Cechy stosowania czerwonej papryki na porost włosów

Cechy stosowania czerwonej papryki na porost włosów

Włosy są główną ozdobą wizerunku każdej dziewczyny i wymagają regularnej pielęgnacji. Pytanie przy wyborze środków do opieki nad nimi jest kwestią indywidualną. Niektórzy ufają tylko ekonomicznym naturalnym środkom i przepisom babci, podczas gdy inni wręcz przeciwnie, używają wyłącznie produktów salonowych, które czasami są bardzo drogie. Ale najważniejszą rzeczą w dbaniu o swój wygląd jest regularność.

Istnieje wiele różnych produktów i maseczek używanych do odżywiania i nawilżania włosów, ale ważne jest również stymulowanie wzrostu nowych włosów. Mieszki włosowe mają tendencję do „zasypiania”, może to być spowodowane stresem lub brakiem witamin. Ale czerwona ostra papryka doskonale nadaje się do aktywacji wzrostu włosów, a pielęgnację można przeprowadzić w domu.

Zasada działania

Czerwona papryka jest ostra i zawiera dużo witamin. Podrażniając skórę głowy, poprawia przepływ krwi i składników odżywczych do mieszków włosowych. Ta właściwość stymuluje przebudzenie martwych włosów, którym brakowało witamin i tlenu do wzrostu.

Skład papryki jest bardzo bogaty: zawiera potas, który nawilża i normalizuje bilans wodny; olejek eteryczny, który zmiękcza i łagodzi podrażnioną skórę głowy; żelazo, które poprawia przepływ tlenu do cebulek; magnez – dla wzmocnienia ścian naczyń krwionośnych.

Jakiej papryki użyć?

Możesz go kupić w gotowej formie w aptece za niewielkie pieniądze lub zrobić własną nalewkę z pieprzu. W celu samodzielnego przygotowania należy zmielić owoce papryczki chilli, usunąć pestki i polać wódką lub brandy. Pozostaw na dwa tygodnie w chłodnym, ciemnym miejscu. Mielona ostra papryka sprzedawana jest w dziale przypraw.

Przeciwwskazania do stosowania

  • wszystkie rodzaje chorób skóry;
  • otwarte rany, zadrapania;
  • cukrzyca;
  • niski próg bólu;
  • choroby krwi;
  • choroba hipertoniczna;
  • indywidualna nietolerancja.

Przepisy na maski

Używanie ekstraktu z ostrej papryki jako samodzielnego środka jest dość niebezpieczne. Najlepiej dodać go jako jeden ze składników maseczek.

Przed użyciem należy wykonać test na niewielkim obszarze głowy lub ramienia. Jeśli po aplikacji testowej źle się poczujesz lub doznasz silnego poparzenia, lepiej odrzucić ten produkt lub spróbować zmienić konsystencję i powtórzyć procedurę testową.

… Po raz pierwszy zaleca się przygotowanie maseczki przy użyciu mniejszej ilości pieprzu niż wskazano w przepisie i skrócenie czasu aplikacji do 10-15 minut.

Zasady, których należy przestrzegać podczas przygotowywania masek:

  • maskę należy nakładać tylko na cebulki włosów, aby nie przesuszyć końcówek;
  • błonę śluzową, na której znalazła się papryka, należy natychmiast umyć wodą;
  • po nałożeniu emulsji należy założyć foliowy czepek lub owinąć włosy folią i owinąć ręcznikiem;
  • trzymaj taką maskę nie dłużej niż trzydzieści minut, ale jeśli poczujesz nieznośne pieczenie, natychmiast zmyj ją wodą;
  • zmyć mieszaninę zimną wodą za pomocą szamponu i balsamu;
  • lepiej wysuszyć włosy w sposób naturalny, bez używania suszarki.

Wypadanie włosów może wzrosnąć w pierwszych 2-3 aplikacjach. Nie należy się tego bać, to wypadanie słabych włosów, których utrata była kwestią czasu. Podczas przygotowywania masek należy nosić rękawiczki – pomogą one chronić skórę dłoni przed oparzeniami, które mogą wystąpić w kontakcie z pieprzem w czystej postaci.

Z olejem rycynowym

Jedna łyżka nalewki pieprzowej, 2 łyżki szamponu, 2 łyżki oleju rycynowego. Olejek rycynowy zmiękcza i odżywia skórę głowy oraz wzmacnia cebulki włosowe. Możesz dodać niewielką ilość octu do wody do płukania, aby olej zmył się. Ocet doda blasku matowym włosom. Ocet utrwala również kolor włosów farbowanych.

Z witaminami

Pół łyżeczki (po jednej ampułce) witamin A i E, dwie łyżki nalewki pieprzowej. Witamina A, znana również jako octan retinolu, jest sprzedawana w każdej aptece. Jest silnym antyoksydantem, chroni włosy przed promieniowaniem ultrafioletowym, uelastycznia i nabłyszcza włosy. Witamina E (tokoferol) jest również dostępna bez recepty w postaci kapsułki lub roztworu. Transportuje tlen do cebulek włosów, normalizuje pracę gruczołów łojowych i sprawia, że ​​stają się miękkie.

Cechy stosowania czerwonej papryki na porost włosów

Z koniakiem

Jedna łyżka brandy, jedno żółtko, dwie łyżki soku z cytryny i tyle samo nalewki pieprzowej. Koniak jest bardzo przydatny dla włosów, zawiera wiele przydatnych związków i garbników, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu gruczołów łojowych, dzięki czemu skóra głowy wraca do normalnego stanu, usuwany jest nadmiar sebum, a włosy wolniej się brudzą.

Jajka zawierają dużo tokoferolu, witaminy A, witaminy D, witamin z grupy B, a sok z cytryny ma naturalne działanie złuszczające, które pozbędzie się obumarłych komórek.

Z drożdżami

Jedna łyżka prasowanych drożdży, pół szklanki mleka lub kefiru, łyżeczka miodu, dwie łyżki nalewki pieprzowej. Drożdże należy rozpuścić w mleku lub kefirze podgrzanym do stanu ciepłego. Następnie należy wlać nalewkę do kompozycji i dodać miód. Drożdże muszą być świeże.

Drożdże zawierają substancje takie jak niacyna, aminokwasy, witaminy dla zdrowia włosów. Miód zawiera żelazo i jod, przy braku których mieszek włosowy staje się cieńszy i dochodzi do masowego wypadania włosów.

Z mielonym pieprzem

Pół łyżeczki mielonego pieprzu i trzy łyżki oleju łopianowego. Ta maska ​​nie powinna być przechowywana dłużej niż 15 minut. Pieprz mielony nie jest tak agresywny jak w nalewce, dlatego olej można podgrzać przed wymieszaniem w kąpieli wodnej.

Ogólna opieka

Pielęgnacja włosów nie powinna ograniczać się do stosowania maseczek.

Aby zachować piękno i blask, potrzebne jest zintegrowane podejście: przyjmowanie witamin, zrównoważone odżywianie, masaż skóry głowy, redukcja stresu.

Lepiej wysuszyć włosy naturalnie. Latem włosy należy chronić przed działaniem promieni słonecznych, aby uniknąć przesuszenia i łamliwości. A zimą koniecznie załóż czapkę , ponieważ woda zawarta we włosach może je uszkodzić od wewnątrz, rozszerzając się na mrozie.


Aleksandra Kowalski

Edytor serwisu

Rate author
iHerba Polska