W czym pomaga propolis na alkoholu? Jak nalegać na propolis w domu?

Spis treści

Propolis to całkowicie niezbadany produkt pszczelarski. Naukowcy na całym świecie nie potrafią dokładnie dowiedzieć się, jak robią to pszczoły.

Jak zrobić nalewkę z propolisu

Nie mają jednego przepisu. Najwyraźniej dostosowują się do pewnych warunków panujących na terenie, na którym żyją. Z tego powodu propolis nie ma trwałego koloru i może mieć zielonkawo-brązowy odcień lub czerwonawy z żółtymi zanieczyszczeniami.

Najprawdopodobniej zależy to od surowców używanych przez skrzydlatych pracowników.

Czysty propolis praktycznie nie jest używany przez ludzi. Chociaż w swoim składzie ma wiele przydatnych pierwiastków śladowych.

 

Nalewka alkoholowa z niego ma następujące korzystne właściwości:

  • niszczy prawie wszystkie znane wirusy i bakterie;
  • normalizuje metabolizm i zwiększa apetyt.

Nalewka alkoholowa z propolisu była szeroko stosowana w leczeniu chorób takich jak zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc i zapalenie gruczołu krokowego.

 

W chwili obecnej pełna lista korzystnych właściwości tego alkoholowego produktu leczniczego nie jest jeszcze znana.

Uwaga! Nalewka alkoholowa w pełni zachowuje wszystkie swoje użyteczne właściwości, zarówno po całkowitym zamrożeniu, jak i po silnym podgrzaniu. W tym drugim przypadku propolis oddaje płynowi wszystkie swoje korzystne substancje.

Nalewka alkoholowa na bazie tego produktu pszczelarskiego jest używana nie tylko wewnętrznie, ale także do wcierania i okładów. W obu zastosowaniach okazał się bardzo skuteczny w praktyce.

Pszczoły używają propolisu

Nalewka z propolisu na wódce

Pszczoły używają tego produktu do dezynfekcji i dezynfekcji wnętrza swoich domów. Dodatkowo służy do klejenia i uszczelniania.

Przygotowanie plastra miodu do siewu matkami pszczół wypolerować każdą komórkę propolisem. Uszczelnij miód lub czerw pokrywką woskową, która zawiera również klej pszczeli.

Przed zimnem pszczoły zamykają dodatkowe dziury w swoim domu, ograniczają wejścia. Przy okazji: według ludowych znaków, jeśli wejścia są dokładnie zapełnione, oznacza to, że zima będzie ciężka.

Jeśli gryzoń lub żaba dostanie się do ula, pszczoły uszczelniają je i mumifikują za pomocą tego samego kleju. Po takim zabiegu ciała martwych zwierząt nie ulegają rozkładowi.

Zastosowanie propolisu w medycynie

Ze względu na swoje właściwości przeciwbakteryjne klej pszczeli był używany przez uzdrowicieli w starożytności do dezynfekcji ran i leczenia odcisków. O stosowaniu propolisu wspomina się w XII – XV wieku w starożytnym Egipcie i Gruzji.

Nalewka z propolisu – zastosowanie w medycynie

Na początku XX wieku leczenie produktami pszczelarskimi zaczęło wypierać tradycyjną medycynę (najwyraźniej komuś nie opłaca się leczyć ludzi tanimi i niedrogimi środkami). Dopiero w ostatnich 20 – 30 latach zainteresowanie tym lekiem zaczyna rosnąć, dzięki szczegółowemu badaniu materii pszczelej.

Produkcja kleju pszczelego

Pszczoły pobierają surowiec do produkcji kleju z lepkich wydzielin roślinnych. Niosąc przygotowane składniki kleju w koszyczkach na tylnych łapach, przenoszą je na inne pszczoły w ulu. Te z kolei mieszają materiał wyjściowy z enzymami gruczołów ślinowych i wytwarzają gotowy propolis.

W składzie kleju pszczelego czasami znajdowano cząsteczki cementu, to znaczy te owady do przygotowania propolisu są używane jako środek ściągający, wszystko, co znajdują w pobliżu ich domu.

Stosowanie nalewki alkoholowej z propolisu

Wszechstronność produktu tłumaczy szeroka gama substancji organicznych wchodzących w skład składu (należą do 16 klas), w tym aldehydy, alkohole, fenole. Połowa kleju pszczelego składa się ze składników żywicznych, reszta to wosk (do 30%), olejki aromatyczne i eteryczne, pyłki i inne związki. Zawiera wiele aminokwasów, z których część jest niezastąpiona, a składniki mineralne reprezentuje długa lista zawierająca prawie wszystkie mikro i makroelementy niezbędne dla organizmu.

Wpływ tego unikalnego produktu jest tak duży, że może pomóc w prawie każdej chorobie spowodowanej:

  • wpływ fizyczny : rany, oparzenia, urazy. Składniki kleju pszczelego mają silne właściwości regenerujące i przeciwzapalne, które są niezbędne przy wszelkiego rodzaju uszkodzeniach, a substancje antyseptyczne zapobiegają aktywacji patogennej mikroflory;
  • przyczyny chemiczne : zatrucie, zatrucie. Substancje zawarte w propolisie wiążą i usuwają toksyny z organizmu, zapobiegając żużlowaniu;
  • czynniki biologiczne : wirusy, bakterie, grzyby. Właściwości antybakteryjne, antyseptyczne, immunomodulujące propolisu nie pozwalają patogenom wnikać do tkanek i komórek;
  • przyczyny społeczne : złe nawyki, ciągły stres, chroniczne zmęczenie. Cenne biologicznie aktywne substancje i składniki mineralne zawarte w propolisie uzupełniają odżywienie tkanek i usuwają toksyny, wspomagając układ nerwowy;
  • niedobór niezbędnych substancji : niedobór witamin. Klej pszczeli zawiera bogatą grupę witamin, a mianowicie zapewniają organizmowi prawidłowy metabolizm.

 

Ważny! Nalewka jest skuteczna w leczeniu schorzeń układu kostnego i schorzeń układu nerwowego, chorób serca i naczyń krwionośnych, narządów układu pokarmowego i rozrodczego (okolice narządów płciowych), przy różnego rodzaju zapaleniach skóry i egzemach. A jeśli chodzi o eliminację i zapobieganie zakaźnym chorobom wirusowym i bakteryjnym, jego wartość jest po prostu nieoceniona.

Jak ubiegać się o katar i kaszel?

Nasmarować okolice zatok szczękowych i nosa turundą 3 razy dziennie przez tydzień. Terapię prowadzimy w domu i nie zaleca się wychodzenia na zewnątrz przez 3 godziny. W przypadku silnego kataru zabieg wykonujemy 4-5 razy dziennie lub wlewamy 2 krople do każdego nozdrza.

Podczas kaszlu – jedną łyżeczkę dodaj do szklanki ciepłego mleka, przyjmuj dwa razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem.

W przypadku chorób górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok wykonujemy inhalacje. Aby to zrobić, dodaj łyżeczkę do szklanki wody i podgrzewaj, aż utworzy się para. Zakryj głowę ręcznikiem i zrób wdech (podczas inhalacji wydzielają się substancje lotne). Zabieg wykonuj rano i wieczorem przez 10 minut.

Stosowanie nalewki propolisowej na alkohol w leczeniu chorób

Każdą chorobę można leczyć lekami, jednak przy stosowaniu nalewki z propolisu prawie nie ma skutków ubocznych. Ale w połączeniu z oczekiwanym efektem otrzymasz wzmocnienie odporności, oczyszczenie organizmu z toksyn, odżywienie mineralne i witaminowe.

Jak stosować w leczeniu i zapobieganiu grypie?

