Sok jabłkowy w domu na zimę – 10 przepisów krok po kroku

Sok jabłkowy w domu na zimę - 10 przepisów krok po kroku

Najczęściej sok jabłkowy zbiera się na zimę za pomocą sokowirówki. To bardzo zdrowy napój witaminowy, który zapobiega rozwojowi wielu chorób. Ponadto obecność naturalnego cukru pozwala na zwijanie soku bez dodawania chemii luzem.

Sok jabłkowy przez sokowirówkę na zimę

2 godziny 0 minut 55 2 

Jabłka zawierają garbniki, które umożliwiają przechowywanie soku przez długi czas bez uprzedniej sterylizacji. Napój okazuje się bardzo smaczny, aromatyczny i bogaty.

Czas gotowania – 1 h. 5 min.

Czas gotowania – 55 min.

Ilość porcji w opakowaniu – 2.

Składniki

  • Jabłka 2 kg
  • Cukier granulowany do smaku
  • Sok jabłkowy w domu na zimę - 10 przepisów krok po kroku

    Jabłka myjemy, wycieramy i kroimy na cztery części. Jednocześnie usuwamy „ogony”, rdzeń i różne defekty.

    Sok jabłkowy w domu na zimę - 10 przepisów krok po kroku

    Jabłka przepuszczamy przez sokowirówkę, aby uzyskać sok bez skórki i miąższu.

    Sok jabłkowy w domu na zimę - 10 przepisów krok po kroku

    Wlej płyn do średniej wielkości pojemnika. Może to być umywalka lub rondel. Sok pozostawiamy na chwilę, aby był nasycony i nasycony tlenem.

    Sok jabłkowy w domu na zimę - 10 przepisów krok po kroku

    Gdy pojawi się gęsta piana, usuń ją za pomocą małego sitka.

    Sok jabłkowy w domu na zimę - 10 przepisów krok po kroku

    Wlej cukier do napoju w takiej ilości, aby stał się tak słodki, jak chcesz.

    Sok jabłkowy w domu na zimę - 10 przepisów krok po kroku

    Kładziemy pojemnik na palniku i włączamy piec. Gotuj napój na małym ogniu, aż pojawią się bąbelki. Cały czas mieszaj sok.

    Sok jabłkowy w domu na zimę - 10 przepisów krok po kroku

    Wyłączyć kuchenkę. Sok wlewamy do wstępnie wysterylizowanych słoików. Przykryj i zwiń. Odwróć pojemniki do góry nogami i zawiń je, aż całkowicie ostygną.

    Smacznego!

    Domowy sok jabłkowy w sokowirówce na zimę

    2 godziny 0 minut 55 2 

    Do wyciskania najlepiej wybierać owoce dojrzałe i soczyste. Muszą być również wolne od zgnilizny i innych wad, w przeciwnym razie sok szybko się zepsuje. Dokładnie opłucz jabłka przed posiekaniem.

    Czas gotowania – 3 godziny.

    Czas gotowania – 50 min.

    Porcje w opakowaniu – 3-4.

