Witamina D3 dla Ayherb dla dorosłych i dzieci. Now Foods Vitamin D (5000 IU) – przegląd i instrukcja

 • sprzyja prawidłowej absorpcji wapnia i fosforu;
 • normalizuje hormony, zdolności rozrodcze;
 • Witamina stabilizuje układ rozrodczy u kobiet i cykl menstruacyjny. Wystarczająca ilość witaminy pozwala przedstawicielom pięknej połowy ludzkości znosić stres fizyczny i psychiczny. Również D3 utrzymuje dobrą kondycję skóry i zapobiega pojawianiu się oznak starzenia.

  Witamina jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży i matek karmiących!

  U mężczyzn witamina D stabilizuje produkcję testosteronu i czynność tarczycy. Ta witamina jest również ważna dla osób po 50 roku życia. Zapobiega nowotworom oraz chorobom serca i naczyń krwionośnych. W przypadku dzieci D3 odgrywa dużą rolę. Odpowiada za rozwój małego organizmu i zapobiega niektórym chorobom.

  Jak wybrać lek na stronie iHerb?

  Aicherb posiada szeroki wybór kalcyferolu, więc bardzo trudno jest wybrać właściwy. Przy wyborze lepiej zwrócić uwagę na następujące czynniki:

 • Kompozycja . Wysokiej jakości preparaty składają się wyłącznie z naturalnych substancji.
 • Stężenie IU . Normalna dawka to 1000 jm. Wartość tę można znaleźć w opisie produktu.
 • Producent . IHerb ma tylko niezawodnych i sprawdzonych światowych producentów.
 • Formularz zwolnienia . Płynny kalcyferol występuje w tabletkach i kapsułkach. Wybór zależy od stanu organizmu.
 • WAŻNY! Kobiety w ciąży i karmiące powinny wybierać suplementy diety tylko po konsultacji z lekarzem.

  Korzyści z amerykańskich leków

  praktycznie nie ma platform handlowych, które dostarczałyby biologicznie aktywne dodatki. Na rynku rosyjskim obecny jest tylko Aquadetrim, który w większości przypadków powoduje alergie zarówno u dzieci, jak iu dorosłych. Ponadto lek ten zawiera alkohol benzylowy, który jest niezwykle niebezpieczny dla organizmu.

  Witamina D3 na stronie iHerb

  Suplementy diety ze Stanów Zjednoczonych przewyższają rosyjskie. Produkty oferowane przez serwis iHerb są dużo bezpieczniejsze i zawierają wyłącznie naturalne składniki. Polecam zrezygnować z produktów i zamawiać preparaty z witaminą D3 tylko na Ayherb.

  Jakie są zalety D3

  Ale przede wszystkim porozmawiajmy o aktywnym składniku funduszy. Witamina D to dla nas jeden z najważniejszych składników odżywczych. Chociaż w rzeczywistości jest to tylko substancja podobna do witaminy, ponieważ organizm ludzki jest w stanie sam ją wytworzyć. Kiedy ludzie pracowali na ulicy, zakasując rękawy, tego elementu prawie nie brakowało.

  Dziś bardziej chowamy się przed słońcem, ponieważ wszyscy ludzie mają niedobór, dlatego wymagana jest jego dodatkowa dawka. Aby to zrobić, użyj D2 lub D3 – cholekalcyferolu (ten ostatni jest lepiej wchłaniany).

  Ciekawy! Osoby o ciemnej karnacji są bardziej narażone na niedobór składnika odżywczego – pigmentacja skóry zmniejsza jego syntezę o 90%.

 • to zwiększa absorpcję wapnia, zapobiegając krzywicy u dzieci i dorosłych – demineralizacja kości i osteoporoza;
 • normalizuje układ nerwowy, łagodzi depresję, zaburzenia snu, nerwowość;
 • zmniejsza ryzyko napadów;
 • zmniejsza ryzyko onkologii;
 • Jest jednak jedna ważna zasada – więcej nie znaczy lepiej. Nadwyżka pierwiastka jest równie niebezpieczna jak deficyt. Zbyt duża ilość składnika odżywczego prowadzi do nadpobudliwości i zwiększonej łamliwości kości.

  I to też jest przyczyną hiperkalcemii, nadmiernego poziomu wapnia (grozi to np. Powstawaniem kamieni w

  Dlatego ważne jest, aby przeczytać instrukcję korzystania z funduszy i przestrzegać określonego środka.

  5 najważniejszych witamin D3 dla dorosłych

  Przygotowałem dla Ciebie listę najskuteczniejszych suplementów diety z kalcyferolem na Ayherb dla dorosłych. Pomoże Ci w nawigacji i wyborze najlepszego leku.