 

Aby zapobiec grypie podczas jesiennych i wiosennych epidemii, przyjmuj 10 kropli dziennie z mlekiem i naturalnym miodem. W przypadku choroby zażywaj 30 kropli 3 razy dziennie i 3 razy dziennie wkraplaj do nosa roztwór nalewki alkoholowej i miodu, zmieszane 1 do 1.

Co ciekawe, pszczoły symulują i odgadują rodzaj grypy, który może pojawić się w przyszłości, opracowując i osadzając z wyprzedzeniem skuteczne substancje w kleju pszczelim, aby go zneutralizować i zniszczyć.

Jak leczy się migrenę?

30% nalewki z propolisu na alkohol. 40 kropli należy nakropić na kawałek rafinowanego cukru. Jedz jeden kawałek rano przez siedem dni z rzędu. Warunkiem leczenia jest brak dodatkowych stresujących sytuacji w trakcie kursu.

Czy jest to możliwe dla matek w ciąży i karmiących

Ta grupa pacjentów nie jest zalecana do stosowania nalewki z powodów:

  • obecność alkoholu wpłynie niekorzystnie na rozwój płodu i dziecka;

Te czynniki wystarczają, aby w okresie ciąży i karmienia piersią zrezygnować z leczenia alkoholowym ekstraktem z propolisu. Jednak po konsultacji z lekarzem można użyć czystego propolisu z mlekiem, maściami, sprayami i nalewkami na bazie wody.

Pediatrzy najwyższej kategorii nie zalecają stosowania leku u pacjentów poniżej 3 roku życia. Następnie dawkę oblicza się na podstawie wieku dziecka: 1 rok – 1 kropla. Na przykład 5 lat – 5 kropli, 6 lat – 6 kropli itp.

 

Jeśli po zrobieniu czerwonych plam pojawiają się wysypki, swędzenie i łuszczenie. Środki należy wyrzucić.

Warunki przechowywania i okres trwałości

Okres przechowywania aptecznego produktu leczniczego nie powinien przekraczać 2 lat. Domowa nalewka z propolisu jest przechowywana przez 1-3 lata, z zastrzeżeniem reżimu temperatury +4 stopnie. Miejsce: suche, ciemne, chłodne. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Nie można używać po upływie daty ważności.

Przed zastosowaniem preparatu w leczeniu dorosłych i dzieci zaleca się skonsultowanie się z lekarzem w celu uniknięcia rozwoju powikłań. Weź ściśle według instrukcji. Przeciwwskazania:

Nalewka z propolisu na alkohol działa przeciwzapalnie, dezynfekująco. Popularny w medycynie tradycyjnej i ludowej, może złagodzić stan i złagodzić skurcze.

Specyficzny sposób stosowania tej leczniczej nalewki zależy od celu jej użycia. W każdym przypadku zdecydowanie powinieneś przestrzegać wskazanej dawki.

Uwaga! Nalewki alkoholowej z propolisu nie należy stosować w żadnej postaci w leczeniu kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także dzieci poniżej trzeciego roku życia.

Możesz użyć nalewki propolisowej na alkohol:

  • Jeśli skóra ma skaleczenia, otarcia, owrzodzenia , wtedy dotknięte obszary naskórka traktuje się niewielką ilością 3-4 razy dziennie.
  • Przy silnym bólu i bólu gardła łyżkę tego leczniczego płynu rozcieńcza się w jednej szklance ciepłej wody i stosuje do płukania trzy razy dziennie.
  • W przypadku wszelkich chorób zębów przepłucz jamę ustną roztworem nalewki przygotowanym z jednej łyżeczki i szklanki wody.
  • Miejsca silnych siniaków i skręceń dokładnie wciera się niewielką ilością tego płynu, po czym leczony obszar jest zawijany na 1 godzinę.
  • W przypadku zapalenia ucha środkowego 2 krople leku w postaci nierozcieńczonej są wkraplane do każdego małżowiny usznej dwa razy dziennie.
  • W przypadku ciężkiego zapalenia oskrzeli i kaszlu rozcieńczyć 1 łyżeczkę. płyn w pół szklanki ciepłej wody. Kawałek wełnianej szmatki zanurza się w roztworze i umieszcza na wykresie na 10 minut. Następnie skórę spłukuje się czystą ciepłą wodą.

Zmniejszenie ilości wody w przygotowaniu roztworu znacznie zwiększa jego stężenie.

 

To, jeśli zostanie użyte nieprawidłowo, może wywołać oparzenia naskórka i tkanek śluzowych.

Najczęściej nalewka z alkoholu propolisowego jest wytwarzana specjalnie do spożycia doustnego.

Jego właściwe zastosowanie pozwala nie tylko ogólnie zwiększyć odporność, ale także pozwala pozbyć się wielu dolegliwości:

  • Choroby pęcherzyka żółciowego i wątroby można wyleczyć, stosując ten lek. Trwa dokładnie 7 dni, po których należy zrobić sobie przerwę na podobny okres czasu. 20 kropli nalewki dodaje się do 200 ml ciepłej herbaty, którą pije się rano i przed snem. Zaleca się to zrobić po jedzeniu.
  • W przypadku cukrzycy gotową nalewkę rozcieńcza się na pół czystą przefiltrowaną wodą i spożywa na pusty żołądek, po jednej łyżce stołowej na raz przez 30 dni. Po zakończeniu kursu musisz zrobić przerwę na 45 dni, a następnie wypić kolejny kurs.
  • W przypadku wszelkich wirusowych chorób układu oddechowego 35 kropli tego środka dodaje się do szklanki gorącej herbaty i pije na pusty żołądek. Czas przyjęcia do 10 dni. Osoby poniżej 18 roku życia powinny dodawać nie więcej niż 15 kropli nalewki.
  • Wrzody i choroby zapalne przewodu pokarmowego można wyleczyć, przyjmując przez kilka miesięcy 40 kropli nalewki rozpuszczonej w szklance mleka. Musisz użyć produktu o stężeniu nie większym niż 20%.
  • Przy nadciśnieniu przyjmuj 15 kropli produktu w czystej postaci trzy razy dziennie przez miesiąc.
  • W okresie menopauzy 25 kropli preparatu rozcieńcza się niewielką ilością wody i przyjmuje rano po przebudzeniu oraz wieczorem przed snem.
  • W przypadku zatrucia pokarmowego konieczne jest jednorazowe wypicie mieszanki przygotowanej z jednej części produktu i 20 części wody.
  • W celu ogólnego wzmocnienia organizmu i zwiększenia odporności miejscowej 15 kropli nalewki rozcieńczonej w niewielkiej ilości dowolnego płynu na miesiąc przed pójściem spać.

Zobacz też: Czym jest piwo rzemieślnicze – najlepsze odmiany i ich cechy

 

Wszystkie te zastosowania okazały się bardzo skuteczne w praktyce.

Uwaga! Osoby uczulone na produkty pszczelarskie powinny odmówić stosowania nalewki alkoholowej w jakiejkolwiek formie.

Propolis to bardzo przydatny, ale jednocześnie silnie alergizujący produkt pszczelarski, dlatego należy go stosować z dużą ostrożnością.

Stosowanie nalewki z propolisu na alkohol w zapaleniu zatok i zapaleniu ucha środkowego

Aby wyeliminować ból, należy leczyć wydzielanie ropy z zapaleniem zatok: konieczne jest zmieszanie nalewki z propolisu z alkoholem i miodem w stosunku jeden do jednego. Dobrze wymieszaj i pozwól mu parzyć przez 24 godziny. Przygotowany roztwór utrwalamy na noc taśmą klejącą po obu stronach nosa, w okolicy zatok przynosowych. Leczenie przeprowadza się do całkowitego usunięcia objawów zapalenia zatok.

