Kotlety Pozharsky – klasyczny przepis z działaniami krok po kroku

Kotlety Pozharsky - klasyczny przepis z działaniami krok po kroku

Przepis na kotlety ogniowe był bardzo popularny w carskiej Rosji. Jego początki przypisywane są różnym ludziom. Jednak bez względu na autorstwo danie tak się spodobało i przylgnęło, że cieszy się popularnością do dziś. Z czasem, oprócz klasycznego przepisu, pojawiły się inne.

Klasyczny przepis na kotlety z kurczaka Pozhansk z grzankami na patelni

3 godziny 45 minut 105 12 

Soczyste rosyjskie kotlety z chrupiącą skórką dobrze komponują się z każdym dodatkiem. Niesamowicie smaczne i satysfakcjonujące – Twoi bliscy na pewno je polubią.

Czas gotowania – 2 godziny.

Czas gotowania – 1 godzina 45 minut.

Porcje w opakowaniu: 12-15 sztuk.

Składniki

  • Filet z kurczaka 400 gram
  • Udko z kurczaka 600 gram
  • Cebula cebulowa 1 szt.
  • Masło 100 gramów
  • Olej roślinny 200 ml.
  • Jajko kurze 2 szt.
  • Mleko krowie 2 łyżki stołowe
  • 1 łyżeczka soli
  • Czarny pieprz mielony 0,5 łyżeczki
  • Pałka 1 szt.
  • Kotlety Pozharsky - klasyczny przepis z działaniami krok po kroku

    Bierzemy mięso z kurczaka i płuczemy pod bieżącą ciepłą wodą. Kładziemy go na ręczniku papierowym i dokładnie wycieramy. Wskazówka: dokładnie zbadaj mięso. Mogą się do niego przykleić kawałki wilgotnego ręcznika. Mięso usuwamy z kości, usuwamy nadmiar skóry. Oba kawałki przekręcamy przez maszynkę do mięsa do głębokiej miski.

    Kotlety Pozharsky - klasyczny przepis z działaniami krok po kroku

    Cebulę obieramy z łuski, drobno siekamy, wkładamy na patelnię (musi być podgrzana na małym ogniu z niewielką ilością oleju roślinnego). Cały czas mieszaj cebulę, aż się zarumieni.

    Kotlety Pozharsky - klasyczny przepis z działaniami krok po kroku

    Do gotowego mięsa mielonego dodać sól, pieprz, masło.

    Wskazówka: wcześniej wyjmij olej z lodówki, aby trochę się rozmroził i stał się bardziej miękki. Gotową cebulę wrzuć do miski. Wymieszać składniki. Aby kotlety były bardziej soczyste, powstałą masę należy odbić. Wstawiamy do lodówki na 15 minut.

    Kotlety Pozharsky - klasyczny przepis z działaniami krok po kroku

    Podczas gdy mięso jest podawane w lodówce, zaczynamy przygotowywać grzanki. Bierzemy bochenek i kroimy go w drobną kostkę. Wyciągamy blachę do pieczenia z piekarnika, przykrywamy pergaminem, staramy się bardziej równomiernie rozłożyć na niej kostki bochenka (piekarnik należy wcześniej podgrzać do 150 stopni). Gotujemy kostki przez 10 minut.

    Kotlety Pozharsky - klasyczny przepis z działaniami krok po kroku

    Bierzemy miskę. Jedziemy w jajkach. Następnie wlej mleko. Dobrze wymieszaj łyżką lub trzepaczką. Zaczynamy rzeźbić kotlety, nie zapominając za każdym razem moczyć ręce w przygotowanym płynie.

    Kotlety Pozharsky - klasyczny przepis z działaniami krok po kroku

    Równolegle z formowaniem kotletów podgrzej patelnię niewielką ilością oleju roślinnego. Gdy wszystko będzie gotowe do gotowania, zanurz każdy kawałek w mieszance mleka jajecznego, a następnie zanurz go w bułce tartej i zwiń. Włóż kotlety na patelnię i smaż (z każdej strony około 2 minut).

    Kotlety Pozharsky - klasyczny przepis z działaniami krok po kroku

    Aby kotlety były w pełni przygotowane, należy przyciemnić w piekarniku przez 15 minut (wcześniej podgrzać do 180 stopni). Bierzemy blachę do pieczenia, układamy pergamin, układamy prawie gotowe kotlety. Smacznego!

    Jak gotować kotlety Pozharsky w piekarniku?