  Witaminy D dla dorosłych

  Tabele porównawcze witaminy D3 z Ayherb

  Tabele porównawcze mogą pomóc w porównaniu cen i dawek. Ułatwia to dokonanie wyboru przy dużym asortymencie.

  Porównanie witaminy D dla dzieci ChildLife, witamina D3, naturalny aromat jagodowy California Gold Nutrition, krople witaminy D3 dla dzieci Carlson Labs, Super Daily, witamina D3 dla dzieci ChildLife, organiczne krople witaminy D3 Tabela porównawcza witaminy D3 dla dorosłych

  Dozowanie w kroplach i sprayach jest najwygodniejsze. W 1 sprayu Dr. Mercola 1000 j. M. W przypadku profilaktycznej dawki witaminy D wystarczy 1-2 rozpylenia. W takim przypadku ilość leku utrzyma się przez dłuższy czas i staje się bardziej opłacalna.

  Uwolnij formę i kompozycję

  Jedną z zalet suplementów diety jest to, że producent stosuje łatwo przyswajalną formę witaminy D3. Jest jak najbliżej substancji wytwarzanej w ludzkiej skórze pod wpływem bezpośredniego światła słonecznego.

  Skład kapsułek jest tak prosty, jak to tylko możliwe, bez zbędnych składników. Każdy z nich zawiera tylko witaminę D, która pozyskiwana jest z lanoliny. W monopreparacie nie ma innych aktywnych składników aktywnych. Stężenie cholekalcyferolu w każdej kapsułce wynosi 5000 IU, co pokrywa 1250% dziennego zapotrzebowania.

  Nie bój się takiej zawartości składnika aktywnego. Substancje witaminowe, nawet w łatwo przyswajalnej postaci, nie są w pełni przetwarzane przez organizm, dlatego prawdopodobieństwo hiperwitaminozy wywołanej witaminą D3 z Now Foods jest niskie. Ale dla ludzi mieszkających na południu i często na świeżym powietrzu w południe, nadal lepiej jest wybrać lek o niższym stężeniu. Przed przyjęciem większych dawek cholekalcyferolu zdecydowanie należy skonsultować się z lekarzem.

  Lek występuje w małych żelatynowych kapsułkach, które są łatwe do połknięcia. Wewnątrz znajduje się naturalna oliwa z oliwek, niezbędna do prawidłowego wchłaniania witaminy D-3. Otoczka kapsułki jest wykonana z żelatyny, wody i gliceryny.

  Skład nie zawiera drożdży, glutenu, jajek, cząsteczek nabiału, dzięki czemu lek mogą przyjmować alergicy. Suplement wyprodukowany na bazie składników pochodzenia zwierzęcego (lanoliny), dlatego nie jest odpowiedni dla wegan.

  Kapsułki są pakowane w duże, wytrzymałe plastikowe słoiki. W zależności od czasu trwania kursu możesz wybrać kilka opcji objętości: po 120, 180, 360 lub 240 kapsułek.

  Właściwości farmakologiczne

  Witamina D3 to specjalna substancja, którą skóra może wytwarzać samodzielnie pod wpływem promieni słonecznych. Niewielką ilość cholekalcyferolu uzyskuje się z pożywienia, ale często nie wystarcza to do normalnego funkcjonowania organizmu. Jest to szczególnie ważne dla mieszkańców północy lub typowych pracowników biurowych, którzy idą do biura, gdy słońce jeszcze nie świeci, i wracają po zachodzie słońca.

  Cholekalcyferol jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania wapnia. Niedobór tych substancji prowadzi do problemów z kośćmi i całym układem mięśniowo-szkieletowym. Wyciek lub niewystarczające wchłanianie wapnia prowadzi do osteomalacji i osteoporozy.

  Jako dziecko rodzice wysyłali swoje dzieci do swoich babć we wsi, aby dzieci mogły spędzać więcej czasu na słońcu. Zrobiono to nie tyle ze względu na oparzenia słoneczne czy świeże powietrze, ile w celu wypełnienia organizmu cholekalcyferolem. W dzieciństwie kości nie zostały jeszcze w pełni wzmocnione, dlatego niewystarczające wchłanianie wapnia jest obarczone krzywicą i innymi niebezpiecznymi konsekwencjami.

  Ale D3 jest potrzebny nie tylko do metabolizmu wapnia. Preparaty cholekalcyferolu są stosowane w leczeniu stwardnienia rozsianego. Poprawiając proces przetwarzania wapnia i magnezu w organizmie, witamina pomaga w ten sposób odbudować ochronne powłoki nerwu. Logiczne jest, że niedobór prowadzi do obniżenia sprawności umysłowej, zaburzeń nerwowych i depresji.

