Dżem z czerwonego agrestu na zimę – 7 prostych i pysznych przepisów krok po kroku

Dżem z czerwonego agrestu na zimę

Apetyczny i delikatny dżem agrestowy może stać się prawdziwą ozdobą stołu. Ten przepyszny deser dobrze komponuje się z wypiekami lub zwykłą herbatą. Dżem agrestowy nigdy nie jest zbyt słodki i zawsze ma lekko kwaskowaty smak, co sprawia, że ​​ten przysmak jest jeszcze bardziej apetyczny. Zebraliśmy dla Ciebie 7 prostych i pysznych przepisów na robienie dżemu z czerwonego agrestu na zimę krok po kroku.

Królewski (szmaragdowy) dżem z czerwonego agrestu

50 minut 15 1 

Czas gotowania – 2 dni

Porcje – 1-1,5 litra

Dżem agrestowy nazywany jest królewskim ze względu na obecność w nim orzechów włoskich. Orzechy nie będą obecne we wszystkich jagodach, ale tylko w niektórych z nich; dlatego picie herbaty z takim dżemem może stać się bardzo niezwykłe i interesujące. Dzieci mogą szczególnie polubić ten rodzaj rozrywki.

Składniki

  • Agrest 1 kg
  • Cukier granulowany 1,1 kg
  • Orzech 150 gramów
  • Woda pitna 0,5 szklanki
  • Dżem z czerwonego agrestu na zimę - 7 prostych i pysznych przepisów krok po kroku

    Zanim przygotujesz pyszny dżem królewski z agrestu, musisz przygotować do niego wszystkie składniki. Odmierz cukier, zważ jagody i nie zapomnij o orzechach.

    Dżem z czerwonego agrestu na zimę - 7 prostych i pysznych przepisów krok po kroku

    Następnie musisz ciężko pracować: musisz dobrze umyć jagody, nie uszkadzając ich, a następnie odciąć końcówki każdej jagody po obu stronach. Możesz to zrobić za pomocą małych nożyczek.

    Dżem z czerwonego agrestu na zimę - 7 prostych i pysznych przepisów krok po kroku

    Po długim i żmudnym procesie za pomocą wykałaczki lub igły usuń wszystkie nasiona z każdej jagody, przenosząc je do osobnego pojemnika. Ten proces zajmie dużo czasu, więc łatwiej jest przygotować taki dżem z całą rodziną.

    Dżem z czerwonego agrestu na zimę - 7 prostych i pysznych przepisów krok po kroku

    Obrane orzechy włoskie należy posiekać do wielkości jagód, nie za małe ani za duże.

    Dżem z czerwonego agrestu na zimę - 7 prostych i pysznych przepisów krok po kroku

    Po obraniu wszystkich jagód i zmiażdżeniu orzechów należy wypełnić puste przestrzenie w agrescie orzechami. Zacznij od tylu jagód, ile jest wystarczająco dużo orzechów.

    Dżem z czerwonego agrestu na zimę - 7 prostych i pysznych przepisów krok po kroku

    Miąższ wyjęty z agrestu przełóż do wygodnego rondla i wlej pół szklanki wody do pojemnika. Włącz ogień i zagotuj miksturę, a następnie dokładnie przetrzyj przez sito.

    Dżem z czerwonego agrestu na zimę - 7 prostych i pysznych przepisów krok po kroku

    Wlej cały cukier do powstałej mieszanki, aby ugotować syrop. Gotuj, regularnie mieszając, aż będzie lekko gęsty. Zanurz jagody w syropie i zagotuj dżem. Następnie wyłącz ogrzewanie.

    Dżem z czerwonego agrestu na zimę - 7 prostych i pysznych przepisów krok po kroku

    Dżem należy pozostawić do ostygnięcia pod gazą na pół dnia. Następnie należy ponownie doprowadzić dżem do wrzenia i ponownie schłodzić przez osiem godzin.