    3 godziny 45 minut 105 12 

    Dzięki specjalnej technologii gotowania kotlety ogniowe są bardzo soczyste i smaczne. Najpierw smaży się je na patelni na złoty kolor, a następnie gotuje w piekarniku przez co najmniej 20 minut.

    Czas gotowania – 2 godziny.

    Czas gotowania – 1 godzina 40 minut.

    Porcje w opakowaniu: 10-12

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Zacznijmy od masła. 150 g masła pokroić w kostkę i wstawić do lodówki, resztę odstawić w ciepłe miejsce.
  • Przechodzimy do mięsa. Najpierw spłucz ciepłą wodą, a następnie osusz papierowymi ręcznikami. Upewnij się, że mokre kawałki ręcznika nie przyklejają się do powierzchni. Następnie kroimy kurczaka w drobną kostkę.
  • Cebulę drobno posiekać. Weź pozostałe masło. Smarujemy nim patelnię. Ciepło na małym ogniu. Cebulę wkładamy na patelnię i podsmażamy (nie zapomnij wymieszać łyżką lub łopatką).
  • Przejdźmy teraz do bochenka. Najpierw namocz go w śmietanie, a następnie ostrożnie usuń skórkę. Zbierz miąższ i dodaj do kostek kurczaka. Kładziemy tam gotową cebulę. Masę posyp solą, pieprzem i mieszaj do uzyskania gładkości.
  • Teraz dodaj pokrojone w kostkę masło do mieszanki. Mieszamy. Formujemy średniej wielkości kotlety, zawijamy w domowej bułce tartej (robimy je z pozostałej skórki, posiekanej na tarce).
  • Włóż na patelnię i smaż z obu stron na złoty kolor.
  • Następnie weź blachę do pieczenia i przykryj ją pergaminem. Kotlety rozkładamy na papierze i wkładamy do piekarnika. Gotujemy przez 20 minut w temperaturze 200 stopni. Danie podajemy z dowolnym dodatkiem na stole.
  • Smacznego!

    Kotlety Pozharsky – klasyczny przedrewolucyjny przepis

    3 godziny 45 minut 105 12 

    W czasach carskich to wspaniałe danie podawano z ziemniakami lub warzywami gotowanymi w piecu. A na wierzchu kotlety polano sosem grzybowym lub roztopionym masłem.

    Czas gotowania – 2 godziny.

    Czas gotowania – 1 godzina 45 minut.

    Porcje w opakowaniu: 8-10

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Najpierw zmiękcz bochenek. Aby to zrobić, włóż do miski 100 g bułki tartej i zalej ją śmietaną. Odkładamy to na bok. Pozostałe 200 g pokroić w drobną kostkę, przelać na talerz i odstawić.
  • Teraz bierzemy filet z kurczaka. Spłukujemy pod bieżącą ciepłą wodą, suszymy papierowymi ręcznikami. Mięso kładziemy na desce do krojenia, kroimy na małe kawałki, a następnie każdy z nich drobno siekamy ostrym długim nożem.
  • Wracamy do bochenka. Jest już dobrze odżywiony kremem, teraz można go dokładnie zagnieść i dodać do fileta. Włóż tutaj 100 g masła, posol i pieprz składniki.
  • Produkty dokładnie wymieszaj rękami w jedną masę. Teraz dobrze odrzucamy mięso mielone: ​​przerzucamy je z jednej ręki do drugiej i mocno wrzucamy na stół lub do miski. Jest to konieczne, aby kotlety były bardziej puszyste i delikatniejsze.
  • Z gotowej mieszanki robimy średniej wielkości owalne kotlety. Aby produkty były bardziej soczyste, do każdego z nich można dodać pół łyżeczki masła.
  • Teraz potrzebujemy kostek chleba. Konieczne jest zwinięcie w nich każdego kotleta, aby nie było szczelin na powierzchni. Aby etap przebiegał szybciej, należy wstępnie podgrzać patelnię na małym ogniu z 30 g masła.
  • Teraz wkładamy półfabrykaty na patelnię i smażymy (2 minuty z jednej strony i 2 minuty z drugiej strony). Podczas smażenia naszych kotletów włącz piekarnik i obróć strzałkę na 180 stopni.
  • Kotlety Pozharsky są prawie gotowe. Wszystkie produkty kładziemy na blasze do pieczenia i wkładamy do piekarnika. Lekko podnosimy temperaturę i po 15 minutach podajemy gotowe danie na stół.
  • Smacznego!

