracji państwowej;
 • Korzyści z przyjmowania glukozaminy + chondroityny + MSM od BeFirst

  Ci, którzy wzięli lek, odnotowali takie pozytywne wyniki:

 • aktywowane są procesy metaboliczne i regeneracyjne;
 • zmniejsza się ból w okolicy stawów;
 • zmniejsza się ryzyko kontuzji podczas ćwiczeń.
 • Ponadto należy zwrócić uwagę, że podczas przyjmowania MSM u kobiet poprawia się stan skóry, paznokci i włosów. Przy wszystkich pozytywnych właściwościach leku producent zaleca podczas przyjęcia do szpitala monitorowanie stanu, aw przypadku pogorszenia stanu zdrowia skonsultowanie się z lekarzem. Kompleks składa się ze składników mięczaków morskich. U osób uczulonych na nie istnieje możliwość wystąpienia zaczerwienienia, swędzenia lub innych reakcji alergicznych.

  Musisz przechowywać witaminy w szczelnych pojemnikach, w których temperatura nie przekroczy 27 stopni, a także w suchym i ciemnym miejscu.

  Krótka instrukcja użytkowania, przeciwwskazania, skład

  Wskazania (w czym pomaga? Do czego służy?)
  • Lek przepisywany przy zaburzeniach metabolicznych w tkankach stawów, chrząstki i więzadeł, przy chorobach zapalnych i urazach w postaci skręceń, stłuczeń i złamań – przy dnie moczanowej, reumatoidalnym zapaleniu stawów, chorobach kręgosłupa, osteochondrozie , spondyloza, z zapaleniem worka maziowego – zapalenie kaletki maziowej i zapalenie ścięgien i pochwy, z zapaleniem wielostawowym.
  • Glukozamina Chondroityna jest niezbędna do rehabilitacji po ciężkich kontuzjach, przy złym stanie paznokci i włosów z powodu braku składników odżywczych, jest również stosowana przy żylakach nóg, chorobach naczyniowych, wrodzonych i nabytych wadach serca, zwężeniach i niewydolności zastawek.
  • Dodatkowo dodatek korzystnie wpływa na jakość skóry, pomaga redukować zmarszczki, poprawiając koloryt skóry oraz pomaga przy zwiększonej pigmentacji.

  Przeciwwskazania
  Glukozamina Chondroityna nie powinna być stosowana w chorobach genetycznych, zaburzeniach metabolizmu aminokwasów, w szczególności aminokwasu – fenyloalaniny.
  Lek jest przeciwwskazany w przypadku indywidualnej skłonności do objawów alergicznych i nietolerancji składników suplementu.
  Produkt nie jest stosowany w pediatrii.

  Efekty uboczne
  Negatywne skutki wyrażają się bólem brzucha, biegunką, wzmożonymi wzdęciami, obrzękami, bólem i ciężkością nóg, zaburzeniami snu, bólami głowy, kołataniem serca i alergicznymi wysypkami.

  Forma uwalniania
  Kapsułki do podawania doustnego.
  Siarczan chondroityny i siarczan glukozaminy są składnikami aktywnymi.
  Dodatkowo zawiera: sód, chlorek potasu, stearynian magnezu, żelatynę, mikroelementy z organizmów skorupiaków, siarczan sodu chondroityny (z chrząstki bydlęcej).
  Opakowania po 60, 90 kapsułek.

  Sposób podawania (dawkowanie)
  Lek aplikuje się 30 minut przed posiłkiem lub jednocześnie z nim – 1 kapsułka dziennie przez 14 dni. Jeśli nie ma rezultatu, lekarz może przepisać 3 kapsułki dziennie przez 2-3 miesiące.