    Dżem z czerwonego agrestu na zimę - 7 prostych i pysznych przepisów krok po kroku

    Po zagotowaniu dżemu po raz trzeci gotuj go przez pięć minut. Następnie należy natychmiast rozprowadzić dżem do sterylnych słoików i hermetycznie zamknąć pokrywkami.

    Dżem z czerwonego agrestu z pomarańczą przez maszynkę do mięsa

    50 minut 15 1 

    Smak dżemu agrestowego doskonale uzupełniają owoce cytrusowe. Dżem pomarańczowy to po prostu świetna uczta, która jest bardzo łatwa do zrobienia. Lekka kwaskowatość i pomarańczowy aromat sprawią Ci prawdziwą przyjemność i dużo przyjemności.

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Zacznij od zebrania dojrzałego, czerwonego agrestu z ogrodu, który jest już spuchnięty i miękki. Należy go dokładnie spłukać pod bieżącą wodą i odciąć wszystkie ogony jagód.
  • Odłóż agrest i zajmij się pomarańczą. Weź taki, który ma cienką skórę i jest soczysty. Dokładnie wypłucz w gorącej wodzie i zacznij robić dżem.
  • Jagody razem z chaotycznie posiekaną pomarańczą włożyć do maszynki do mięsa i przynajmniej raz obrócić potrawę, aby masa była całkowicie jednorodna. Być może trzeba będzie powtórzyć ten proces kilka razy, aby dżem był tak płynny, jak to możliwe.
  • Mieszankę agrestowo-pomarańczową przełożyć do rondla lub miski emaliowanej, dodać cukier puder i zagotować. Następnie wyłącz ogrzewanie i przykryj pojemnik gazą, pozostaw do ostygnięcia.
  • Po pół dnia ponownie zagotuj dżem agrestowy i gotuj do uzyskania gęstej konsystencji, nie zapominając o dodaniu mielonego cynamonu. Regularnie mieszaj dżem i usuwaj piankę z powierzchni. Podczas gotowania dżemu przygotuj odpowiednie słoiki.
  • Słoiki do zwijania dżemu agrestowo-pomarańczowego opłukać w gorącej wodzie z dodatkiem sody, a następnie wysterylizować na parze lub w piekarniku. Wysterylizuj również lokówki we wrzącej wodzie.
  • Gotowy gorący dżem delikatnie umieść w słoikach, po czym natychmiast zakręć je gorącymi sterylnymi pokrywkami i odwróć słoiki do góry nogami. Słoiki z dżemem owinąć kocem lub ręcznikami i pozostawić do ostygnięcia.
  • Pięciominutowy czerwony agrest na zimę

    50 minut 15 1 

    Pięciominutowy dżem to idealne rozwiązanie dla tych kucharzy, którym brakuje czasu lub cierpliwości na długotrwałe przygotowywanie półfabrykatów. W rzeczywistości nawet pospiesznie ugotowany dżem agrestowy jest niesamowicie smaczny i apetyczny.

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Zbierz dojrzały agrest i delikatnie opłucz, uważając, aby nie uszkodzić delikatnych jagód. Przytnij lub oderwij ogonki czystego agrestu.
  • Następnie możesz zmielić jagody lub zmielić je w blenderze. Ponadto możesz pozostawić jagody nienaruszone i nie posiekać ich.
  • Włóż owoce agrestu do emaliowanego rondla, następnie dodaj cukier granulowany i wymieszaj. Pozostaw jagody na chwilę, aby sok i cukier zaczęły się topić.
  • Na kuchence stawiamy rondelek z agrestem i cukrem, następnie włączamy ogień i dżem doprowadzamy do wrzenia, energicznie mieszając. Czas dosłownie 7-10 minut iw tym czasie sterylizuj słoiki, które należy wcześniej dokładnie wypłukać.
  • Gotujący dżem włóż do sterylnych słoików i szybko zwiń lub dokręć pokrywki. Pozostaw obrabiany przedmiot do całkowitego ostygnięcia, a następnie przechowuj w chłodnym, ciemnym miejscu.
  • Gęsty dżem z czerwonego agrestu z całymi jagodami