    Przepis krok po kroku na gotowanie kotletów z indyka

    3 godziny 45 minut 105 12 

    Mięso z indyka jest uważane za najbardziej dietetyczne, zdrowe, a nawet hipoalergiczne niż kurczak. A kotlety z niego są bardzo lekkie i delikatne.

    Czas gotowania – 2 godziny.

    Czas gotowania – 1 godzina 45 minut.

    Porcje w opakowaniu: 12-15 sztuk.

    Składniki:

  • Śmietana lub mleko (20% tłuszczu) – 100 gram
  • Proces gotowania:

  • Przede wszystkim musisz przygotować bochenek. Z bułki odetnij 2-3 plastry średniej grubości i usuń skórkę. Wypełnij miękką część śmietaną (lub mlekiem). Ugniataj miksturę rękami.
  • Następnie pracujemy z masłem i mięsem. Do mieszanki potrzebujemy 50 g. Wyjmij opakowanie z lodówki, odetnij odpowiednią ilość oleju i połóż na talerzu, aby ogrzać w temperaturze pokojowej. Mięso myjemy ciepłą wodą, osuszamy ręcznikiem papierowym i kładziemy na desce do krojenia. Następnie kroimy go na małe kawałki nożem lub przewijamy przez maszynkę do mięsa.
  • Bierzemy cebulę i kroimy w drobną kostkę. Kawałki bochenka wycisnąć trochę i dodać do mięsa mielonego. Wjeżdżamy tam jajkiem, kładziemy cebulę i masło. Dodaj sól, przyprawy do smaku i wymieszaj wszystkie składniki.
  • Teraz możesz zacząć rzeźbić kotlety. Obok miejsca pracy stawiamy mały głęboki talerz z zimną wodą. Zwilż lekko ręce i zacznij formować pierwszy kotlet. Używając tego samego algorytmu, wykonujemy wszystkie puste miejsca. W razie potrzeby do każdego kotleta można dodać kawałek zamrożonego masła, aby były bardziej soczyste.
  • Ze skórki pozostałej po bochenku przygotuj panierkę, nacierając ją drobną tarką. Następnie włączamy piec, kładziemy patelnię na palniku, dodajemy masło i pozwalamy się rozgrzać. Wracamy do kotletów: dokładnie obtocz każdy z nich w bułce tartej i wyślij na patelnię. Smaż przez co najmniej dwie minuty z każdej strony, aż powstanie chrupiąca złocista skórka (możesz przyrumienić kotlety z jednej strony, a następnie położyć je surową stroną do góry na blasze do pieczenia i gotować przez 15 minut). Smacznego!
  • Soczyste i delikatne kotlety a la Pozharsky z serem

    3 godziny 45 minut 105 12 

    Zgodnie z klasyczną recepturą do każdego kawałka przed smażeniem dodaje się kawałek masła, aby uzyskać większą soczystość. Odsuńmy się od tradycji i gotujmy kotlety z delikatnym nadzieniem serowym.

    Czas gotowania – 1 godz. 15 min.

    Czas gotowania – 1 godzina 10 minut.

    Porcje w opakowaniu: 7-8

    Składniki:

    Proces gotowania:

  • Filet z kurczaka dobrze umyć ciepłą wodą i wytrzeć papierowymi ręcznikami. Sprawdź, czy nie ma nadmiaru skóry i kawałków kości. Usuwamy wszystko i przewijamy maszynkę do mięsa.
  • Bierzemy masło, odcinamy mały kawałek i kładziemy na łyżce stołowej. Rozpuść się lekko nad gorącym piecem. Wlej do miski z mielonym mięsem. Jest to konieczne, aby mięso mielone nie było zbyt lepkie podczas formowania. Posyp solą i pieprzem do smaku. Mieszaj składniki, aż będą gładkie.
  • Ser pokrój w równe paski średniej grubości. Podczas rzeźbienia kotletów dodaj ser do środka.
  • Wylać panierkę na talerz (płytki). Możesz się bez tego obejść, ale potrzebujemy, aby kotlety miały chrupiącą złotą skórkę, dlatego każdy kawałek dobrze zwijamy i ostrożnie kładziemy na talerzu.
  • Włączamy piec, rozpalamy mały ogień. Dodaj olej roślinny na patelnię, włóż palnik. Rozgrzej patelnię. Układamy półfabrykaty i smażymy po obu stronach, tworząc chrupiącą, złotobrązową skórkę. Danie gotowe.
  • Smacznego!


    Aleksandra Kowalski

    Edytor serwisu

    Rate author
    iHerba Polska