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Jabłka dokładnie myjemy i osuszamy ręcznikiem. Owoce kroimy na 4 części i równolegle usuwamy rdzeń. Usuwamy również zgniliznę i zaskórniki, jeśli występują.
  • Demontujemy sokowirówkę. Wlej wodę do dolnego pojemnika po bokach. Podczas gotowania należy zadbać o to, aby woda nie zagotowała się przed końcem wyciskania. Na wierzch kładziemy pojemnik na sok i montujemy wąż, którym usuniemy sok.
  • I na koniec instalujemy pojemnik, w którym rozkładamy jabłka. Przykryj owoce pokrywką. Sokowirówkę stawiamy na kuchence. Gotuj na dużym ogniu. Na sąsiedni palnik kładziemy patelnię, do której obniżamy wąż. Gdy woda na niższym poziomie się zagotuje, zmniejsz ogrzewanie.
  • Jabłka mieszaj co 25 minut. Gotuj owoce, aż sok całkowicie się uwolni, aż w górnym pojemniku pozostanie tylko miąższ i skórka.
  • Sterylizujemy wcześniej pokrywki i puszki (lub butelki) do zwijania soku. Gotowy sok mieszamy i rozprowadzamy w pojemnikach. Zakrywamy pokrywkami. Połóż ręcznik na dnie dużego rondla i połóż na nim pojemnik z sokiem. Garnek z puszkami przenosimy do pieca. Wlej wodę i zagotuj. Pojemnik sterylizujemy sokiem przez około 20 minut. Następnie wyjmujemy je z patelni i wyłączamy piec. Dokręcamy pokrywki i zawijamy je, aż całkowicie ostygną.
  • Smacznego!

    Sok jabłkowy z miąższem bez sterylizacji w słoikach

    2 godziny 0 minut 55 2 

    Miąższ owoców jabłoni jest bogaty w błonnik i wiele innych witamin, które nasycają organizm ludzkim zdrowiem. Sugerujemy zrezygnować z sokowirówki i zrobić sok ze zdrową miąższem.

    Czas gotowania – 1 godzina 15 minut.

    Czas gotowania – 35 min.

    Porcje w opakowaniu – 2-3.

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Zacznijmy od jabłek. Myjemy je i wycieramy ręcznikiem kuchennym. Następnie kroimy owoce na 4 części (można pokroić na więcej części, jeśli jabłka są duże). Wycinamy rdzeń i pozbywamy się wad.
  • Włóż jabłka do rondla z grubym dnem. Wlej litr wody. Nastawiamy pojemnik na piec i doprowadzamy jego zawartość do wrzenia. Po ugotowaniu gotuj owoce z wodą przez kolejne 15 minut.
  • Wyłącz kuchenkę i przenieś patelnię z jabłkami na blat stołu kuchennego. Zmiękczone owoce zamieniamy w puree za pomocą blendera ręcznego.
  • Wlej wodę (2 szklanki) do średniej wielkości rondla i dodaj cukier. Doprowadź mieszaninę do wrzenia na kuchence. Ciągle mieszaj, aż powstanie syrop. Wlej do musu jabłkowego. Wymieszaj masę. Patelnię z zawartością kładziemy na kuchence w celu podgrzania. Gotujemy przez 5 minut.
  • Wyłącz piec i pozwól mieszaninie ostygnąć. Filtrujemy go przez drobne sito. Ponownie doprowadź napój do wrzenia. Z góry sterylizujemy puszki i wieczka do zwijania soku. Wlewamy do nich gorącą masę. Zakrywamy pojemnik pokrywkami i zwijamy. Puszki kładziemy na podłodze w odwróconej pozycji i owijamy, aż całkowicie ostygną.
  • Smacznego!

    Jak przygotować sok jabłkowy na zimę bez sokowirówki?

    2 godziny 0 minut 55 2 

    Sok jabłkowy jest bardzo zdrowy. Jabłka zawierają naturalne cukry, więc często nie zawierają sypkiego składnika. W procesie gotowania wiele gospodyń domowych używa sokowirówki, ale istnieją inne sposoby wyciskania soku.

    Czas gotowania – 1 godzina 20 minut.

    Czas gotowania – 45 min.

    Ilość porcji – 5-6.