    50 minut 15 1 

    Gotowanie gęstego dżemu nie jest takie łatwe, ponieważ proces ten wymaga znacznej ilości czasu i kontroli wizualnej. Jednak efekt przekroczy wszelkie Twoje oczekiwania, a nawet nie będziesz pamiętał, ile czasu i wysiłku musiałeś poświęcić na przygotowanie tego wspaniałego przysmaku.

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Zbierz dojrzały, soczysty agrest i delikatnie opłucz, uważając, aby nie uszkodzić delikatnych jagód. Staraj się brać agrest, który nie jest przejrzały, inaczej jagody mogą pęknąć. Przytnij lub oderwij ogonki czystego agrestu bez uszkadzania owoców.
  • Ponieważ jagody muszą pozostać nienaruszone, najpierw musisz przygotować dla nich syrop. Aby przygotować syrop, dodaj cukier do rondla, dodaj wodę i gotuj mieszaninę, aż cukier całkowicie się rozpuści.
  • Agrest włożyć do syropu gotującego w rondelku i zagotować. Następnie wyłącz ogrzewanie, przykryj pojemnik dżemem gazą i całkowicie ostudź.
  • Rondel z agrestem i cukrem postawić na kuchence, gdy dżem całkowicie ostygnie, a następnie ponownie zagotować dżem, uważając, aby nie poruszyć jagód. Dżem agrestowy dusić na małym ogniu, aż będzie gęsty. Około dziesięć minut przed końcem gotowania dodaj kwas cytrynowy do pojemnika na dżem.
  • Gotujący się dżem włóż do sterylnych słoików i szybko zwiń lub dokręć pokrywki. Pozostaw obrabiany przedmiot do całkowitego ostygnięcia, a następnie przechowuj gęsty dżem z całymi jagodami w chłodnym ciemnym miejscu.
  • Prosty i pyszny przepis na dżem z czerwonego agrestu i czarnej porzeczki

    50 minut 15 1 

    Połączenie słodkich i kwaśnych jagód porzeczek i nie mniej pikantnego agrestu to prawdziwe odkrycie. Apetyczny dżem z lekką kwaskowatością okazuje się naprawdę smaczny i aromatyczny. Gotowy dżem świetnie nadaje się do pieczenia, a nie tylko na herbatę. Spróbuj!

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Najpierw musisz przygotować wszystkie potrzebne składniki zgodnie z listą. Możesz dostosować proporcje porzeczek i agrestu do swoich upodobań, wybierając akceptowalny smak przysmaku.
  • Opłucz i osusz obie odmiany jagód, a następnie ostrożnie usuń szypułki ze wszystkich owoców. Następnie jagody należy zmiażdżyć do stanu puree.
  • Do zmielenia jagód możesz użyć blendera, maszynki do mięsa, robota kuchennego, a nawet sita. Najważniejsze jest uzyskanie gładkiej, jednolitej konsystencji jagód.
  • Pomarańcze sparzyć wrzątkiem, a następnie pokroić na kawałki i dodatkowo posiekać razem z jagodami w dogodny dla siebie sposób. Następnie dodaj cukier granulowany do mieszanki składników.
  • Musisz poczekać, aż cukier całkowicie się rozpuści, a jagody zaczną nabierać gładkiej konsystencji.
  • Umieść pojemnik z dżemem na kuchence i włącz ogień. Gdy dżem agrestowo-porzeczkowy zacznie się gotować, zaznacz dziesięć minut. W tym czasie musisz wysterylizować czysto umyte słoiki i zakrętki.
  • W sterylnych słoikach szybko rozprowadź wrzący dżem, a następnie do każdego słoika dodaj jedną łyżkę cukru. Następnie natychmiast zamknij słoiki sterylnymi pokrywkami i odwróć pojemniki do góry nogami, aż całkowicie ostygną.
  • Konfitura z czerwonego agrestu z liśćmi wiśni

    50 minut 15 1 

    Dodane do dżemu liście aromatycznych roślin nadają gotowemu produktowi niesamowity aromat i same w sobie są apetycznym przysmakiem. Jeśli nie wierzysz, że dżem wiśniowy będzie smakował lepiej niż zwykle, spróbuj go chociaż raz zrobić.