  Uwolnij formę i kompozycję

 • kapsułki o masie 320 mg: substancje czynne w 1 kapsułce – glukozamina – 200 mg, siarczan chondroityny – 100 mg (w butelkach po 60 i 90 szt., w kartoniku 1 butelka);
 • kapsułki o masie 810 mg: skład – siarczan chondroityny, siarczan glukozaminy, askorbinian magnezu, celuloza roślinna, kwas askorbinowy, mieszanka wiridianu (w tym spirulina, nadziemna część lucerny i borówki). Składniki biologicznie czynne w 1 kapsułce (nie mniej): chondroityna – 300 mg, glukozamina – 178 mg, kwas askorbinowy – 72,5 mg.
 • Cechy przyjmowania leku zgodnie ze wskazaniami

  Instrukcja stosowania glukozaminy, chondroityny z kwasem hialuronowym zaleca przyjmowanie 4 kapsułek dziennie podczas posiłków.

  W recenzjach konsumenci wskazują dawkowanie i czas trwania przyjmowania leku, za pomocą którego uzyskano dobre wyniki w leczeniu różnych chorób:

  Bóle stawów i mięśni po intensywnym wysiłku Zapobieganie problemom stawów u profesjonalnych sportowców Przewlekłe zapalenie stawów łokciowych z silnym bólem

  Właściwości farmakologiczne

  Glucosamine Chondroitin Complex to suplement diety regulujący metabolizm w tkance chrzęstnej.

  Aktywne składniki biologicznie aktywnego dodatku – glukozamina i siarczan chondroityny – to naturalne składniki o wyraźnym działaniu chondroprotekcyjnym: poprawiają metabolizm chrząstki i spowalniają jej niszczenie.

  Glukozamina przyczynia się do prawidłowego odkładania się wapnia w tkance kostnej, uczestniczy w biosyntezie proteoglikanów i kwasu hialuronowego, niezbędnych do syntezy kolagenu i tworzenia chrząstki stawowej.

  Siarczan chondroityny jest polisacharydem o dużej masie cząsteczkowej, który występuje w dużych ilościach w tkance łącznej, zwłaszcza w chrząstce. Ze względu na lepkość i charakterystykę budowy chemicznej substancja ta pełni rolę lubrykantu powierzchni stawowych, zapobiega uciskaniu tkanki łącznej.

  Połączenie glukozaminy + siarczanu chondroityny zapewnia odżywcze wsparcie dla tkanki łącznej i stawów, zapobiega rozpadowi chrząstki i wspomaga odbudowę chrząstki. Uczestniczy w tworzeniu tkanki łącznej, kości i więzadeł. Posiada właściwości przeciwzapalne.

  Skuteczność połączenia glukozaminy + siarczanu chondroityny została udowodniona w badaniach klinicznych przeprowadzonych w Centrum Neurologii Kręgowej Państwowej Akademii Medycznej w Petersburgu. Suplement polecany jest do kompleksowej terapii choroby zwyrodnieniowej stawów, gdyż znacznie zmniejsza ból w dotkniętych stawach, zmniejsza sztywność, poprawia stan funkcjonalny stawów, a co za tym idzie, jakość życia pacjenta.

  Korzyści w porównaniu z innymi podobnymi lekami

  Doctor Best, Glucosamine, Chondroitin, MSM różni się od analogów tym, że producent zawiera w produkcie źródło biodostępnej siarki w postaci związku MSM.

  Ten komponent ma opatentowaną nazwę OptiMSM, ponieważ jest produkowany przy użyciu innowacyjnej technologii. MSM jest oczyszczany na drodze destylacji, co pozwala na uzyskanie wysokiej czystości, jednorodności i bezpieczeństwa biologicznego źródła siarki.

  Jak dawkować te suplementy podczas stosowania?

  Stosując chondroitynę i glukozaminę na stawy należy pamiętać, że standardowa dzienna dawka siarczanu glukozaminy to 1500 mg, a siarczanu chondroityny 1200 mg raz dziennie. Przy masie ciała poniżej 45 kilogramów dawkę zwykle zmniejsza się do 1000 mg w przypadku siarczanu glukozaminy i 800 mg w przypadku siarczanu chondroityny.

  Czas przyjęcia nie jest dokładnie określony. Ale w praktyce zaleca się nie więcej niż dwa miesiące.