Na kaszel i zapalenie oskrzeli

Leczenie tych schorzeń można przeprowadzić zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

  • Kiedy cierpi silny kaszel i słychać świszczący oddech w klatce piersiowej, 1 łyżeczkę wkłada się do 70 ml przegotowanego mleka. nalewka alkoholowa, wymieszaj i wypij. Najlepiej zrobić to przed snem. Narzędzie jest bardzo skuteczne, ale ta dawka jest możliwa tylko dla dorosłych;
  • Dorosły może szybko wyleczyć kaszel i zapalenie oskrzeli, stosując następujące lekarstwo: weź 1 łyżkę. l. nalewka i masło (stopione), zmieszane z miodem (1 łyżeczka). Pij ciepło w nocy;
  • Dziecko poniżej 12 lat składa się na następujący skład: na 200 ml gotowanego mleka, nalewkę z propolisu (1/3 łyżeczki) i odrobinę masła nałożyć miód (1 łyżeczka). Lepiej też podawać lekarstwo w nocy.

Ważny! W przypadku małych dzieci należy zachować ostrożność przy stosowaniu nalewki alkoholowej. Zacznij od kilku kropli, po konsultacji z lekarzem.

 

  • W leczeniu małych dzieci przygotowuje się kompozycję: nalewkę (1/3 łyżeczki) dodaje się do stopionego tłuszczu koziego (mały kawałek). Powstałą mieszaninę wciera się w piersi i plecy dziecka, a także stopy. Następnie natłuszczone miejsca izoluje się watą, na nogach zakłada się bawełniane skarpetki. Substytutem tłuszczu koziego może być wnętrze wieprzowe, kamfora lub olej słonecznikowy. Zabieg polecany również na noc;
  • Kiedy dziecko ma już 2-3 lata, wykonuje się następujący kompres: smar rozprowadza się na arkuszu grubego papieru (co jest dostępne), po czym rozpyla się na nim nalewkę. Jedno prześcieradło nakłada się na plecy, drugie na klatkę piersiową, a następnie owija wacikiem i ciepłym szalikiem.

Ważny! Przed użyciem upewnij się, że pacjent nie jest uczulony na propolis: nasmaruj nalewkę po wewnętrznej stronie stawu łokciowego lub kolanowego. Jeśli nie ma podrażnienia ani wysypki, produkt nadaje się do użycia.

Na grypę i przeziębienia

Jeśli czujesz, że Twój stan zaczął się pogarszać po hipotermii lub przebywaniu w zatłoczonym miejscu podczas epidemii, możesz użyć nalewki z propolisu w następujący sposób:

  • Trzy razy dziennie przygotuj mleko z nalewką (20-30 kropli na szklankę) i pij ciepłe przed posiłkami (około godziny);
  • Przydatne jest również wykonywanie inhalacji: wlej kilka kropli nalewki do 200 ml gorącej wody lub mleka i oddychaj owiniętą w ręcznik;
  • Gdy pojawi się katar, jamę nosową przepłucz przegotowaną wodą z dodatkiem nalewki (200 ml – 1 łyżeczka).

Ważny! Aby osiągnąć maksymalny efekt, należy przeprowadzić leczenie przeciwwirusowe pierwszego dnia po zakażeniu. W tym okresie mikroorganizmy są najbardziej podatne na ekspozycję.

 

Właściwości przeciwbakteryjne i antyseptyczne propolisu najlepiej przejawiają się w leczeniu każdego rodzaju dławicy piersiowej:

  • Aby wyeliminować ból gardła, użyj roztworu nalewki (1 łyżka. L) w szklance ciepłej wody do spłukania. Zabiegi przeprowadza się co najmniej trzy razy dziennie;
  • W przypadku nieżytowego bólu gardła (zaczerwienienie gardła) do smarowania stosuje się mieszaninę miodu, wody i 20% nalewki;
  • Kiedy na migdałkach pojawiają się białe lub ropne osady, trzymają w ustach przez kilka minut rozcieńczoną wodą nalewkę, próbując umyć migdałki. W ten sposób są oczyszczane z patogennego śluzu. Zabieg przeprowadzany jest co 2 godziny.

Ważny! Czysty propolis jest stosowany w leczeniu dusznicy bolesnej. Mały kawałek (wielkości główki zapałki) jest żuty 4 do 5 razy w ciągu dnia. Czas trwania każdego zabiegu to co najmniej 20 minut. Ślina zostaje połknięta.

 

Leczenie zapalenia zatok przynosowych nalewką alkoholową można przeprowadzić na różne sposoby:

  • Do mycia nalewkę (1 łyżeczkę) dodaje się do zwykłego roztworu soli lub samodzielnie przygotowanego płynu (1 łyżeczka soli w szklance przegotowanej wody). Nie należy płukać pacjentów z nieprawidłowościami nosa (polipy, migdałki, skrzywienie przegrody nosowej) lub skłonnością do zapalenia ucha środkowego. Dla tych, którzy wiedzą, jak prawidłowo wykonywać zabiegi, zaleca się codzienne płukanie, nawet po wyzdrowieniu, używając tylko czystej lub lekko osolonej wody;
  • Wdychanie pary jest skuteczne w przypadku wszystkich rodzajów zapalenia zatok: dodaj 0,5 łyżeczki do 1,5-2 litrów przegotowanej wody. propolis 30% nalewki i wdychaj opary przez nos. Jeśli dziecko jest małe, możesz wlać kompozycję leczniczą do gumowej poduszki grzewczej. Nebulizatory nie są używane do leczenia jamy nosowej, ponieważ były pierwotnie przeznaczone do inhalacji dolnych dróg oddechowych;
  • Do leczenia stosuje się również krople o następującym składzie: wymieszaj sok z marchwi, miód i nalewkę z propolisu (20%) w stosunku 2: 2: 1. Wlewaj 4 razy dziennie do każdego nozdrza po 3 krople.

 

Ważny! Leczenie zapalenia zatok powinno odbywać się pod nadzorem lekarza. Jeśli pacjent ma zwiększoną t lub ropną wydzielinę, wówczas procedury rozgrzewające są przeciwwskazane – może to wywołać aktywację mikroflory bakteryjnej i negatywne konsekwencje.

Zapalenie ucha środkowego w niektórych przypadkach, podobnie jak zapalenie zatok, ma charakter zakaźny, dlatego wszelkie zabiegi rozgrzewające należy przeprowadzać tylko po konsultacji lekarskiej.

W przypadku procesów zapalnych ucha stosuje się następujące przepisy:

  • W przypadku wirusowego charakteru choroby do każdego ucha na 10 dni wkrapla się 5 kropli 30% wodnej nalewki;
  • Do leczenia stosuje się mieszankę nalewki alkoholowej i miodu w równych częściach. Produkt nakłada się na kompres (płótno), a następnie nakłada na ucho. Czas trwania zabiegu to 3 godziny (najlepiej przed snem);
  • Inny schemat leczenia przewiduje mieszankę 10% nalewki alkoholowej i olejku z rokitnika w stosunku 1: 2. Kompozycję leczniczą stosuje się do zwilżenia turundy, która musi pozostawać w uszach minimum 5 godzin. Przebieg leczenia to 3 tygodnie.

 

Ważny! Zwykle podczas leczenia chorego ucha lek jest również wstrzykiwany do zdrowego ucha w celu zapobiegania. Jeśli dziecko jest chore, dawkę zmniejsza się 2-3 razy. Podczas zabiegu monitorowany jest stan skóry, aby zapobiec podrażnieniom.

Propolis na alkoholu w celu wzmocnienia odporności

Środek jest często zalecany do stosowania w celu wzmocnienia odporności. Do szklanki przegotowanej wody lub mleka należy dodać łyżeczkę płynu leczniczego. Produkt spożywany do 2 razy dziennie do 30 dni.

  • To narzędzie może wpływać na rozprzestrzenianie się czynników zakaźnych.
  • Pomaga w odbudowie komórek tkankowych, sprzyja ich podziałowi.
  • Usuwa szkodliwe substancje ze środowiska wewnętrznego.
  • Uczestniczy w procesie odnowy krwi.