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Odmierz odpowiednią ilość jagód, wody, cukru i liści wiśni. Weź niedojrzały agrest, jeszcze mocny. Dobrze opłucz jagody i usuń każdy owoc z szypułek.
  • Z wody i cukru przygotuj syrop, łącząc składniki w dużym rondlu i doprowadzając do wrzenia. Umyte liście wiśni włożyć do syropu i zagotować.
  • Podczas gdy liście wiśni „kąpią się” w syropie, każdy agrest przekłuwaj igłą lub wykałaczką, aby jagody zrobiły soczysty dżem na apetycznym syropie.
  • Agrest włożyć do rondla z wrzącym syropem i liśćmi i zagotować. Zmniejsz ogień i gotuj dżem przez około godzinę, regularnie mieszając i zgarniając.
  • Sterylizuj słoiki do zszywania w piekarniku lub na parze, a następnie rozprowadź w nich wrzący dżem i zwiń sterylnymi pokrywkami. Odwróć słoiki, a następnie owiń je ręcznikami lub kocem, aż całkowicie ostygną.
  • Słoiki z gotowym konfiturą agrestową i liśćmi wiśni wstawiamy do piwnicy, szafy lub szafy do długotrwałego przechowywania do dwóch lat. Podawaj z herbatą lub używaj do różnych słodkich wypieków.
  • Przepis krok po kroku na dżem z czerwonego agrestu z pomarańczą i cytryną

    50 minut 15 1 

    Prawie każdy dżem nabiera niesamowitego lekkiego smaku, gdy dodaje się do niego owoce cytrusowe. Skórka pomarańczy i cytryny bardzo dobrze nadaje się do przygotowania delikatnego, aromatycznego, letniego dżemu z dojrzałego czerwonego agrestu.

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Na dżem z pomarańczy i cytryny weź dojrzały agrest, ponieważ jest słodszy niż niedojrzały. Cytryna i pomarańcza i tak dodadzą wystarczającej ilości kwasu.
  • Jagody dokładnie opłucz, a następnie usuń szypułki (ogony). Pomarańcze sparzyć wrzątkiem i obrać ze skórki, następnie usunąć pestki z pomarańczy, a miąższ ze skórką posiekać w blenderze lub maszynce do mięsa.
  • Następnie wyślij jagody agrestu do blendera lub innego urządzenia do siekania i zamień je w jednorodną masę. Zetrzyj skórkę z połowy cytryny na drobnej tarce i dodaj do jagód. Następnie dodaj tam mielone pomarańcze.
  • Włóż masę jagodowo-cytrusową do rondla lub emaliowanej miski, dodaj cały cukier granulowany i zagotuj mieszaninę. Po ugotowaniu dżemu wyłącz ogień i pozostaw do ostygnięcia, przykrywając gazą.
  • Po pół dnia ponownie zagotować konfiturę agrestowo-cytrynową z pomarańczą i gotować do gęstej konsystencji. Podczas gotowania mieszaj dżem i zetrzyj go.
  • Do sterylnych słoików włożyć gęsty wrzący dżem, następnie szczelnie zamknąć słoiki i pozostawić do całkowitego ostygnięcia (około dnia) pod „futrem” kocem. Schłodzone słoiki włóż do piwnicy, szafy lub szafy do przechowywania.

  • Aleksandra Kowalski

    Edytor serwisu

    Rate author
    iHerba Polska