Przepisy ludowe na czyszczenie i wybielanie zębów

Przepisy ludowe na czyszczenie i wybielanie zębów

H arodnaya kosmetyki do zębów – woda, seler, pietruszka. Oprócz szczotkowania i nitkowania zębów dwa razy dziennie musisz pić więcej wody. Zapewni to wystarczający przepływ śliny, która dobrze zmywa resztki jedzenia z zębów oraz działa dezynfekująco i przeciwzapalnie. Pomocne jest również płukanie ust przegotowaną wodą po każdym posiłku. Dlatego lepiej jest jeść o ściśle określonej porze i płukać usta po każdym posiłku. Jeśli nie jest to możliwe, przeżuwaj seler: wspomaga produkcję śliny, która myje zęby. Ponadto seler ma zbawienny wpływ na dziąsła. Odpowiednia jest również pietruszka: zawarty w niej olejek eteryczny dezynfekuje jamę ustną i odświeża oddech.

Soda, cytryna, nadtlenek do czyszczenia i wybielania zębów: do łyżki wlać 1/2 łyżeczki sody, tam dodać 1/2 łyżeczki soku z cytryny, mieszanina natychmiast się suszy i pieni, następnie upuszcza kilka kropli 3% nadtlenku. Zwilż palec i umyj zęby palcem, lekko potrzyj, przytrzymaj, wypluj. Wypłucz usta ciepłą wodą i nie jedz przez co najmniej godzinę, zwłaszcza nie pij zimnej i gorącej. Ten przepis na kosmetyki ludowe doskonale wybiela zęby. Używaj 1-2 razy w tygodniu do wybielania zębów w domu.

Liście truskawek i rumianek apteczny na nieświeży oddech: myj zęby, przepłucz usta naparem z liści truskawki i rumianku wymieszanych w równych częściach. 1 łyżkę mieszanki zaparzyć szklanką wrzącej wody.

Węgiel aktywny do wybielania zębów: Zmiel 1 tabletkę z węglem aktywnym, załóż szczoteczkę i szczoteczkę. Zęby natychmiast staną się bielsze.

Woda do płukania ust: olejek z drzewa herbacianego to najlepszy produkt do pielęgnacji zębów, ponieważ zabija bakterie w jamie ustnej i może wyeliminować nawet najbardziej nieprzyjemny zapach z ust. Przy regularnym stosowaniu będziesz ubezpieczony od chorób dziąseł, próchnicy i chorób przyzębia. Zapobieganie tym chorobom polega na dokładnym szczotkowaniu zębów i regularnym stosowaniu wody z olejkiem z drzewa herbacianego do płukania jamy ustnej. Płyn do płukania ust – Dodaj 3 krople olejku z drzewa herbacianego do szklanki wody i płucz usta tą formułą każdej nocy.

Pasta do zębów z żywicy, banana, oliwy z oliwek: wysuszoną żywicę (0,5 łyżeczki) zmiel na pył, sól morską (0,5 łyżeczki), popiół ze skórki bananowej (to jest fluorek, 3 łyżki), dodaj oliwę do uzyskania konsystencji śmietany. Wcieraj miksturę w zęby i dziąsła rano i wieczorem.

Goździki na świeży oddech: Domowe kosmetyki na świeży oddech polecają żucie suszonych goździków.

Sól i pasta do zębów na choroby przyzębia: myj zęby mieszaniną soli i pasty do zębów, nie wpłynie to na plomby, są też specjalne pasty solne. Mieszanka ta polecana jest kobietom w ciąży oraz osobom cierpiącym na krwawiące dziąsła.

Domowy środek na wybielanie zębów: dodaj 1/2 łyżeczki drobnej soli do paczki proszku do zębów (lepiej zmielić go w młynku do kawy na proszek), 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej, 1/2 tabletki Trichopolum zmiażdżony na proszek. Wszystko dokładnie wymieszaj. Myj zęby raz w tygodniu, aby wybielić zęby w domu.

Wybielanie zębów nadtlenkiem wodoru w domu Najprostszym i najbezpieczniejszym ludowym środkiem na wybielanie zębów w domu jest nadtlenek wodoru. Dodaj 20 kropli nadtlenku wodoru do ćwierć szklanki wody i wypłucz usta tym roztworem po umyciu zębów. Ważne: po tej procedurze ponownie przepłucz usta wodą!

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną Aby wybielić zęby sodą oczyszczoną, nałóż szczyptę sody na szczoteczkę i bardzo dokładnie umyj zęby. Sodę można stosować jednocześnie z pastą do zębów. Jednak podczas gdy soda oczyszczona bardzo szybko wybiela zęby, pamiętaj, że ten ludowy środek niszczy szkliwo zębów i uszkadza dziąsła. Dlatego do wybielania zębów używaj sody oczyszczonej nie częściej niż raz na siedem do dziesięciu dni.

Lemon Teeth Whitening Cytrynę można stosować do wybielania zębów. Aby to zrobić, okresowo pocieraj zęby skórką z cytryny lub przepłucz usta sokiem z cytryny. Po tej procedurze dokładnie wypłucz usta wodą.

Wybielanie zębów jagodami Jagody takie jak truskawki i poziomki doskonale wybielają zęby. Procedura jest prosta i przyjemna – trzeba dokładnie przeżuć garść jagód i trzymać ten kleik w ustach przez 2-3 minuty, a następnie połknąć lub wypluć kleik i przepłukać usta wodą.


Aleksandra Kowalski

Edytor serwisu

Rate author
iHerba Polska