  Zmniejszenie bolesnych objawów odnotowuje się w okresie od trzech tygodni do ośmiu tygodni.

  Obserwacje laboratoryjne wykazały ciągłą poprawę objawów po zaprzestaniu podawania doustnego.

  Z reguły jeśli dwa miesiące przyjmowania leków nie zmniejszają bólu, to praktycznie nie ma szans na poprawę. Tak mówią lekarze i naukowcy.

  Wskazania do stosowania

  Zgodnie z instrukcją, Glucosamine Chondroitin Complex jest zalecane jako dodatkowe źródło witaminy C, glukozaminy i siarczanu chondroityny w celu utrzymania funkcji układu mięśniowo-szkieletowego.

  Często Zadawane Pytania

  Pytanie. Jakie jest najlepsze połączenie suplementów diety dla tego leku?

  Odpowiedź. Możesz zażywać ten lek z omega-3,6,9, kolagenem, magnezem, cynkiem, multiwitaminami, witaminą D3 i innymi substancjami, które nie oddziałują bezpośrednio. Wspólny odbiór a priori należy uzgodnić z lekarzem prowadzącym.

  Pytanie. Jak wziąć ten środek, aby zapobiec zmianom związanym z wiekiem w stawach?

  Odpowiedź. Zaleca się wypijać jedną kapsułkę dwa razy dziennie.

  Pytanie. Czy są jakieś leki, z którymi nie zaleca się ich jednoczesnego przyjmowania?

  Odpowiedz . Nie pij chondroityny, glukozaminy i MSM z lekami rozrzedzającymi krew (Warfaryna, Coumadin, Yantoven), a także z lekami przeciwnowotworowymi (doksorubicyna, etopozyd). Wspólne przyjmowanie z chitozanem zmniejsza wchłanianie substancji czynnych chondroprotektora.

  Pytanie . O jakiej porze dnia najlepiej przyjmować ten suplement diety?

  Odpowiedź. Najlepiej przyjmować rano, pić przed posiłkami lub podczas posiłków.

  Analogami kompleksu glukozaminy z chondroityną są Artra, Arthrodoc, Glukozamina + Chondroityna, Glukozamina + Chondroityna + MSM, Chondroflex, Glucosamine-Chondroitin Plus, Glucosamine Maximum, Glucosamine Maximum Vial, Dona, StopArthrosis itp.

  Możliwe reakcje uboczne

  Podczas stosowania Doctor’s Best Glucosamine mogą wystąpić skutki uboczne:

 • zaburzenia przewodu pokarmowego (zwiększona produkcja gazów, zgaga, nudności, skurcze żołądka, biegunka lub zaparcie);
 • Wygląd tabletek

 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • obecność nadwrażliwości na substancje czynne / substancje pomocnicze wchodzące w skład suplementów diety.
 • Interakcje z innymi produktami leczniczymi

  Nie należy przyjmować Doctor’s Best, Glucosamine, Chondroitin, MSM bez konsultacji z lekarzem razem z następującymi lekami:

 • z lekami rozrzedzającymi krew („Warfaryna”, „Kumadyna”, „Yantoven” itp.);
 • leki przeciwnowotworowe („doksorubicyna”, „etopozyd” itp.)
 • Nie zaleca się przyjmowania glukozaminy, chondroityny i MSM w połączeniu z chitozanem, ponieważ utrudnia to wchłanianie kompleksu w jelicie.

  Kompleks glukozaminy i chondroityny: metoda i dawkowanie

  Suplement należy przyjmować doustnie, 1-3 kapsułki, najlepiej podczas posiłków.

  Kurs trwa 1 miesiąc. Ponowne użycie należy uzgodnić z lekarzem.

  Kto potrzebuje preparatów chondroityny i glukozaminy?

  Wspomniałem już, że pacjenci z chorobą zwyrodnieniową stawów mogą uzyskać pozytywne wyniki z tymi lekami.

