Solgar B-kompleks „100” – suplement przegląd, opinie

Firma Solgar powstała w 1947 roku, produkuje wyroby z przyjaznych środowisku surowców pochodzenia roślinnego. Posiada znak jakości GMP – Good Manufacturing Practice, co oznacza dobrą praktykę produkcyjną. To międzynarodowy standard jakości. Kompleks witamin z grupy B zawiera unikalną kombinację składników wspierających zdrowie człowieka.

Witaminy z grupy B – B1, B2, B3, B4, B5, B6, B7, B8, B9, B12

Produkty Solgar produkowane są w słoikach z ciemnego szkła, zapakowanych w folię z tworzywa sztucznego. Słoik zamykany jest metalowym wieczkiem, pod którym znajduje się membrana z logo. Do uszczelnienia kapsułek służy bawełniany wacik, który po otwarciu należy wyjąć, aby nie zbierał nadmiaru wilgoci.

Standardowy kompleks B Complex 100 firmy Solgar zawiera 100 kapsułek roślinnych. Istnieje opcja większego opakowania – 250 sztuk, przeznaczone na długi cykl terapii.

Powstaje kompleks o obniżonym stężeniu substancji aktywnej pod numerem „50”. Sprzedawane w opakowaniach po 100 kapsułek roślinnych (przeczytaj recenzję).

Kolejny wariant produkowany przez firmę nosi nazwę Stress Formula. W składzie dodatkowo znajduje się kwas askorbinowy. Opakowanie zawiera 250 kapsułek.

Kompleks „100” firmy Solgar zawiera dziewięć witamin z grupy B. Skład przedstawiono w tabeli.

Właściwości kompleksu zawdzięczają witaminom wchodzącym w skład kompozycji.

Tiamina. Organizuje metabolizm białek i tłuszczów. Uczestniczy w produkcji ATF. Pomaga w tworzeniu osłonek mielinowych. Zmniejsza poziom depresji. Wspiera optymalną pracę serca. Normalizuje napięcie mięśni żołądka i jelit. Wzmacnia i chroni analizator oka. Ryboflawina. Bierze udział w przyswajaniu żelaza, metabolizmie, syntezie ATP i hemoglobiny. Wspomaga zdrowie tarczycy, włosów, paznokci i skóry. Promuje zdrowie oczu. Niacynamid. Reguluje metabolizm energetyczny. Stymuluje produkcję enzymów wątrobowych, soku żołądkowego. Stymuluje procesy poznawcze. Łagodzi zwiększony niepokój. Cholina.Wytwarza acetylocholinę, która wzmacnia przekazywanie impulsów nerwowych. Chroni błony komórkowe. Zmniejsza poziom cholesterolu. Chroni komórki wątroby pod wpływem alkoholu i wirusów zapalenia wątroby. Kwas pantotenowy. Stymuluje tworzenie glukokortykoidów. Pomaga w tworzeniu przeciwciał. Reguluje metabolizm lipidów. Uczestniczy w syntezie przekaźników – substancji przekazujących impulsy elektryczne do neuronów. Zmniejsza reakcje alergiczne. Pirydoksyna. Wykazuje aktywność metaboliczną. Reguluje aktywność układu nerwowego. Zmniejsza ilość lipidów i cholesterolu. Stymuluje produkcję neuroprzekaźników. Biotyna.Pobudza czynność tarczycy. Stabilizuje poziom glukozy we krwi. Zapewnia proces tworzenia erytrocytów i hemoglobiny. Uczestniczy w tworzeniu DNA. Inozytol. Wzmacnia aktywność neuronów w mózgu. Poprawia procesy poznawcze. Zwiększa wytrzymałość naczyń krwionośnych. Stymuluje porost włosów. Bierze udział w zapłodnieniu komórki jajowej i rozwoju płodu. Kwas foliowy. Stymuluje metabolizm węglowodanów i tłuszczów. Reguluje pracę wątroby. Uczestniczy w replikacji RNA i DNA. Pomaga w tworzeniu serotoniny i adrenaliny. Cyjanokobalamina. Pomaga w dojrzewaniu czerwonych krwinek. Tworzy włókna nerwowe. Stymuluje podziały komórkowe.

Wskazania do stosowania

Zaleca się przyjmowanie witamin z grupy B pod następującymi warunkami:

 • zespół chronicznego zmęczenia, stres, depresja;
 • choroby skóry, wypadanie włosów, zwiększona kruchość płytek paznokciowych;
 • obniżona odporność na tle chorób zakaźnych;
 • stany pourazowe i pooperacyjne;
 • indywidualna nietolerancja którejkolwiek z witamin;
 • wrzód trawienny i 12 wrzodów dwunastnicy;
 • Kompleks firmy Solgar przyjmuje się jedną kapsułkę raz dziennie. Lek zaleca się pić podczas posiłków, popijając dużą ilością wody.