  Witamina D3 z Now Foods została stworzona specjalnie do leczenia tego rodzaju problemów. Większość pacjentów zgłaszała znaczną poprawę samopoczucia po przyjęciu suplementu cholekalcyferolu.

  Wskazania do stosowania

  Witamina D z Now Foods jest przepisywana na:

 • Do zapobiegania krzywicy u dzieci (szczególnie w okresie do 3 lat).
 • Zapobieganie niedoborom w grupie ryzyka (np. Marskość wątroby lub zaburzenia wchłaniania).
 • Niedobór pierwiastka potwierdzony badaniem krwi.
 • Wskazaniami do stosowania witaminy D 3 z Now Foods są również urazy kości (np. Złamania), wiek po 50 latach (wtedy naturalna synteza spada).

  Przeciwwskazania i ostrzeżenia

  Nie możesz używać witaminy D z Now Foods, jeśli występuje indywidualna nietolerancja składników. Cholekalcyferol należy do kategorii substancji rozpuszczalnych w tłuszczach, dlatego stopniowo gromadzi się w organizmie. Znaczne przekroczenie dawki wskazanej w instrukcji i przepisanej przez lekarza prowadzącego jest obarczone przedawkowaniem.

  Stosuj ostrożnie suplementy diety dla następujących kategorii osób:

  Tacy pacjenci zdecydowanie powinni skonsultować się z lekarzem.

  Zaleca się stosowanie witaminy D3 w połączeniu z preparatami na bazie wapnia.

  Przyjmować 1 kapsułkę dziennie, popijając dużą ilością wody.

  Efekt po zażyciu

  W tym artykule wybierzemy najlepszą witaminę D3 od Now Foods. Ale bez względu na to, jaki lek kupisz, opinie klientów mówią, że wszystkie działają w następujący sposób:

 • Otóż szybko się wchłaniają (poprawa analiz jest widoczna po miesiącu);
 • Odporność zostaje wzmocniona (po 1 miesiącu);
 • Dodaje się energii, znika chroniczne zmęczenie (po 1,5-2 miesiącach);
 • Pocenie przechodzi (co zdarza się u dzieci w początkowym etapie krzywicy, efekt jest już po kilku zastosowań);
 • Szybka próchnica ustaje (również po 1 miesiącu);
 • Ciśnienie normalizuje się (po kilku tygodniach);
 • Mijają bóle stawów (2-3 tygodnie);
 • Spadek widzenia ustaje (z niewielkim pogorszeniem funkcji, są przywracane);
 • Serca bóle przejść z dala (jeśli suplementy są stosowane jako część złożonego leczenia);
 • Skóra warunek staje się lepsze , wysypki zniknie (po 1 tygodniu).
 • Przed zażyciem leku o zawartości 5000 IU konieczne jest zdanie analizy poziomu cholekalcyferolu. Suplement diety o takim stężeniu znacznie przekracza dzienne zapotrzebowanie, dlatego nadaje się do leczenia niedoborów, a nie do utrzymania prawidłowego poziomu D3. Pomimo faktu, że dawki do 10000 IU są uważane za bezpieczne, należy zachować ostrożność i monitorować swoje samopoczucie.

  Dawkę dobową powinien obliczyć lekarz na podstawie badania krwi lub informacji o chorobie pacjenta. Większe dawki należy przyjmować w połączeniu z suplementami wapnia w leczeniu złamań lub innych problemów z kościami i stawami. Zabrania się przepisywania sobie dawki większej niż wskazana w instrukcji użytkowania, jest obarczona hiperwitaminozą.

  W przypadku rozpoznania niedokrwistości D3 należy stosować ostrożnie. Duże dawki cholekalcyferolu stymulują wchłanianie wapnia poprzez zakłócanie wchłaniania żelaza. Niedokrwistość może się pogorszyć podczas przyjmowania suplementu witaminowego.

  Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, skonsultuj się z lekarzem przed przyjęciem witaminy D3.

  Co mówi lekarz

  Recenzje witaminy d 3 od Now Foods od lekarzy mówią, że jest ona bardzo przydatna dla każdego. Ale jednocześnie, biorąc pod uwagę jego aktywne działanie, należy ściśle przestrzegać dawkowania.

  Rosyjscy pediatrzy i endokrynolodzy zalecają następujące standardy:

  Tabela 1. Dzienna dawka cholekalcyferolu, dawki w IU.

  Maksymalny dzienny próg dla niemowląt poniżej 3 roku życia wynosi 2500, dla pozostałych – 4000 jednostek.

  Chociaż nie ma jednego punktu widzenia na temat dopuszczalnej diety dziennej. tak jest, ale w innych krajach przepisywanie dawki do 10 000 IU jest normalne .