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Myjemy i wycieramy owoce na przyszły sok. Następnie kroimy jabłka w kostkę, aby szybciej wypuściły sok. Usuwamy rdzeń i uszkodzenia, nie dotykamy skórki.
  • Weź duży rondel i wlej do niego pokrojone jabłka. Napełnij owoce oczyszczoną wodą do samych krawędzi pojemnika. Stawiamy patelnię na kuchence. Doprowadź masę do wrzenia na dużym ogniu. Zmniejsz ogień i gotuj jabłka przez około 10 minut. Jabłka powinny zmięknąć. Wyłącz piec i pozostaw miksturę w spokoju, aż ostygnie.
  • Bierzemy drobne sitko i wkładamy do niego masę jabłkową. Zmiel i dodaj cukier. Wymieszaj masę i umieść pojemnik na kuchence. Ponownie doprowadź mieszaninę do wrzenia.
  • Wybór odpowiedniego pojemnika do zwijania soku. Zbadajmy go pod kątem pęknięć i innych wad. Następnie myjemy słoiki i pokrywki sodą oczyszczoną i gąbką. Dokładnie opłucz pojemniki pokrywkami i włóż je do piekarnika w celu sterylizacji.
  • Gorący sok wlej do słoików i zwiń pokrywki. Pojemniki owijamy sokiem ciepłym kocem lub kocem. Po schłodzeniu przechowujemy go w piwnicy.
  • Smacznego!

    Pyszny sok jabłkowo-marchewkowy na zimę

    2 godziny 0 minut 55 2 

    Rozkoszuj się mroźną zimą zdrowym i smacznym, jasnym i ciepłym naturalnym sokiem z jabłek i marchwi. Do wałkowania soku używaj tylko świeżych i nieuszkodzonych owoców.

    Czas gotowania – 1 godzina 10 minut.

    Czas gotowania – 50 min.

    Ilość porcji w opakowaniu – 2.

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Myjemy jabłka i wycieramy ręcznikiem kuchennym. Usuń wszystkie zgniłe miejsca i czarne plamy ostrym nożem. Pokrój jabłka na plasterki lub kawałki dowolnej wielkości. Wkładamy je do sokowirówki. W trakcie wyciskania soku usuwamy ciasto.
  • Wlej sok jabłkowy do dużego naczynia (rondel lub miska). Pozostaw na 10 minut, aby pianka urosła. Napój filtrujemy przez sito. To samo robimy z pianką.
  • Zdejmij górną warstwę marchewki nożem. Następnie dokładnie spłucz i osusz ręcznikiem papierowym. Pokrój marchewki i przełóż je przez sokowirówkę. Sok filtrujemy przez sito.
  • Wymieszaj oba rodzaje soku w dużym rondlu. Kładziemy pojemnik na kuchence. Dodaj cukier i podgrzej masę, aż płyn zacznie bulgotać. Nie doprowadzaj go do wrzenia.
  • Słoiki i pokrywki sterylizujemy wcześniej w dowolny dogodny sposób. Gorący sok wlewamy do pojemników. Przykrywamy je pokrywkami i zwijamy. Odwracamy puszki i owijamy je kocem, aż całkowicie ostygną.
  • Smacznego!

    Prosty i pyszny przepis na sok jabłkowo-dyniowy w puszkach

    2 godziny 0 minut 55 2 

    Dynia wspomaga żołądek i usuwa cholesterol z organizmu człowieka. Lekarze zalecają stosowanie go na bezsenność, kamienie żółciowe i kamienie nerkowe. Dynia jest dobra dla kobiet w ciąży, osób z nadwagą i problemami skórnymi.

    Czas gotowania – 1 godzina 25 minut.

    Czas gotowania – 1 h. 5 min.

    Porcje w opakowaniu – 2-3.