Wszystkie powyższe procesy są niezbędne dla silnej odporności.

Przywrócenie układu sercowo-naczyniowego

 

Oprócz tego, że klej pszczeli może odnawiać tkanki narządów, ściany naczyń krwionośnych, może również zwiększać płynność krwi, która jest tak ważna dla prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego. Propolis na alkoholu pomoże ustabilizować ciśnienie krwi, poprawić czynność serca.

Preparat jest często przepisywany pacjentom cierpiącym na zawieszony poziom cholesterolu, ponieważ mikstura jest w stanie usunąć niepotrzebne zanieczyszczenia z naczyń krwionośnych.Po kuracji alkoholowym propolisem w płynie serce zacznie prawidłowo pracować, a ból ustąpi.

Aby przywrócić prawidłową aktywność układu sercowo-naczyniowego, rozcieńczyć nalewkę nie w wodzie lub mleku, ale w soku z borówki brusznicy. Dzięki temu proces leczenia będzie skuteczniejszy, ponieważ sok z borówki brusznicy jest doskonałym lekiem do profilaktyki i leczenia dolegliwości sercowo-naczyniowych.

Tak więc w 50 ml soku dodaje się 20 kropli alkoholowego propolisu, miesza, pije 3 razy dziennie. Poczuj ulgę za 2 tygodnie.

Przy nadciśnieniu 2, 3 stopni należy pić 30% nalewki alkoholowej przez trzy tygodnie. Aby przygotować miksturę, dodaj 40 kropli płynu leczniczego do pół szklanki wody. Pij trzy razy dziennie na godzinę przed posiłkiem.

Nie jest zabronione przyjmowanie produktu o stężeniu 20%, ale zażywanie go potrwa nie trzy tygodnie, ale do dwóch miesięcy Recepcja nie daje natychmiastowej, ale gwarantowanej 80% ulgi.

Napar z propolisu na alkohol w chorobach dermatologicznych

W przypadku uszkodzenia skóry nalewka z propolisu doskonale wykazuje właściwości antybakteryjne i regenerujące:

  • W przypadku neurodermitów, wyprysków, owrzodzeń troficznych wskazane jest codzienne przyjmowanie nalewki alkoholowej w 35 kroplach przed posiłkami w połączeniu ze stosowaniem maści propolisowej 20% przez 2 dni. Czas trwania leczenia wynosi od 1,5 do 3 tygodni;
  • W przypadku grzybicy drożdżakowej (choroba grzybicza) zaleca się smarowanie błony śluzowej mieszaniną nalewki z gliceryną w stosunku 1:20. W tym samym czasie spożycie: 35 kropli nalewki rozpuszczonej w wodzie przez 2 tygodnie trzy razy dziennie przed posiłkami;
  • Nalewka alkoholowa jest doskonałym środkiem dezynfekującym, dlatego przy braku innych składników można po prostu wytrzeć problematyczne obszary skóry tamponem nasączonym roztworem.

 

Ważny! Nalewka alkoholowa może działać stymulująco nawet na mieszki włosowe. Najprostszym przepisem jest wymieszanie nalewki (1 łyżeczka) z olejem łopianowym (2 łyżki) i nałożenie kompozycji na włosy przez 15 minut. Dla tych, którzy chcą osiągnąć szerszy zakres efektów, zaleca się następujący skład: 1 łyżeczka. nalewka i sok z aloesu, 1 łyżka. l. sok z cebuli, żółtko i 0,5 łyżeczki. sok czosnkowy. Nałóż miksturę na włosy i zawiń w plastikową torebkę na 1 godzinę, a następnie dokładnie umyj włosy.

Kupując nalewkę w aptece, nie zapomnij sprawdzić daty ważności. I przechowuj domowy produkt w miejscu chronionym przed światłem słonecznym iw temperaturze pokojowej. Jeśli Ty lub Twoje dziecko jesteście podatni na reakcje alergiczne (nawet na produkty pszczele), koniecznie wykonaj test alergiczny.

Zawsze przestrzegaj zalecanych dawek, szczególnie podczas leczenia dzieci. Lepiej obniżyć dawkę początkową i upewnić się, że nie ma dyskomfortu. Środki ostrożności powinni również zachować pacjenci z chorobami przewlekłymi.

Aby zapobiec i wzmocnić odporność, należy przyjmować nalewkę alkoholową coraz częściej (od 1 do 15 kropli i odwrotnie) z mlekiem i robić przerwy. Nalewka z propolisu alkoholowego jest jednym z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych środków, jeśli jest umiejętnie obsługiwana.

Z chorobami stawów

Leczenie chorych stawów obejmuje nie tylko stosowanie wewnętrzne, ale także zewnętrzne pocieranie i okłady:

  • Zrób kompres na noc z lnianej tkaniny zamoczonej w 20% nalewki alkoholowej. Przebieg leczenia do 2 tygodni;
  • Na kompres użyj maści o następującym składzie: w łaźni wodnej rozpuść tłuszcz gęsi lub borsuka (30 g), dodaj 5 g pokruszonego propolisu i łyżkę wody. Kiedy wszystkie składniki są dokładnie wymieszane, a woda częściowo odparuje, kompozycja lecznicza jest lekko schłodzona i przefiltrowana. Używany do nacierania przez noc, przechowywany w lodówce;
  • W przypadku okładów stosuje się również wodny napar lub mieszaninę propolisu z olejem roślinnym (10 g kleju pszczelego na 100 ml oleju). Czas trwania leczenia zależy od samopoczucia.

 

Ważny! Przyjmowanie do środka nalewki z propolisu korzystnie wpływa również na stawy. Do leczenia stawów nalewkę sporządza się z 15 g propolisu w 250 ml alkoholu. Przyjmować 15 ml rano z ciepłym mlekiem przez 2 tygodnie.

Leczenie cukrzycy propolisem na alkohol

 

Aby opanować cukrzycę, zaleca się rozpoczęcie przyjmowania 1 kropli nalewki, dodając ją do łyżki mleka. Liczba kropelek stopniowo rośnie. 15 to maksymalna liczba kropli na łyżkę mleka. Mieszankę zaleca się stosować od 1 do 6 miesięcy.

Podczas leczenia cukrzycy należy pamiętać o specjalnej diecie przepisanej przez lekarza.

Rozwiązywanie problemów ze wzrokiem

 

Klej pszczeli znany jest w okulistyce. Jest w stanie chronić, leczyć oczy przed chorobami zakaźnymi, stanami zapalnymi, zatrzymać postęp utraty wzroku, łagodzić zmęczenie, nawilżyć oczy. Jednak dla zdrowia oczu stosuje się dobre widzenie, a nie nalewkę alkoholową, ale wodny roztwór propolisu.

Nalewka jest stosowana jako ogólny tonik na całe ciało, który pomaga również oczom i utrzymuje ich zdrowie.

Łyżeczkę nalewki rozpuścić w szklance wody lub mleka. Jeśli będziesz pić miksturę przez miesiąc, wesprzesz oczy i całe ciało.

Podsumowując opowieść o metodach użytku wewnętrznego, zauważamy: nie należy pić leku dla kobiet w ciąży, osób uczulonych na miód, propolis, alkohol.

Nalewka alkoholowa z propolisu do zatrucia

Oprócz wiązania toksyn i usuwania ich z organizmu, propolis może skutecznie tłumić szereg bakterii, które w większości przypadków są przyczyną zatruć pokarmowych:

W niektórych przypadkach preparaty propolisowe są w stanie zapewnić efekt terapeutyczny, nawet jeśli tradycyjne antybiotyki okazały się nieskuteczne. Aby uniknąć konsekwencji zatrucia, weź kilka tabletek węgla aktywnego (do 10), a następnie pij dużo płynu (do 3 litrów dziennie). Usuwanie toksyn ułatwia spożycie następujących środków:

  • Mieszanka miodu (1 łyżka. L.) I pyłku (1 łyżeczka.) Stosować trzy razy dziennie na krótko przed posiłkami;
  • Dodaj 20 kropli nalewki propolisowej (10%) do 20 ml wody i pij 2 do 3 razy dziennie. Czas trwania przyjęcia – do 3 miesięcy.