  A słynny pediatra Jewgienij Komarowski twierdzi, że norma jest taka sama dla wszystkich – 1000 jednostek.

  Najlepiej oddać krew i skonsultować się z endokrynologiem z jej wynikiem. Lekarz dobierze odpowiednią dawkę.

  W celach profilaktycznych lek taki stosuje się we wszystkich miesiącach oznaczonych literą „P” (czyli od września do kwietnia włącznie) zgodnie ze wskazanymi powyżej normami.

  W ciepłym sezonie, jeśli bardzo rzadko przebywasz na słońcu, nie przerywaj kursu, kontynuuj go latem.

  Jeśli pijesz olej rybny, zastanów się ponownie, jaka jest zawartość witaminopodobnego pierwiastka: w zdrowych tłuszczach rybnych wit. D jest również zawarty.

  Co mówią kupujący

  Według opinii klientów produkty tej firmy będą pasować każdemu. Dzieje się tak, ponieważ producent przemyśla swoje produkty w najdrobniejszych szczegółach. Na przykład wytwarza różne formy leków z cholekalcyferolem, o różnej zawartości (więcej o tym poniżej).

  Wszystkie takie suplementy są odpowiednie dla każdego wieku. Produkty nie mają nieprzyjemnego, obrzydliwego smaku. Konsumenci twierdzą, że są dobrze wchłaniane i nie mają skutków ubocznych (oczywiście jeśli są mądrze spożywane).

  Jednocześnie kupujący zauważają pojawienie się problemów ze snem po przedwczesnym spożyciu suplementu. To naturalne – cholekalcyferol upośledza syntezę melatoniny, przez co trudno jest zasnąć w nocy. Dlatego suplementy diety zaleca się przyjmować rano, rano.

  Uwaga ! Odżywka podobna do witaminy (nawiasem mówiąc, nazywana również hormonem) jest rozpuszczalna w tłuszczach. Dlatego lepiej jest brać go ze zdrowymi tłuszczami.

  Waga przesyłki obejmuje produkt, materiał ochronny i opakowanie. Dodatkowo wagę przesyłki można dostosować do całkowitej wagi (długość, szerokość i wysokość) pudełka. Należy zauważyć, że niektóre rodzaje żywności (np. Pojemniki szklane, płyny, towary delikatne, chłodzone lub dostarczane z lodem) często wymagają bardziej ochronnego materiału opakowaniowego. W związku z tym towary te będą miały większą wagę w przesyłce w porównaniu z towarami, które nie wymagają starannego pakowania.

  Ocena 3.67 z 5 (na podstawie 3 recenzji)
  zostaw recenzję

 • pomaga wzmocnić siłę kości;
 • jest biologicznie aktywnym dodatkiem (BAA);
 • Witamina D-3 z NOW Foods jest dostępna w postaci kapsułek, aby pomóc organizmowi wchłonąć niezbędną witaminę. Witamina D dostaje się do organizmu w naturalny sposób poprzez przyjmowanie pokarmu i produkcję przez komórki skóry wystawionej na działanie promieni słonecznych. Jednak w żywności nie ma wystarczającej ilości pożywienia, które jest niezbędne do normalnego funkcjonowania. Większość ludzi ze strachu przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego unika długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni. W związku z tym istnieje potrzeba dodatkowego spożycia witaminy D.

 • Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia.
 • Wyprodukowany zgodnie ze standardami GMP poprzez przetwarzanie innych składników z zawartych w nich alergenów.

  Długość terminu ważności lub „najlepiej zużyć przed określoną datą” zależy od rodzaju produktu i marki.

  Łatwo psująca się żywność (taka jak olej lniany lub niektóre probiotyki) ma zwykle krótszy okres przydatności do spożycia. Mimo, że nasz magazyn jest w pełni wyposażony w sprzęt klimatyzacyjny, najbardziej psujące się towary przechowuje się w lodówce (zamrażarce lub chłodni), aby zachować maksymalną świeżość.

  Dział przyjęć firmy dokłada wszelkich starań, aby terminy przydatności do spożycia były prawidłowe dla wszystkich przychodzących produktów i wprowadzały je do systemu. Czasami jednak możliwe są rozbieżności. Jak już wspomniano, wyjątkowo szybka realizacja iHerb zapewnia, że ​​nasze zapasy należą do najświeższych w branży.

  Skutki uboczne i alergie

  Przy indywidualnej nietolerancji składników leku może pojawić się dyskomfort w przewodzie żołądkowo-jelitowym, swędzenie i wysypka na skórze. W przypadku wzrostu temperatury lub znacznego pogorszenia stanu zdrowia należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.


  Aleksandra Kowalski

  Edytor serwisu

  Rate author
  iHerba Polska