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Wybieramy dynię, która waży nie więcej niż 7 kg. Myjemy go pod bieżącą wodą i wycieramy. Odetnij skórkę i pokrój dynię, usuń pestki. Zmiel na kawałki, aby zmieścić się w sokowirówce. Wyciśnij sok.
  • Myjemy jabłka i cytrynę. Nie dotykamy skórki, kroimy jabłka na kawałki i jednocześnie pozbywamy się rdzenia, zgnilizny i innych wad. Pokrój cytrynę na pół. Zmiel jedną część i razem z jabłkami przepuść przez sokowirówkę.
  • Do rondla wlej mieszankę jabłek, dyni i cytryny. Kładziemy pojemnik na kuchence i dodajemy cukier. Mieszaj i doprowadzaj do wrzenia.
  • Słoiki i pokrywki myjemy sodą oczyszczoną. Pojemnik myjemy ciepłą wodą. Następnie sterylizujemy w piekarniku lub w inny wygodny sposób.
  • Gorący sok wlej do słoików i zwiń je pokrywkami. Odwróć pojemniki i połóż pokrywki na podłodze. Zawijamy i odstawiamy na chwilę, aby słoiki z sokiem ostygły.
  • Smacznego!

    Jak przygotować zdrowy sok jabłkowy bez cukru na zimę?

    2 godziny 0 minut 55 2 

    Sok jabłkowy jest dobry dla układu oddechowego. Zawiera wiele składników odżywczych i witamin, które mogą pomóc w zapobieganiu rozwojowi niektórych chorób. Często cukier nie jest dodawany do napoju jabłkowego, ponieważ znajduje się w nadmiarze w samych owocach.

    Czas gotowania – 1 godzina.

    Czas gotowania – 45 min.

    Porcje w opakowaniu – 2-3.

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Myjemy jabłka i wycieramy ręcznikiem. Pokroić w plasterki. Równolegle usuwamy rdzeń i różne defekty. Wlej jabłka do sokowirówki.
  • Podczas działania techniki powstaje sok, który należy przefiltrować do rondla przez drobne sito lub gazę.
  • Kładziemy pojemnik na kuchence i doprowadzamy napój do wrzenia. Gdy miazga uniesie się, usuń ją łyżką cedzakową lub łyżką.
  • Gdy sok się zagotuje, zmniejsz ogień i gotuj napój przez kolejne 10 minut. Wybór puszek i pokrywek odpowiednich do zszywania. Czyścimy je sodą i dokładnie spłukujemy. Sterylizujemy w dowolny dogodny sposób: w piekarniku, kuchence mikrofalowej lub na kuchence.
  • Gorący napój wlać do słoików i przykryć pojemniki pokrywkami. Zwijamy się i odwracamy pojemnik z sokiem. Owijamy go ciepłym kocem lub kocem. Gdy puszki z napojem ostygną, zostawiamy je do przechowywania w spiżarni.
  • Smacznego!

    Jak zrobić pyszny sok jabłkowy w powolnej kuchence?

    2 godziny 0 minut 55 2 

    Pachnący i zdrowy sok można jeszcze szybciej przygotować w multicookerze. Owoce zachowują bogaty jabłkowy smak i wiele właściwości niezbędnych dla organizmu.

    Czas gotowania – 1 godzina 15 minut.

    Czas gotowania – 50 min.

    Porcji w opakowaniu – 4-5.

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Jabłka dokładnie myjemy ciepłą bieżącą wodą. Przecieramy je suchym, czystym ręcznikiem. Każdy owoc kroimy na plasterki i jednocześnie pozbywamy się rdzenia, „ogonów” i zgnilizny.
  • Włóż pokrojone jabłka do sokowirówki i wyciśnij sok. Resztki miąższu nie można wyrzucić, ale wykorzystać do zrobienia musu jabłkowego.
  • Wlej świeżo wyciśnięty sok do miski multicooker. Ustawiamy tryb „Zupa”. Gdy napój się zagotuje, gotujemy przez kolejne 5 minut. Podczas gotowania powstanie piana, którą należy usunąć łyżką cedzakową, drobnym sitkiem lub łyżką.
  • Wybieramy niezbędny pojemnik do zwijania soku. Sprawdzamy puszki i wieczka: ważne, aby były nienaruszone i czyste. Dla pewności wyczyść pojemniki sodą oczyszczoną i spłucz. Słoiki i pokrywki sterylizujemy w dowolny dogodny sposób.
  • Gotowy gorący płyn wlewamy do słoików i przykrywamy pokrywkami. Zwijamy lub przekręcamy pojemnik (w zależności od rodzaju pokrywek). Gdy puszki po soku ostygną, przechowuj je w chłodnym miejscu. Jeśli chcesz pobrać próbkę, napój możesz wypić natychmiast po ostygnięciu.
  • Smacznego!