 

Ważny! Jednak żaden popularny przepis nie przewiduje odmowy opieki medycznej. W przypadku szybkiego pogorszenia się stanu konieczne jest pilne wezwanie lekarza lub karetki pogotowia.

Jeśli zostanie postawiona diagnoza zapalenia żołądka, przyjmowanie leków z nalewką propolisową może spowolnić postęp choroby i zapobiec pojawieniu się wrzodu:

  • W ciągu 2 tygodni weź alkoholową nalewkę propolisową (10%) w ilości 20 kropli, rozpuszczoną w 0,5 szklanki herbaty lub wody. Recepcja odbywa się przed posiłkami (około godziny) rano, po południu i wieczorem;
  • Przygotowuje się mieszaninę 10% nalewki alkoholowej (100 ml) i oleju z rokitnika, doprowadza do wrzenia, filtruje i pobiera przez 20 dni zgodnie ze schematem: 25 kropli z mlekiem lub wodą przed posiłkami. Recepcja odbywa się trzy razy dziennie;
  • Mieszaninę ogrzewa się w łaźni wodnej przez 0,5 godziny z ciągłym mieszaniem: lekki miód (3 łyżki. L.), sok Kalanchoe (1 łyżka. L.), 10% nalewka z propolisu (1 łyżeczka.). Stosuj lekarstwo do 2 miesięcy. wg schematu: 1 s. l. trzy razy dziennie 1 godzinę przed posiłkiem.

 

Ważny! Używając nalewki wewnętrznie, zawsze słuchaj swoich uczuć. Najmniejszy dyskomfort może być sygnałem, że produkt nie jest dla Ciebie odpowiedni. Najlepszym rozwiązaniem byłaby wstępna konsultacja z lekarzem.

Propolis na alkoholu na cukrzycę

Badania wykazały, że regularne stosowanie nalewki propolisowej u 67% pacjentów ze zdiagnozowaną cukrzycą typu 1 i 2 doprowadziło do poprawy ich stanu: spadku cukru, zmniejszenia osłabienia i pojawienia się wigoru. Zalecane są następujące przepisy:

  • Nalewkę przyjmuje się równolegle z mleczkiem pszczelim przez 30 dni. Lek z propolisu – trzy razy dziennie przed posiłkami, 20 kropli na 200 ml wody, mleczko pszczele – 10 mg, także 3 r. w dzień. Ten schemat pozwala na normalizację metabolizmu i złagodzenie stanu pacjentów;
  • Innym sposobem leczenia jest zażywanie nalewki razem z miodem. W 1 łyżeczce. miód dodaje się pierwszego dnia nalewki 1 kalya, drugiego dnia – 2 itd., Aż do 15 kropli. Recepcja odbywa się rano na czczo;
  • Ten przepis jest stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2. Schemat odbioru, podobnie jak w poprzedniej metodzie, tylko zamiast miodu, weź mleko (1 łyżka. L.). Czas trwania kuracji wynosi od 2 do 6 miesięcy. w zależności od samopoczucia pacjenta.

 

Ważny! Każdy długoterminowy schemat leczenia powinien obejmować przerwy. Zazwyczaj podaje się je przez ten sam okres co lek. Czasami przerwa może być 2-3 razy krótsza. Jeśli nie jesteś pewien prawidłowego schematu dawkowania, spróbuj umówić się na wizytę u apiterapeuty – specjalisty w leczeniu producentów pszczelich.

Żużel naczyń krwionośnych prowadzi do zaburzeń metabolicznych, pogorszenia krążenia krwi i odżywienia tkanek, podwyższenia ciśnienia krwi, problemów z sercem i szeregu innych stanów patologicznych. Dlatego w leczeniu choroby stosuje się nie tylko alkohol, ale także wodny ekstrakt z propolisu:

  • Trzy razy dziennie, na krótko przed posiłkami, pić ciepłe mleko (100 ml) z dodatkiem 30% nalewki alkoholowej (1 łyżeczka) i niewielką ilością miodu. Czas trwania kuracji – minimum 2 tygodnie;
  • Aby przygotować produkt, Oman najpierw nalega się na alkohol (2 łyżki suszonych surowców na 100 ml alkoholu o stężeniu 96%) przez 20 dni. Wymieszaj w równych częściach z wodnym ekstraktem propolisu i weź 1 łyżeczkę. co najmniej trzy razy dziennie;
  • Nalewkę apteczną z owoców głogu rozcieńcza się wodnym ekstraktem propolisu 1: 1. Weź 4 p. 1 łyżeczka dziennie. ;
  • Aby przygotować balsam czosnkowy, czosnek podaje się alkoholem (200 ml 96% alkoholu na 200 g posiekanego czosnku) przez 2 tygodnie. Do przefiltrowanego naparu dodać 300 ml wodnego ekstraktu propolisu i 100 g miodu. Kilka dni później (tak, aby mieszanina została podana), zaczynają brać: po 20 kropli. w 50 ml przegotowanej wody przed posiłkami rano, po południu i wieczorem.

Ważny! Jeśli miażdżyca jest ciężka lub występują inne choroby przewlekłe, wszelkie środki ludowe należy przyjmować tylko po konsultacji lekarskiej.

Podwyższone ciśnienie krwi (BP) może rozwinąć się w starszym wieku, z nadwagą, menopauzą, chorobami naczyniowymi. Nalewka z propolisu jako część niektórych przepisów pomaga usunąć toksyny z organizmu, normalizować metabolizm, poprawić krążenie krwi i ostatecznie obniżyć ciśnienie krwi:

  • Do leczenia weź nalewkę o stężeniu 30%. W ciągu 3 tygodni weź 40 kropli produktu rozpuszczonych w ciepłej wodzie. Odbiór odbywa się według schematu: trzy razy dziennie przed posiłkami (około godziny). Takie leczenie jest zalecane w przypadku ciężkich postaci choroby;
  • Początkowe stadia choroby można zatrzymać, stosując następujące środki: 20 kropli 30% nalewki rozpuszcza się w 50 ml soku z borówki brusznicy i przyjmuje na krótko przed posiłkiem rano, po południu i wieczorem. Czas trwania kuracji – minimum 2 tygodnie;
  • Aby oprócz obniżenia ciśnienia uzyskać nadal działanie uspokajające i moczopędne stosuje się: napar sporządza się z mieszanki owoców głogu, owoców róży, nasion aronii i kopru w proporcji 4: 4: 3: 2. Aby uzyskać napar, 3 łyżki. l. surowce wlewa się do 1 litra wrzącej wody. Nalegaj 3 godziny w termosie i weź 200 ml przed posiłkami z dodatkiem 20 kropli nalewki z propolisu. Schemat odbioru: trzy razy dziennie, aż do uzyskania stabilnej poprawy.

 

Ważny! W przypadku pacjentów z nadciśnieniem tętniczym leczenie lekami lub środkami ludowymi musi być połączone ze ścisłą kontrolą ciśnienia.

Ogólne zasady przygotowania alkoholowej nalewki z propolisu

Alkoholową nalewkę z propolisu kupuje się w aptekach lub przygotowuje w domu. Wybierając drugą metodę, powinieneś znać ogólne zasady wytwarzania propolisu. Pierwszym krokiem jest staranne dobranie komponentów.