  Bolesne objawy choroby zwyrodnieniowej stawów mogą pojawić się, gdy chrząstka ulega zużyciu, a odsłonięte kości zaczynają bezpośrednio ze sobą oddziaływać. Tradycyjna medycyna nie ma jeszcze sprawdzonego leku na zatrzymanie lub spowolnienie postępu choroby zwyrodnieniowej stawów.

  Konwencjonalne leczenie obejmuje terapię lekową wyłącznie w celu opanowania bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów. Składa się przede wszystkim z leków przeciwzapalnych i absolutnie nie rozwiązuje samego problemu.

  Zabiegi te są często frustrujące nie tylko dla pacjentów i lekarzy. W końcu takie leki (nawiasem mówiąc, zarejestrowane jako leki, a nie jako suplementy diety) nie przynoszą całkowitej ulgi i mogą powodować niepożądane skutki uboczne.

  Ale nie myśl tylko, że takie leki będą przydatne tylko dla pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów. Jak wiemy, grubość i masa tkanki chrzęstnej odgrywa kluczową rolę w stawach i dyskach kręgosłupa.

  Wraz z wiekiem lub przy niewłaściwym trybie życia (a także przy niewłaściwej aktywności fizycznej) jego objętość u każdego maleje. W rezultacie zaczynają się problemy ze stawami i kręgosłupem.

  Przy takich diagnozach jak osteochondroza, wypukłości, przepukliny międzykręgowe, procesy zapalne stawów i tym podobne, zaleca się stosowanie na stawy preparatów glukozaminy i chondroityny. Z ich pomocą dochodzi do odbudowy tkanki chrzęstnej i zatrzymania procesów zapalnych w tkankach.

  Nawiasem mówiąc, inny suplement diety, kurkuma, ma takie same właściwości przeciwzapalne na stawy. Dowiedz się, jak kurkuma jest dobra dla Twojego organizmu i jakie ma właściwości zdrowotne.

  Ponadto, w przeciwieństwie do leków chemicznych, preparaty chondroityny i glukozaminy mają znacznie mniej skutków ubocznych. Wszakże pozyskiwane są ze źródeł naturalnych: z muszli mięczaków, tkanek różnych zwierząt (kości) i grzybów.

  Niespodziewane pozytywne efekty

  Konsumenci odzwierciedlają w swoich recenzjach niektóre z nieoczekiwanych korzyści, które znaleźli podczas przyjmowania Doctor’s Best, glukozaminy, chondroityny, MSM:

 • eliminacja suchych oczu, zwiększenie jasności postrzegania kolorów;
 • blokowanie wypadania włosów, poprawianie ich struktury;
 • Skutki uboczne

  Suplementy diety mogą powodować następujące działania niepożądane: bóle w okolicy nadbrzusza, zaburzenia stolca, wzdęcia, obrzęki, bóle kończyn, zaburzenia rytmu biologicznego, bóle głowy, zawroty głowy, tachykardia, reakcje alergiczne

  Glukozamina, Chondroityna, MSM firmy Ultimate Nutrition

  Glukozamina, Chondroityna, MSM od Ultimate Nutrition to obecnie jeden z najpopularniejszych leków wśród sportowców, zajmujący pierwsze miejsce wśród importu. Koszt paczki to 860 rubli za 90 tabletek.

  Ćwiczenia i ciężkie ćwiczenia powodują brak proteoglikanów. Wpływa to negatywnie na zdrowie więzadeł i stawów. Glukozamina i chondroityna zmniejszają się wraz z wiekiem. MSM jest potrzebny w suplementach, ponieważ dostaje się do naszego organizmu w znikomych ilościach. Zawiera inne składniki – fosforan dwuwapniowy, kroskarmelozę sodową, kwas stearynowy, stearynian magnezu, szkliwo farmaceutyczne. Zalecane stosowanie to trzy tabletki dziennie. Chondroityna pomaga zwiększyć kolagen, który z kolei tworzy struktury amortyzujące w stawach. MSM dostarcza siarkę do tworzenia aminokwasów. Metionina i cysteina są elementami budulcowymi białek do syntezy białek. Bierze udział w tworzeniu tkanki łącznej, więzadeł, a także wpływa pozytywnie na gospodarkę hormonalną i aktywność enzymów.

