Mielone kotlety wołowe w piekarniku – 5 pysznych przepisów

Mielone kotlety wołowe w piekarniku - 5 pysznych przepisów

Kotleciki wołowe są doskonałym składnikiem pełnego posiłku. Posiadają niezbędne elementy i umiarkowaną zawartość kalorii, dzięki czemu przez długi czas poczujesz się syty. Wołowina również zasłużenie zajmuje wiodącą pozycję w kategorii użyteczności wśród innych rodzajów mięsa.

Soczyste i delikatne kotleciki z mielonej wołowiny w piekarniku

50 minut 15 4 

Gotowanie kotletów nie zajmie tyle czasu, ile myślisz, a jednocześnie domowe danie okaże się bardzo apetyczne. Piekarnik nie pozwoli wyschnąć kotletom wołowym, ale wręcz przeciwnie, sprawi, że będą miękkie i soczyste. Ten przepis jest idealny dla tych, którzy lubią bogaty i wyrazisty smak.

Składniki

  • Wołowina 300 gramów
  • Cebula cebulowa 1 szt.
  • Jajko kurze 1 szt.
  • Baton 2 plastry
  • Mleko krowie 0,5 szklanki
  • Masło 30 gram
  • 0,5 łyżeczki soli
  • Mielony czarny pieprz 1 szczypta
  • Mielone kotlety wołowe w piekarniku - 5 pysznych przepisów

    Najpierw przygotuj mięso: przekręć wołowinę. Obierz i posiekaj cebulę. Dodaj go do mięsa mielonego podczas drugiego przejścia przez maszynkę do mięsa lub blender.

    Mielone kotlety wołowe w piekarniku - 5 pysznych przepisów

    Rozbij tam jajko i wymieszaj

    Mielone kotlety wołowe w piekarniku - 5 pysznych przepisów

    Pokrój chleb na kawałki i namocz go w ciepłym mleku. Można go podgrzewać w mikrofalówce dosłownie przez 30 sekund. Następnie wyciskamy i odcedzamy nadmiar, dodajemy do całkowitej masy. Sól, pieprz i zagnieść.

    Mielone kotlety wołowe w piekarniku - 5 pysznych przepisów

    Masło pokroić w kostkę. Następnie wybieramy opcję, która nam się podoba: albo wkładamy ją do środka podczas rzeźbienia, albo zostawiamy na wierzchu podczas pieczenia.

    Mielone kotlety wołowe w piekarniku - 5 pysznych przepisów

    Uformuj porcjowane kulki mokrymi rękami.

    Mielone kotlety wołowe w piekarniku - 5 pysznych przepisów

    Blachę do pieczenia lub smarujemy olejem słonecznikowym. Układamy puste miejsca w pewnej odległości od siebie. Rozgrzej piekarnik do 180 stopni i poczekaj na kotlety wołowe przez 20 minut. Smacznego!

    Jak gotować pyszne paszteciki wołowe z sosem w piekarniku?

    50 minut 15 4 

    Sos nasyca kotlety wołowe wyjątkowym smakiem, dlatego taka porcja tego dania jest szczególnie popularna wśród ludzi. Tajemnica sukcesu tkwi w odpowiednim doborze składników sosu i połączeniu go z kotletami wołowymi. W tym przepisie wszystko jest idealne, więc wypróbuj naszą wersję.

    Czas gotowania: 1 godzina 10 minut.

    Czas gotowania: 30 min.

    Porcje – 8.

    Składniki:

    Do sosu:

    Proces gotowania:

  • Umieść kromkę bochenka w wodzie (wystarczy 60 mg). Pokrój cebulę na kawałki, obierz jeden ząbek czosnku i przełóż wszystkie te składniki oraz mięso mielone przez maszynkę do mięsa. Następnie dodaj śmietanę i jajko do mielonego mięsa, użyj przypraw.
  • Dobrze wymieszaj mięso mielone i ubij: zbierz je w grudkę i z dodatkiem siły wrzuć na drewnianą deskę do krojenia lub do miski. Dzięki temu mięso mielone będzie gęstsze, a kotlety będą mogły dłużej zachować swój kształt i nie rozpadną się. Przygotowane mięso mielone odstawić na 10 minut, a na razie rozgrzać piekarnik do 180 stopni.
  • Posmaruj blachę do pieczenia niewielką ilością oleju roślinnego i uformuj placki. Lepiej zrobić je dość duże (po 80-90 gram), aby nie wyschły po upieczeniu.
  • Zanurz każdą kulkę osobno w mące pszennej i umieść w formie lub blasze do pieczenia. Mąka do odkostniania ma ogromne znaczenie, ponieważ z jej pomocą na powierzchni kotletów pojawi się cienka skórka, która następnie uchroni je przed wysychaniem, zatrzymując sok w środku. Kotlety nie powinny się stykać, jeśli to możliwe, zostaw między nimi przynajmniej pewną odległość, aby się nie sklejały.
  • Włóż paszteciki do piekarnika i nie przykrywaj ich niczym. W temperaturze 180 stopni gotowanie kotletów wołowych zajmie 20 minut. W tym czasie możesz zrobić sos. Weź dużą cebulę i pokrój w kostkę. Zmiel marchewki. Wybierz głęboką patelnię i podgrzej kilka łyżek oleju roślinnego, aby przyrumienić warzywa. Smaż je do miękkości.
  • Umieść na patelni koncentrat pomidorowy i trochę cukru: zrównoważy smak i zadziała jako neutralizator kwasu. Teraz zajmij się smażeniem makaronu na patelni przez minutę, mieszając drewnianą lub silikonową szpatułką. Wlej odmierzoną ilość wody lub bulionu na patelnię. W razie potrzeby dodaj sól, pieprz i trochę suszonego oregano. Doprowadzić do wrzenia i gotować przez 5-10 minut.
  • Zdejmij przygotowany sos pomidorowy z ognia, włóż do niego śmietanę (lepiej wziąć tłusty: od 20%) i wymieszaj. Śmietana doda sosowi miękkości i delikatności z kremowymi nutami. Do tego czasu kotlety w piekarniku będą już na póługotowane. Możesz to zrozumieć po świeżej skórce na wierzchu.
  • Polać kotlety sosem pomidorowo-śmietanowym. Powinny być całkowicie zakryte, ale brzegi formy należy pozostawić nienaruszone, w przeciwnym razie sos może wylać się podczas gotowania. Pozostaw w piekarniku w temperaturze 180 stopni i umieść tam paszteciki na kolejne 30 minut. Sos będzie stopniowo gęstniał i nasycał mięso w trakcie pieczenia, dzięki czemu kotlety okażą się soczyste i miękkie. Lepiej podawać danie na gorąco. Smacznego!
  • Przepis krok po kroku na robienie posiekanych kotletów wołowych w piekarniku

    50 minut 15 4 

    Kotlety posiekane w piekarniku to kolejny tradycyjny klasyczny kotlet. Pomimo wszystkich podobieństw z oryginalną recepturą, posiekane kotlety od dawna wyróżniają się w oddzielnym kierunku i stały się ulubionym daniem na stole gospodyń domowych, do których często dodaje się dodatki.

    Czas gotowania: 1 godzina.

    Czas gotowania: 20 min.

    Porcje – 8.

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Posiekaj i posiekaj mięso wołowe na małe kostki. Lepiej zrobić to dużym nożem stołowym, a nie specjalnym siekaczem, w przeciwnym razie struktura mięsa zostanie zakłócona. Ogólnie rzecz biorąc, każda część tuszy nadaje się na kotlety, ale kotlety z polędwicy są uważane za najsmaczniejsze. W każdym razie pamiętaj o oczyszczeniu mięsa z grubych ścięgien. Ważne jest, aby wybierać niezbyt tłuste mięso, ponieważ podczas pieczenia tłuszcz się topi – a kotlety są twarde. Ale mięso też nie powinno być chude: w tym przypadku konieczne jest dodanie do niego smalcu, ale należy pamiętać, że procent tłuszczu w całkowitej ilości mięsa nie powinien przekraczać 15%.
  • Posiekaj główkę cebuli. Tym razem możesz użyć śmigłowca.
  • Dodaj cebulę do mięsa, dodaj sól, pieprz lub inne przyprawy do smaku.
  • Ubij jajko, dodaj do mieszanki śmietanę i musztardę. Jajko sprawia, że ​​mięso mielone jest gęstsze, dzięki czemu kotlety nie rozpadną się podczas gotowania. Jeśli chcesz, możesz dodać startą młodą cukinię: to doda soczystości gotowym kotletom.
  • Dodaj mąkę i skrobię. Wszystkie składniki dobrze wymieszaj.
  • Przykryj pokrywką lub folią spożywczą i pozostaw w lodówce na kilka godzin. Dzięki temu kotlety będą smakować bardziej intensywnie.
  • Gdy mięso jest marynowane, zwilż je wodą, aby nie przywierało do rąk i uformuj kotlety. Tradycyjnie wykonywane są w kształcie podłużnym. Aby kotlety były rumiane i chrupiące, lepiej jest je panierować w mące lub białej bułce tartej.
  • Rozgrzej piekarnik do 200 stopni. Nasmaruj blachę do pieczenia olejem roślinnym i połóż na niej placki. Mięso będzie pieczone przez 40 minut. Smacznego!
  • Dietetyczne kotlety wołowe PP wypiekane w piecu

    50 minut 15 4 

    W pogoni za idealną wagą często ograniczamy się do pełnowartościowego jedzenia: rezygnujemy z mięsa, przechodzimy na owoce i zioła i widzimy ceniony minus na wadze. Jednak każdy specjalista powie, że to niemożliwe, a nasz organizm na pewno potrzebuje pierwiastków zawartych w mięsie.