Alkohol, wódka lub bimber mogą być używane jako składnik alkoholowy. Jeśli zamierzasz używać nalewki zewnętrznie, odpowiedni jest alkohol o mocy 95%. Do picia zaleca się wykonanie naparu w 70-stopniowym alkoholu. W przypadku stosowania wódki lub bimbru, których siła jest znacznie mniejsza, skuteczność produktu spada.

Propolis do przygotowania leku należy zakupić od pszczelarzy. Przed wytworzeniem leku należy go zmiażdżyć. Zwiększy to powierzchnię kontaktu substancji z alkoholem, przyspieszy rozpuszczanie i wydobędzie maksymalne pozytywne właściwości. Kawałki są wstępnie zamrażane, dzięki czemu proces mielenia nie nastręcza trudności. Klej pszczeli, w przeciwieństwie do miodu, nie traci swoich właściwości po podgrzaniu lub zamrożeniu. Substancja jest tarta lub skręcana w blenderze.

 

Przed przygotowaniem leku propolis jest oczyszczany z obcych zanieczyszczeń. W tym celu pokruszony produkt wlewa się zimną wodą. Surowce nadające się do nalewki osiądą na dnie. Niepotrzebne cząsteczki wypłyną na powierzchnię, należy je ostrożnie zebrać, a roztwór przefiltrować. Pozostały oczyszczony propolis należy dobrze wysuszyć.

Ważny jest również właściwy wybór pojemnika do infuzji. Zalecane są butelki z ciemnego szkła. Przechowywanie w plastikowych pojemnikach może spowodować pojawienie się toksycznych substancji w cieczy w wyniku narażenia stężonego roztworu na plastik. Ciemne ściany naczyń ochronią kompozycję przed wpływem promieni słonecznych. Napełnij pojemnik tylko do połowy.

Po naleganiu leczniczy płyn jest filtrowany i wlewany do szczelnie zamkniętej butelki. Lek należy przechowywać w ciemnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Możesz włożyć butelkę do lodówki. Okres przydatności do spożycia alkoholowej nalewki propolisowej przygotowanej w domu wynosi 2-3 lata, w zależności od zgodności z warunkami gotowania, a także obecności składników pomocniczych w kompozycji.

 

Najpierw wyczyśćmy surowy propolis (wygląda jak brązowa plastelina dziecięca), aby go wyczyścić:

  • Propolis trzymamy w lodówce przez trzy godziny, a następnie mielimy na tarce.
  • Wlej zmiażdżony surowiec zimną wodą. Podczas tej procedury cały propolis opada na dno, a różne obce zanieczyszczenia wypływają na powierzchnię wody.
  • Po pięciu minutach spuść wodę i dokładnie wysusz oczyszczony propolis.

To czyszczenie jest wymagane i nie zaleca się pomijania tego kroku, ponieważ usuwa różne bezużyteczne zanieczyszczenia.

  • Oczyszczony, wysuszony i pokruszony propolis włóż do butelki lub słoika z ciemnego szkła.
  • Dodaj do pojemnika alkohol medyczny lub zwykłą wódkę i dobrze wymieszaj.
  • Następnie zamkniemy naszą butelkę szczelnym korkiem.

Eliksir znajdujący się w butelce należy podawać w infuzji przez dwa tygodnie w temperaturze pokojowej. Podczas infuzji butelkę należy bardzo dobrze wstrząsnąć raz dziennie.

Pod koniec procesu leżakowania gotową nalewkę należy przefiltrować przez szmatkę lub gazę. Następnie nalej nalewkę do butelek z ciemnego szkła.

Jest teraz całkowicie gotowy do użycia.

Teraz wiesz, jak przygotować nalewkę propolisową na alkoholu na alkoholu.

Może być przechowywany do trzech lat. Lepiej byłoby jednak przygotować nalewkę do celów leczniczych, świeżą co roku, aby miała lepsze właściwości lecznicze.

Jak zrobić nalewkę propolisową z alkoholem

Cechą leczniczego produktu pszczelarskiego jest to, że jego korzystne właściwości są wzmacniane w połączeniu z alkoholem. Do przygotowania leku zaleca się stosowanie alkoholu medycznego o mocy 70 ° lub 95 °. Często zastępowana wódką, ale zmniejsza to skuteczność gotowego produktu.

Aby przygotować nalewkę propolisową na alkohol w domu, będziesz potrzebować:

Przed przystąpieniem do przepisu na lek należy przygotować klej pszczeli. Aby całkowicie rozpuścić się w bazie alkoholu, przyjmuje się go w postaci wstępnie pokruszonej.

W tym celu umieszcza się go w zamrażarce lodówki na 5-10 godzin. Nie zmniejszają się z tego właściwości lecznicze i użyteczne właściwości. Po zamrożeniu klej pszczeli jest kruszony przez tarcie lub siekanie nożem. Możesz użyć zaprawy ceramicznej lub szklanej.

Klej pszczeli wlej do szklanej butelki tak, aby wypełnił ½ pojemnika, wlej surowiec alkoholem. Zaleca się infuzję mieszaniny przez 14 dni w ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej. Każdego dnia dokładnie potrząsaj butelką.

Alkoholowy napar z propolisu może mieć poziom mocy 3 ° -50 °. Dawkowanie alkoholu zależy od celu, w jakim lek będzie używany. Do podawania wewnętrznego zaleca się stosowanie słabszej mieszanki, do antyseptycznego leczenia ran – mocną.

Czyszczenie propolisu

Propolis na alkohol jest przygotowywany z wcześniej oczyszczonej substancji. Przewodnik krok po kroku, jak oczyścić propolis:

  • Klej pszczeli należy zamrażać na kilka godzin w lodówce lub zamrażarce.
  • Kolejnym etapem jest mielenie tarką lub blenderem.
  • Przygotowaną masę zalać całkowicie zimną wodą i pozostawić na 5-10 minut, następnie spuścić wodę.

W wyniku tego zabiegu dobroczynny składnik osiada na dnie pojemnika, a wszelkie obce substancje i toksyny wypływają na powierzchnię cieczy.

Metoda szybkiego gotowania

Wiele osób interesuje się tym, jak szybko wykonać prawidłowy napar. Możesz użyć popularnego przepisu:

  • alkohol należy podgrzać w łaźni wodnej do 50 °;
  • następnie wlej pokruszony klej pszczeli do podstawy, gotuj na wolnym ogniu w alkoholu, aż będzie gładki;
  • wyjąć z pieca, nie doprowadzając do wrzenia, przejść przez drobne sito lub gazę;

Przygotowaną nalewkę propolisową z alkoholem należy przechowywać w ciemnych i szczelnie zamkniętych pojemnikach w chłodnym miejscu.

Metoda długiego gotowania

Leczniczą nalewkę propolisową na alkohol można przygotować według innej, bardziej złożonej receptury, która wymaga więcej czasu. Będzie to wymagało:

Podobnie jak w poprzednich przepisach, wyczyszczony i zmiażdżony element należy umieścić w szklanym pojemniku, napełnić alkoholem i pozostawić do zaparzenia na 30 dni. Tyle czasu potrzeba, aby klej pszczeli całkowicie się rozpuścił i „nadał” swoje korzystne właściwości. Zaleca się codziennie potrząsać butelką co najmniej 2-4 razy. Po naleganiu lek należy przefiltrować przez kilka warstw gazy – i jest gotowy do użycia.

Jak zrobić nalewkę propolisową na alkoholu w domu

Zanim zaczniesz robić nalewkę propolisową z alkoholem w domu, musisz znać kilka ważnych zasad.

Musisz używać alkoholu medycznego o mocy 70 lub 95 stopni

 

W klasycznej recepturze na przygotowanie nalewek alkoholowych do użytku wewnętrznego lepiej jest używać alkoholu medycznego o sile 70 stopni.

Do użytku zewnętrznego jako środek antyseptyczny i gojący, lepiej jest użyć czystego 95-procentowego alkoholu.