  Glukozamina, chondroityna, MSM firmy Maxler (Niemcy) łączą wszystkie składniki odżywcze, aby wspierać zdrowie stawów. Ten produkt zajmuje drugie miejsce na rynku rosyjskim i kosztuje nieco więcej – 880 rubli. Suplement ochroni przed kontuzjami i pomoże zmniejszyć ból związany z ciężkimi ciężarami czy wysiłkiem wytrzymałościowym.

 • Specjalna mieszanka MSM, kurkumy, żywicy boswellia, kwasu hialuronowego, czarnego pieprzu – 1300 mg;
 • Zawiera również kwas stearynowy, kroskarmelozę sodową, stearynian magnezu, dwutlenek krzemu, hydroksypropylocelulozę, glikol polietylenowy. Lek należy przyjmować trzy razy dziennie, najlepiej z jedzeniem.

  Aby uchronić się przed rozwojem chorób związanych z układem mięśniowo-szkieletowym, zmniejszyć ryzyko złamań czy kontuzji, zdecydowanie pomogą leki na bazie glukozaminy, chondroityny i MSM. Odżywienie stawów po zażyciu suplementu znacznie się poprawi, lek stymuluje wzrost nowej tkanki, leczy uszkodzenia, hamuje stany zapalne, a tym samym poprawia motorykę stawów, wzmacnia je i pomaga radzić sobie z dużymi obciążeniami. Jak widać z cech porównawczych, skład leków nie różni się zbytnio od zagranicznych, a nawet wygrywa niektórymi wskaźnikami. To, czy warto dopłacać za suplementy z USA czy Niemiec, zależy od Ciebie.

  Jak wybrać glukozaminę i chondroitynę na stawy

  Dlaczego ludzie nie ograniczają się do zażywania sprawdzonych leków i uciekają się do suplementów diety? Moim zdaniem dzieje się tak dlatego, że tradycyjna medycyna europejska nie może wyleczyć wielu chorób. Jednocześnie zalecane są tylko środki wspomagające, które niosą ze sobą wiele szkodliwych skutków ubocznych z niewielką ulgą.

  Dopiero po tym postanowiłem spróbować glukozaminy i chondroityny na stawy i kręgosłup. W moim przypadku była to masa chorób kręgosłupa, w tym wypukłości, osteochondroza, spondyloza i inne „obelżywe” słowa.

  Znajomość tego tematu pokazała, że ​​rynek jest nasycony różnymi producentami o ogromnej rozpiętości cen. Najtrudniej było znaleźć produkt wysokiej jakości w najlepszej cenie.

  Kilka słów o wybranym produkcie

  Jak wygląda produkt Dr. Best Glucosamine Chondroitin, który otrzymałem, możesz zobaczyć na poniższym zdjęciu. Otrzymany produkt okazał się całkowicie identyczny z produktem, którego zdjęcie znajduje się na stronie.

  Należy pamiętać, że ten produkt jest prawdziwej amerykańskiej jakości. Ten produkt jest wytwarzany w stanie Kalifornia.

  Jeśli więc odczuwasz dyskomfort, ból lub chrupanie stawów lub choroby kręgosłupa związane ze stanem dysków kręgosłupa i tkanki chrzęstnej, radzę zażywać chondroitynę i glukozaminę na stawy, aby zachować zdrowie.

  Doctor’s Best, Glukozamina, Chondroityna, MSM to lek, który pomaga odbudować stawy, więzadła i mięśnie, zapobiega ich degradacji związanej z wiekiem. Ten suplement diety wyróżnia się wysokim stopniem oczyszczenia, co zmniejsza liczbę skutków ubocznych i zwiększa efektywność przyswajania.


  Aleksandra Kowalski

  Edytor serwisu

  Rate author
  iHerba Polska