Korzyści i szkody Botoxu dla włosów

Korzyści i szkody Botoxu dla włosów

W świecie kosmetologii botox jest zwykle rozumiany jako środek, który pomaga pozbyć się zmarszczek mimicznych pod wpływem neurotoksyn. Istnieje jednak również tzw. botox do pielęgnacji wyglądu włosów, który nie ma nic wspólnego z neurotoksycznym preparatem kosmetycznym.

Omawiany produkt do włosów to płynne serum wzbogacone kompleksem witaminowo-mineralnym, który poprawia strukturę łodygi włosa, nadaje mu gładkość i piękny połysk.

Osobliwości

Stosowanie serum pomaga osiągnąć widoczny i namacalny efekt zaraz po aplikacji, ale nie da się zachować uzyskanego efektu przez długi czas, dlatego procedurę nakładania produktu należy wykonywać regularnie.

Po nałożeniu serum, kosmyki włosów dosłownie się zmieniają: stają się gładkie, mocne i miękkie w dotyku.

Aktywnym składnikiem każdego serum na botoks do włosów jest Intrasilam, który wnika w głąb włosa i zmienia jego strukturę. Wyprostowanie i nabłyszczenie włosów uzyskuje się dzięki działaniu Intrasilam na naturalną keratynę znajdującą się w łodydze włosa.

Dostając się pod łuski łodygi włosa, skład serum utrzymuje się tam dość długo, ale po umyciu szamponem coraz bardziej zaczyna się wypłukiwać, a efekt zabiegu mija z czasem.

Eksperci fryzjerstwa uważają, że dla długotrwałych efektów Botoxu, należy przeprowadzić serię regularnych zabiegów, aby uzyskać kumulacyjny efekt wygładzenia.

Intrasilam nie wpływa prozdrowotnie na łodygę włosa, jego działanie najprawdopodobniej będzie zabiegiem estetycznym i właśnie dla urody włosów jest wykonywany.

Jak to jest przydatne?

Stosowanie zabiegu Botox na włosy jest uzasadnione nie tylko dążeniem do piękna – korzyści z niego płynące są oczywiste, jeśli twoje włosy są matowe, nadmiernie puszą się i mają zniszczone rozdwojone końcówki.

Serum pomoże uszczelnić łodygę włosa na całej długości i powstrzyma dalsze rozdwajanie i urazy końcówek włosów.

Oprócz witamin i Intrasilam środek wygładzający zawiera keratynę, olejki eteryczne, elastyny, peptydy i kwas hialuronowy.

Po nałożeniu tak intensywnego środka na skórę głowy preparat wnika do mieszka włosowego i nasyca go odżywczymi składnikami, dzięki czemu włosy są nie tylko znacznie wzmocnione, ale także lepiej rosną. Ponadto w przypadku włosów suchych Botox pomaga zatrzymać łamliwość i wypadanie, głęboko nawilżając włosy od wewnątrz.

Pasemka włosów poddane działaniu serum stają się nie tylko miękkie, ale i elastyczne.

Lepiej się rozczesują, bardziej posłusznie zachowują się podczas stylizacji włosów, nie elektryzują się, wizualnie wygładzają wszelkie nierówności na linii włosów.

Serum pomaga również wygładzić krótkie, welusowe młode włosy, które w procesie wzrostu lubi sterować na czubku głowy we wszystkich kierunkach.

Efekt zabiegu może utrzymywać się na włosach od 2 do 5 miesięcy pod warunkiem prawidłowej pielęgnacji pielęgnowanych pasemek.

Ponadto czas trwania efektu zależy również od struktury łodygi włosa – porowate włosy szybko oddają kompozycję podczas mycia szamponem. Wielokrotnie zauważono również, że po zabiegu kompozycja zmywa się z wcześniej farbowanych włosów szybciej niż z naturalnych pasm.

Jak bardzo jest to szkodliwe?

W większości przypadków botox na włosy nie niszczy skóry głowy i nie szkodzi zdrowiu po zastosowaniu, jednak należy pamiętać, że organizm każdej osoby jest bardzo indywidualny, a reakcja na daną substancję chemiczną może być nieprzewidywalna.

Uszkodzenie serum wygładzającego może objawiać się reakcją alergiczną lub podrażnieniem skóry.

W przypadku alergii proces stosowania produktu jest również niebezpieczny, ponieważ objawy alergiczne mogą pojawiać się nie tylko na głowie, ale także na twarzy i szyi.

Czasami działanie Botoxu może objawiać się łupieżem lub swędzeniem skóry głowy.

Aby mieć pewność, że stosowanie odżywczego serum do włosów nie zaszkodzi, przed użyciem kompozycji należy zbadać wrażliwość organizmu na lek.

Aby to zrobić, kroplę produktu należy nałożyć na skórę w okolicy łokcia i obserwować reakcję przez 5-10 minut. Jeśli zaczerwienienie i swędzenie nie wystąpią, ten środek jest odpowiedni dla Ciebie. W przeciwnym razie miejsce aplikacji produktu należy pilnie opłukać pod bieżącą wodą i przyjąć doustnie z lekami na alergie.

Aby mieć pewność, że botox nie zepsuje twoich loków, eksperci radzą nie nadużywać procedury wygładzania i ponownie użyć jej nie wcześniej niż 3 miesiące po poprzedniej sesji. Częstsze stosowanie kompozycji może wysuszać włosy.