Niektóre źródła sugerują przygotowanie nalewki propolisowej na wódkę (alkohol winny). Ten rodzaj nalewki jest dozwolony, ale w tym przypadku wartość gotowego produktu jest znacznie zmniejszona.

Weź do 30 kropli, najlepiej z ciepłą herbatą lub mlekiem z dodatkiem miodu

 

Lepiej jest dodać nalewkę z propolisu do ciepłej herbaty lub mleka. Aby wzmocnić efekt, musisz dodać łyżeczkę naturalnego miodu. Miód musi być koniecznie naturalny kwiatowy, nie przegrzany, bez dodatku cukru. A już rano zauważysz pozytywny efekt takiego zabiegu.

Warunki przechowywania i okres trwałości: w ciemnym pomieszczeniu bez bezpośredniego światła słonecznego do 2 lat

Z zastrzeżeniem przepisu i kolejności przygotowania nalewki propolisowej na alkohol, okres przydatności do spożycia wyniesie trzy lata od daty przygotowania, jeśli nie dodasz dodatkowych składników. W przypadku zastosowania dodatkowych dodatków okres trwałości wynosi dwa lata. Według badań laboratoryjnych Igoshin O.Yu. (2015), z zastrzeżeniem technologii i warunków przechowywania, olej propolisowy od 5 lat nie zmienił swojego składu chemicznego, a zatem nie stracił swoich leczniczych właściwości i właściwości.

Nalewka z propolisu na alkohol do użytku zewnętrznego

Klej pszczeli na bazie alkoholu stosowany jest do okładów i rozcierania, w leczeniu reumatyzmu, chorób stawów, jako środek rozgrzewający na kaszel, zapalenie oskrzeli itp. W medycynie ludowej uważany jest za jeden z najlepszych środków na różycę. Aby zrobić nalewkę z wiązań na alkoholu, będziesz potrzebować następujących produktów:

 

Proces przygotowania produktu wygląda następująco:

  • Umieść klej pszczeli w lodówce na 1,5-2 godziny. Kiedy stwardnieje, zetrzyj małą lub średnią tarką.
  • Wlej sproszkowany klej do ciemnej butelki, dodaj alkohol, szczelnie zamknij i wymieszaj.
  • Umieść w ciemnym miejscu, codziennie wstrząsaj. Po 15 dniach przefiltruj przez gazę i przechowuj w tym samym ciemnym pojemniku.

Uwaga! Jeśli nie ma pojemnika z bursztynowego szkła o odpowiedniej pojemności (200 ml) na wskazaną receptę, użyj butelki z alkoholem, w której jest sprzedawany w aptece (100 ml). W takim przypadku do gotowania weź 2 razy mniej składników, ale w tym samym stosunku – 10 g wiązań i 90 g alkoholu.

Przepis na ulepszoną 30% nalewkę propolisową na alkohol

 

Wszystkie poprzednie przepisy mówiły o przygotowaniu 10% – 20% nalewki. Poniżej znajduje się szczegółowy opis produktu o zawartości propolisu 30%. Skoncentrowaną nalewkę stosuje się w taki sam sposób jak produkt o niższej zawartości substancji czynnej (wewnątrz, na zewnątrz), stosuje się tylko mniejszą ilość gotowego produktu.

Na przykład, jeśli przepis mówi, że musisz wziąć 30 kropli leku na szklankę herbaty, wystarczy wziąć 10 kropli wzmocnionej nalewki. Aby przygotować lek, będziesz potrzebować:

  • Zetrzyj zamrożony klej pszczeli na drobnej tarce i wlej do ciemnego szklanego pojemnika.
  • Wlej alkohol, przykryj i dobrze wstrząśnij.
  • Przechowywać w ciemnym miejscu, wstrząsać co 2-3 dni dla lepszej ekstrakcji.
  • Miesiąc później produkt jest gotowy. Nie ma potrzeby filtrowania całej objętości.

Uwaga! Aby przygotować dowolną objętość 30% nalewki należy przestrzegać następujących proporcji: 1 część kleju pszczelego na 2 części alkoholu.

Nalewkę należy przechowywać w takiej samej postaci, w jakiej została przygotowana – razem z cząstkami kleju. Odfiltruj wymaganą ilość bezpośrednio przed użyciem. Musisz to zrobić w ten sposób:

  • Wstrząsnąć pojemnikiem z zawartością. Pobrać 1-2 ml produktu do strzykawki bez igły.
  • Przykryj szklankę czterokrotnie złożoną gazą. Zawartość przelać przez gazę, odmierzyć wymaganą ilość (10-15 kropli do użytku wewnętrznego) produktu, rozcieńczyć wodą i wsiąść do środka.
  • Po zakończeniu przefiltrowanej nalewki powtórz procedurę.
  • W przypadku kompresów weź większą ilość produktu, nie ma potrzeby filtrowania go do tych celów.

Ważny! Odpowiednio przygotowana 30% nalewka z kleju pszczelego, szczelnie zamknięta, przechowywana jest w ciemnej szafce do 10 lat.

Czasami natura daje nam bezcenne skarby, prawdziwe tabletki na zdrowie naturalnego pochodzenia. Substancje te obejmują propolis. Wystarczy go odpowiednio przygotować i zaakceptować, a o resztę zadba natura i nasze ciało.

Nalewka alkoholowa z orzechami włoskimi na przeziębienie (przepis nr 3)

Aby przygotować preparat z orzechami włoskimi na przeziębienie, potrzebujesz:

 

  • suszone przegrody z orzecha włoskiego 10 gramów

Aby produkt pszczeli rozpuścił się bez pozostałości, należy go pokruszyć do stanu drobnych wiórów lub okruchów. Aby to zrobić, możesz włożyć go do zamrażarki na kilka godzin, a następnie zetrzeć na drobnej tarce lub zmielić zaprawą ceramiczną.

Wymieszaj propolis z alkoholem w ciemnym szklanym pojemniku. Umieść szczelnie zamkniętą butelkę w ciemnym miejscu na dwa tygodnie. Codziennie dobrze wstrząsaj butelką. Następnie uzyskany roztwór przepuść przez cztery warstwy gazy, aby oczyścić roztwór z nadmiaru zanieczyszczeń. Dodaj przegródki z orzecha i moczyć w ciemności przez 30 dni.

Ten środek jest idealny do zwalczania ostrych infekcji dróg oddechowych, ostrych infekcji wirusowych dróg oddechowych, bólu gardła, grypy i innych przeziębień.

Alkoholowa nalewka z propolisu z orzechami włoskimi na przeziębienie

 

Poniżej przepis na produkt z klejem pszczelim i przegrodami z orzecha włoskiego. Stosowany przy ostrych infekcjach wirusowych dróg oddechowych, przy kaszlu, jako środek wzmacniający i immunostymulujący.

Chcesz wiedzieć, jak zrobić cudowny eliksir propolisowy z alkoholem? Będziesz potrzebował następujących elementów:

Przygotowanie nalewki z propolisu wygląda następująco:

  • Lekko zamrozić uzu, a następnie zmielić na proszek. Wlej do ciemnej szklanej butelki, wlej określoną objętość alkoholu.
  • Pojemnik natychmiast wymieszać z zawartością i codziennie powtarzać procedurę, umieścić w ciemnym miejscu.
  • Po 15 dniach odfiltruj napar, przegrody wlej do płynu i pozostaw na kolejne 30 dni, po czym środek można zastosować.

Aby przygotować lekarstwo, będziesz potrzebować:

  • baza olejowa – 100 gramów (oliwka, wazelina, kukurydza lub słonecznik);
  • propolis – ilość tej substancji uzależniona jest od procentowego stężenia gotowego naparu (10% – 10 g; 15% – 15 g; 20% – 20 g).