    Domowy sok jabłkowy na zimę przez maszynkę do mięsa

    2 godziny 0 minut 55 2 

    Wyciskanie soku maszynką do mięsa trwa nieco dłużej niż te same manipulacje sokowirówką, ale napój okazuje się nie mniej smaczny i aromatyczny.

    Czas gotowania – 3 godziny 5 minut.

    Czas gotowania – 40 minut.

    Porcje w opakowaniu – 4.

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Każdy owoc dokładnie umyj i wytrzyj do sucha ręcznikiem. Następnie przekroić jabłka na pół i usunąć rdzeń. Badamy owoce pod kątem zgnilizny i innych wad, pozbywamy się ich. Zmiel jabłka na mniejsze kawałki.
  • Kawałki przepuszczamy przez maszynkę do mięsa. Następnie włóż 3-4 warstwy gazy do dużego durszlaka i rozłóż na nim mus jabłkowy.
  • Durszlak instalujemy w dowolnym głębokim pojemniku (na przykład rondlu). Czekamy, aż sok spłynie.
  • Po kilku godzinach postaw garnek z napojem na kuchence. Doprowadź do wrzenia i dodaj wymaganą ilość cukru. Wymieszaj i gotuj przez kolejne 5 minut.
  • Z góry sterylizujemy słoiki i pokrywki do zwijania soku: podnosimy cały pojemnik, myjemy go sodą i myjemy. Po sterylizacji sok wlewamy do słoików, które od razu przykrywamy pokrywkami i zwijamy. Najpierw odwróć puszki i zawiń je. Po dniu, gdy pojemniki z sokiem ostygną, odstawiamy je do pożądanej pozycji i przechowujemy w chłodnym miejscu.
  • Smacznego!

    Sok na zimę z jabłek i gruszek w domu

    2 godziny 0 minut 55 2 

    Gruszki są tak samo zdrowe jak jabłka. Owoce są skuteczne w leczeniu dziecięcych przeziębień i infekcji. Wywar z gruszek jest zalecany jako środek przeciwgorączkowy i regenerujący w okresie choroby.

    Czas gotowania – 2 godziny 25 minut.

    Czas gotowania – 40 minut.

    Porcji w opakowaniu – 4-5.

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Gruszki i jabłka dokładnie myjemy pod bieżącą wodą. Owoce wycieramy ręcznikiem i kroimy wzdłuż na 4 części. Usuwamy rdzeń i różne uszkodzenia.
  • Weź duży rondel i napełnij go do połowy wodą. Wlej posiekane gruszki i jabłka. Gotuj je na małym ogniu, aż będą miękkie.
  • Wyłączyć piec i ostudzić masę gruszkowo-jabłkową. Umieść sitko na osobnym pojemniku i włóż do niego puree. Czekamy, aż sok spłynie.
  • Przygotowany sok wlej do rondla. Kładziemy pojemnik na kuchence i gotujemy sok na małym ogniu przez 20 minut.
  • Badamy puszki i wieczka pod kątem wad, wybieramy te nadające się do zszywania i czyścimy je sodą i gąbką. Dokładnie myjemy i sterylizujemy w każdy dostępny sposób.
  • Gorący napój wlej do słoików i przykryj pokrywkami. Zwiń i ostudź. Następnie puszki z sokiem należy przenieść do chłodniejszego miejsca przechowywania.
  • Smacznego!


    Aleksandra Kowalski

    Edytor serwisu

    Rate author
    iHerba Polska