  Skutki uboczne

  Witaminy z grupy B po spożyciu mogą powodować różne skutki uboczne:

 • zaburzenia dyspeptyczne – nudności, luźne stolce, ból w okolicy nadbrzusza;
 • bóle głowy, zwiększona drażliwość;
 • Po podaniu mogą wystąpić reakcje alergiczne o różnym nasileniu:

 • Obrzęk Quinckego – naruszenie drożności górnych dróg oddechowych;
 • wstrząs anafilaktyczny to reakcja polegająca na spadku ciśnienia i utracie przytomności.
 • Interakcje lekowe

  Podczas przyjmowania innych leków w instrukcji zaleca się wcześniejszą konsultację z lekarzem . Jest to szczególnie ważne w przypadku przyjmowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych, leków przeciw parkinsonizmowi, antybiotyków.

  W przypadku przedawkowania mogą wystąpić następujące objawy:

 • zwiększona wrażliwość i zaczerwienienie skóry.
 • Przypadki przedawkowania witamin z grupy B są rzadkie, ponieważ związki te są rozpuszczalne w wodzie i szybko wydalane przez nerki. Niebezpieczny jest niekontrolowany dostęp dzieciom, ponieważ może dojść do przypadkowego zatrucia. W takim przypadku należy przepłukać żołądek, podać adsorbenty, wezwać pomoc medyczną.

  Daty ważności, warunki przechowywania

  Suplement należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Dzieci nie powinny mieć wstępu do obszaru przechowywania suplementów diety. Temperatura powinna być temperaturą pokojową, miejsce powinno być ciemne. Termin przydatności do użycia jest oznaczony przez producenta na szkle słoika w kolorze białym. Lek należy zastosować przed upływem wyznaczonego okresu.

  Jeśli masz doświadczenie w stosowaniu tego suplementu diety firmy Solgar, podziel się swoją opinią:

  Zaznacz pole tutaj, aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem.

  Recenzje kupujących, którzy zażyli kompleks witamin, są pozytywne. Zwracają uwagę na szybki początek pozytywnych efektów, zmniejszenie zmęczenia, poprawę stanu skóry i włosów. Wysokie dawki są wskazywane jako negatywne aspekty, które mogą powodować hiperwitaminozę.

  Gdzie kupić kompleks B 100 od Solgar

  Solgar, B-Complex „50”, 100 Wegetariańskich Kapsułek

  Suplement trudno kupić w stacjonarnych sieciach aptecznych. Musisz kupować w sklepach internetowych. Ale koszt suplementów diety jest inny w różnych witrynach. Można znaleźć kompleks preparatów „100” w ilości 100 kapsułek od 2400 do 2550 rubli. 250 kapsułek będzie kosztować jeszcze więcej – 5750 rubli. Złożona „50” będzie kosztować 1850 rubli.

  Bardziej opłaca się kupić suplement bezpośrednio, bez pośredników. Taką możliwość daje sklep internetowy Ayherb. Za kompleks „100” nr 100 zapłacisz 1212 rubli, nr 250 – 2697 rubli. Złożone „50” wyjdzie jeszcze taniej – 767 rubli.

  Witryna Ayherb ma wiele innych zalet:

 • szybka dostawa, w tym bezpłatna;
 • opinie klientów, zdjęcia, instrukcje.
 • Płatność dokonywana jest w rublach po kursie dolara.

  Dla kupujących, którzy korzystają z serwisu po raz pierwszy, przewidziana jest dodatkowa 10% zniżka, która jest modna przy korzystaniu z kodu promocyjnego AGK4375 lub poprzez kliknięcie w link.

  Kompleksy z witaminami z grupy B są również produkowane przez innych wysokiej jakości producentów. Przedstawiamy trzy najlepsze analogi od Ayherb :

  California Gold Nutrition, Gummiology Gummies, B Complex, Adult Gummies, Life Extension, Bioactive B Complex, 60 Vegetarian …

  Suplementy stały się integralną częścią naszego życia. Mieszkańcy miasta nie mogą obejść się bez pomocy narkotyków. Konieczne jest jednak wybieranie wysokiej jakości suplementów diety od dobrych producentów, aby nie szkodzić zdrowiu.

  Możesz obejrzeć przydatny film o problemie niedoboru witamin z grupy B:


  Aleksandra Kowalski

  Edytor serwisu

  Rate author
  iHerba Polska