Drobno posiekaj klej pszczeli lub zetrzyj go. Olej należy podgrzać w łaźni wodnej przed zagotowaniem, dodać przygotowany odpad pszczelarski. Oznacza to, że przy ciągłym mieszaniu gotować na wolnym ogniu w kąpieli przez co najmniej pół godziny. Po – zdejmij z ognia. Ochłodzić powstałą mieszaninę w temperaturze pokojowej i przecedzić. Wlej powstały płynny ekstrakt do ciemnego szklanego pojemnika, uszczelnij pokrywką. Powstały produkt można przechowywać przez kilka lat, tylko w lodówce.

Średni przebieg kuracji którymkolwiek z przygotowanych preparatów wynosi od kilku tygodni do miesiąca. Dokładniejsze informacje można uzyskać od specjalisty.

Nalewka z propolisu na alkohol do użytku wewnętrznego

Co przygotować nalewki z propolisu na alkohol do użytku wewnętrznego, czego potrzebujesz:

Rozpuścić drobno zmielony klej pszczeli (jak opisano w przepisie 1 powyżej). Pozostawiamy do zaparzenia na 14 dni.

Nalewka z propolisu z sokiem Kalanchoe, aloesem i miodem

Aby przygotować wyjątkową nalewkę, będziesz potrzebować:

  • przygotowana nalewka z propolisu 10% alkoholu – 10 mililitrów;

Przygotuj w kąpieli szybką 10% nalewkę z propolisu (według poprzedniego przepisu). Następnie wszystkie składniki (z wyjątkiem soku z aloesu) są pobierane we wskazanych ilościach i ponownie podgrzewane w łaźni wodnej przez 30 minut. Temperatura ogrzewania nie powinna być wyższa niż 45 stopni. Do mieszaniny dodaje się 15 mililitrów soku z aloesu, wszystko dokładnie miesza. Wlej powstałą nalewkę do szklanego pojemnika i zamknij szczelną pokrywką. Przechowuj gotową substancję w lodówce.

Płynny napar przygotowany według tej receptury to bardzo skuteczny środek. Znajduje zastosowanie w leczeniu schorzeń jamy ustnej, górnych i dolnych dróg oddechowych, chorób skóry, a nawet przy inhalacjach.

Nalewka z wódki propolisowej

 

Jeśli nie ma sposobu na uzyskanie alkoholu medycznego, nalewkę można również przygotować z wódką. Należy jednak zauważyć, że skuteczność takiego narzędzia będzie znacznie mniejsza. To w alkoholu propolis wydziela jak najwięcej wszystkich cennych i niezastąpionych składników, a wódka ma znacznie mniejszy stopień rozciągliwości.

Przepis na gotowanie: 200 gramów, schłodzone i starte na drobnej tarce, wlej substancję do pół litra wódki. Dobrze wstrząśnij miksturą i umieść w ciepłym i ciemnym miejscu na trzy tygodnie. Zawartość pojemnika wstrząsnąć 2-3 razy dziennie, aby nalewka wchłonęła jak najwięcej użytecznych substancji.

Po trzech tygodniach nalewka jest gotowa do użycia. Ważne: nie filtruj nalewki, ponieważ użyteczny ekstrakt z propolisu nadal działa. Zaleca się przechowywanie nalewki w ciemnym i chłodnym miejscu, ale nie w lodówce.

Ekstrakt z wodnego propolisu

Obecnie najpopularniejszym w leczeniu prawie wszystkich schorzeń jest ekstrakt z propolisu przygotowany w wodzie. Taki środek może być stosowany przez osoby w każdym wieku – od niemowląt po osoby starsze, a nawet kobiety w ciąży.

Przepis jest bardzo prosty: dokładnie zmiel wstępnie schłodzony propolis (50 gramów). Umieść mieszaninę propolisu i 100 mililitrów wody destylowanej w łaźni wodnej. Konieczne jest gotowanie na wolnym ogniu, aż propolis całkowicie się rozpuści (około 1 godziny). Środek ostudzić i po kilku godzinach przefiltrować w celu usunięcia osadu. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w chłodnym miejscu przez 7 do 10 dni. Musisz go używać poprawnie tylko w postaci rozcieńczonej (z ciepłą wodą lub mlekiem). Pół godziny przed posiłkiem lub dwie godziny po posiłku.

Inny przepis: weź jeden litr wody destylowanej (możesz również ugotować), dodaj 10 mililitrów gotowej nalewki. Wszystko dokładnie wymieszaj. Rezultatem jest gotowe do użycia rozwiązanie.

Wyjątkowe mleczko propolisowe

Specjaliści medycyny tradycyjnej i populiści dość często polecają mleko propolisowe niemowlętom, kobietom na stanowiskach, osobom starszym oraz tym, którzy chcą skorzystać z programu profilaktyki chorób.

Narzędzie ma zdolność zwiększania funkcji ochronnych w organizmie, zwiększa odporność na infekcje, sprzyja tworzeniu się specyficznych przeciwciał w organizmie. Szczególne działanie mleka propolisowego zauważają pacjenci podczas leczenia astmy oskrzelowej, przewlekłego i ostrego zapalenia oskrzeli, ropnych ran.

Proces gotowania: Zagotuj 1 litr mleka, dodaj 100 gramów puree z propolisu. Ciągle mieszaj, gotuj mieszaninę na ogniu przez około dziesięć minut. Po – gorąca mieszanina jest filtrowana i wlewana do suchego szklanego pojemnika.

Gdy produkt ostygnie, na jego powierzchni pojawi się niewielka warstwa wosku. Należy go ostrożnie usunąć. Mleko propolisowe jest gotowe do picia. Przechowywać w zamkniętym pojemniku w lodówce nie dłużej niż trzy dni.

Nalewka z propolisu na alkohol do użytku zewnętrznego

Aby przygotować nalewkę propolisową na alkoholu do użytku zewnętrznego, będziesz potrzebować:

  • czysty alkohol medyczny 95% – 90 ml

Aby produkt miał dobre stężenie, konieczne jest całkowite rozpuszczenie kleju pszczelego w alkoholu. Można to zrobić przez zmielenie. Najpierw należy go na chwilę wstawić do lodówki, gdy ostygnie, zetrzeć na drobnej tarce lub drobno posiekać nożem.

Drobno zmiażdżony produkt pszczelarski wlewa się do ciemnej szklanej butelki, wlewa alkoholem, szczelnie zamyka pokrywką i pozostawia do zaparzenia w ciemnym i chłodnym miejscu. Nalewka będzie gotowa do użycia za 14 dni. Ważne jest, aby wiedzieć, że butelką należy codziennie dobrze wstrząsać.

Jeśli zastosujesz się do warunków przechowywania i przepisu na przygotowanie, przygotowany lek pomoże poprawić zdrowie i nie straci swoich właściwości leczniczych przez trzy lata.

Unikalna receptura: nalewka błyskawiczna

 

Są sytuacje, w których nalewka alkoholowa jest pilnie potrzebna, pacjent po prostu nie jest w stanie czekać kilka tygodni, aż nastąpi proces infuzji. Wtedy pomaga szybki i całkowicie nieskomplikowany przepis.

Schłodzić klej pszczeli i zetrzeć lub drobno pokruszyć. W łaźni wodnej podgrzej alkohol do temperatury nie wyższej niż 50 stopni, wlej produkt pszczelarski. Mieszaninę należy stale mieszać. Trzymać w kąpieli aż do ostatecznego rozpuszczenia propolisu. Ważne: mieszanina nie może się gotować!

Gdy propolis się rozpuści, wyjmij mieszaninę z kąpieli, zamknij pokrywkę i ostudź. Przefiltruj substancję i przelej do ciemnego szklanego pojemnika. Substancję przechowuj w chłodnym miejscu, możesz jej używać przez rok do dwóch lat.


Aleksandra Kowalski

Edytor serwisu

Rate author
iHerba Polska