    Czas gotowania: 55 min.

    Czas gotowania: 15 min.

    Porcje – 9.

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Mięso czyścimy z folii, płuczemy, lekko osuszamy serwetką. Kroimy na małe kawałki, aby można je było przepuścić przez maszynkę do mięsa. Używaj tylko czystego mięsa mielonego: bez smalcu.
  • Z cebuli usuwamy łuskę, myjemy ją i siekamy blenderem lub innym urządzeniem kuchennym. Połącz cebulę z mięsem mielonym.
  • Oddziel okruchy chleba od skórki, pokrój i namocz w wodzie przez 5 minut. Następnie wyjmujemy, lekko wyciskamy i dodajemy do mięsa mielonego. Mały kawałek chleba nie podniesie kaloryczności potrawy, ale kotlety nie rozpadną się podczas pieczenia.
  • Kolendrę i pietruszkę myjemy i dodajemy do masy mięsnej. Zieloni dodadzą smaku i aromatu gotowemu daniu. Możesz również dodać startą cukinię lub kapustę, jeśli chcesz. Dzięki temu paszteciki będą bardziej soczyste i bardziej miękkie.
  • Do mięsa dodajemy sól i pieprz, wbijamy jajko i mieszamy mokrymi rękoma, aby mięso się nie sklejało. Mięso mielone podzielić na równe części i uformować małe klopsiki.
  • Zamiast tradycyjnego oleju antyadhezyjnego, po obu stronach blachy połóż specjalny pergamin lub folię. Przymocuj go dobrze na całej powierzchni i krawędziach platformy. Dzięki temu kotlety się nie przykleją i można uniknąć nadmiaru tłuszczu.
  • Przetwory mięsne rozkładamy na blasze do pieczenia i wysyłamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na 25 minut. Następnie zdejmij górną warstwę folii, włóż do piekarnika w tej samej temperaturze na kolejne 15 minut i smaż na złoty kolor.
  • Jak szybko i smacznie upiec kotlety wołowe z serem?

    50 minut 15 4 

    Ten przepis to ratunek dla miłośników sera. Znane kotleciki wołowe nabiorą innego smaku i aromatu po dodaniu tego składnika. Możesz pokonać ogromną liczbę potraw serem, o ile jest to właściwe. Piekarnik tak delikatnie roztopi ser, że będzie doskonale komponował się z kotletami.

    Czas gotowania: 50 min.

    Czas gotowania: 25 min.

    Porcje – 6.

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Najpierw przygotowujemy nadzienie. Z góry wyjmujemy masło z lodówki, wkładamy do pojemnika do gotowania i dodajemy tam ser, który należy zetrzeć na drobnej tarce.
  • Dodaj drobno posiekany koperek do tego samego pojemnika i dobrze wymieszaj.
  • Rozwijamy folię spożywczą, kładziemy na niej ten półfabrykat i formujemy podłużną kiełbasę o szerokości 4 cm. Zostawiamy to w zamrażarce.
  • Wołowinę przepuszczamy przez maszynkę do mięsa. Dodaj cebulę i jajko do powstałego mięsa mielonego. Możesz również dodać sól i pieprz, jeśli chcesz.
  • Masę dobrze wymieszaj i wlej do niej bułkę tartą: około połowy całości. Następnie ponownie wymieszaj: lepiej – rękami. Wskazane jest również ubijanie mięsa mielonego: można to zrobić, wrzucając je na miskę. To usunie nadmiar powietrza. Aby mieszanka była jeszcze łatwiejsza, wstaw ją na pół godziny na zimno.
  • Wyciągamy nadzienie z zamrażarki, odcinamy folię spożywczą i dzielimy utwardzony przedmiot na kółka o grubości około 1 cm.
  • Bierzemy część mielonego mięsa i dociskamy dłonią do wierzchu, aby się spłaszczyło. Na wierzchu połóż kółko nadzienia.
  • Ważne jest, aby podnieść krawędzie, aby cała zawartość kotleta znalazła się w środku. Zwiń panierowaną podkładkę. To samo robimy z pozostałym mięsem mielonym i nadzieniem. Następnie umieszczamy kotlety na już rozgrzanej patelni. Wcześniej nasmarowaliśmy go olejem roślinnym. Smażyć po obu stronach przez 4 minuty: złotobrązowa skórka stanie się wskaźnikiem gotowości. Po zakończeniu doprowadzamy piekarnik do 200 stopni i wysyłamy tam kotlety na 15 minut. Gotowy!

  • Aleksandra Kowalski

    Edytor serwisu

    Rate author
    iHerba Polska