Korzyści i szkody Botoxu dla włosów

Zachowaj szczególną ostrożność, stosując Botox do włosów po niedawnym rozjaśnianiu lub trwałej ondulacji.

Wskazania i przeciwwskazania

Zabieg z botoksem sprawdza się dobrze, jeśli Twoim celem jest poprawa wyglądu włosów i wyeliminowanie drobnych niedoskonałości.

Stosowanie serum opłaci się w następujących przypadkach:

 • zwiększona skłonność do wypadania włosów;
 • rozdwojone końcówki włosów;
 • przywrócenie witalności pasm po regularnym barwieniu i stosowaniu wysokich temperatur podczas stylizacji;
 • wzmocnienie i pogłębienie koloru kolorowych loków;
 • eliminacja porowatości i zwiększonej puszystości pasm włosów;
 • nadając lokom połysk, wyczuwalną gładkość i elastyczność.

Pomimo niezaprzeczalnych zalet i pozytywnego efektu zabiegu wygładzania włosów, przed podjęciem decyzji o jego wykonaniu należy skonsultować się ze specjalistą.

Faktem jest, że ta odżywka może nie być przydatna do każdego rodzaju loków.

Zabieg Botox na włosy ma przeciwwskazania:

 • włosy krótkie i skłonne do dużej zawartości tłuszczu, po kuracji serum stają się cięższe i wyglądają na zaniedbane;
 • kompozycja wygładzająca nie nadaje się do rozjaśnionych włosów, ponieważ po zastosowaniu Botoxu kosmyki są w dużym stopniu przesuszone i mogą zacząć się łamać;
 • po chemicznej trwałej trwałej ondulacji stosowanie Botoxu jest nie tylko niepraktyczne, ale i niebezpieczne – włosy zaczną aktywnie wypadać i łamać się w dużych ilościach;
 • podczas menstruacji, a także w czasie ciąży i laktacji zabieg nie jest wykonywany, ponieważ jego skuteczność będzie bardzo niska;
 • stres nerwowy, przepracowanie, choroby psychoemocjonalne nie przyczyniają się do pełnego działania składu odżywczego na leczone pasma;
 • włosy z dużą przewagą siwych włosów ze względu na zmiany związane z wiekiem nie będą w stanie dostrzec aktywnego składu serum, a zabieg nie da namacalnego efektu;
 • tłusty lub suchy łojotok, łuszczyca;
 • choroby krostkowe i obecność ran na skórze głowy;
 • uczulenie na składniki serum.

Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką zdrowych i pięknych włosów, to nie ma sensu wykonywać zabiegu wygładzania Botoxem.

Nawet pomimo składu witaminowego tego preparatu, po pewnym czasie od zabiegu Twoje włosy nie wyglądają już tak naturalnie, jak przed kuracją z botoksu.

Zasady opieki

Aby jak najdłużej zachować uzyskany efekt zabiegu, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja włosów.

Zasady pielęgnacji pasm są proste i polegają na przestrzeganiu następujących punktów:

 • szampony należy myć ciepłą wodą, używając wyłącznie dobrej jakości szamponów bezsiarczanowych;
 • przez pierwsze 10-15 dni po obróbce pasm kompozycją nie zaleca się suszenia ich suszarką do włosów, wykonywania curlingu termicznego gorącą lokówką lub prostowania gorącym żelazkiem;
 • w ciągu 1 miesiąca od aplikacji Botoxu nie zaleca się farbowania włosów, trwałej chemicznej lub biowakowania, a także innych zabiegów związanych z działaniem preparatów chemicznych na pasemka;
 • aby kompozycja Botoxu nie wypłukiwała się ze struktury łodygi włosa, należy postarać się o zmniejszenie kontaktu loków z wodą: włosy należy myć tylko wtedy, gdy się zabrudzą, a także zapobiegać zabrudzeniu pasm mokro w deszczu lub w basenie, szczególnie w pierwszych dniach po obróbce pasm;
 • aby tkanina twoich loków pozostała gładka i błyszcząca, po obróbce pasm botoksem należy całkowicie wykluczyć stosowanie traumatycznych spinek i spinek do włosów, a także stosowanie ciasnych gumek i tkanie warkoczy;
 • ważne jest, aby mokre włosy wysychały naturalnie i w formie wyprostowanej, bez załamań i loków;
 • po zabiegu serum włosy wymagają ostrożnego obchodzenia się: codzienne czesanie należy wykonywać płynnymi, niespiesznymi ruchami od czubka głowy do końców pasm, bez szarpania i czesania.

Aby efekt aplikacji serum wygładzającego przyniósł tylko pozytywne efekty, wybierz wykwalifikowanego specjalistę do wykonania tego zabiegu.

Ponadto wysokiej jakości lek jest kluczem do pomyślnego wyniku i czasu jego działania.

Jeśli chcesz wykonać botox w domu, musisz dokładnie zapoznać się z instrukcją użycia produktu i ściśle przestrzegać technologii nakładania go na loki.

Uważaj na kupowanie podrabianych preparatów do wygładzania Botoxu, ponieważ po użyciu produktów niskiej jakości możesz całkowicie zrujnować swoje loki, a na ich przywrócenie będziesz musiał poświęcić dużo czasu, wysiłku i pieniędzy.


Aleksandra Kowalski

Edytor serwisu

Rate author
iHerba Polska