Olejek i ekstrakt z moringi – właściwości, zastosowanie, opinie

Olejek moringa ma lekką konsystencję, przyjemny zapach, dobrze wchłania się w skórę, nie zatyka porów i nie pozostawia tłustego połysku. Otrzymywany jest z nasion rośliny. Do przetwarzania stosuje się metodę tłoczenia na zimno, która zachowuje wszystkie przydatne właściwości i substancje.

Ten produkt zawiera kwasy tłuszczowe, aminokwasy i:

Dzięki tym składnikom produkt pomaga leczyć wiele schorzeń dermatologicznych.

Olejek moringa sprawdza się również w pielęgnacji skóry twarzy. Oczyszcza, odżywia, nawilża, a także łagodzi stany zapalne skóry właściwej, wygładza drobne zmarszczki. Produkt przyczynia się do regeneracji skóry, działa bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo, a także:

  • wyrównuje koloryt, usuwa blizny, ślady po trądziku, plamy starcze;
  • chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV);
  • Produkt odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, stosowany jest przy alergiach, egzemach, a także przy porostach. Radzi sobie także ze stanami zapalnymi, łuszczeniem, swędzeniem.

    Uwaga! Pod względem działania bakteriobójczego olej moringa nie ustępuje lekom przeciwbakteryjnym.

    Olejek moringa poprawia również kondycję włosów osłabionych, suchych i zniszczonych i:

  • przywraca strukturę i eliminuje łamliwość włosów;
  • nawilża suchą skórę głowy – łagodzi swędzenie, łupież;
  • Nie mniej wartościowy w kosmetyce jest ekstrakt pozyskiwany z liści moringi. Nie tylko dostarcza organizmowi witamin, ale także usuwa toksyny i inne szkodliwe substancje.  

    Możliwe szkody i przeciwwskazania

    Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania olejku moringa jest indywidualna nietolerancja. Dlatego przed zastosowaniem preparatów na nim opartych należy przeprowadzić test alergiczny: nanieść kilka kropel na nadgarstek i odczekać 30 minut. Jeśli nie ma reakcji, możesz wykorzystać te fundusze.

    Ogólne zalecenia dotyczące użytkowania

    Olejek moringa można stosować w czystej postaci lub dodawać do kosmetyków pielęgnacyjnych:

    Można go również dodawać do olejków eterycznych, herbat ziołowych lub wzbogacać glinką kosmetyczną.

    Uwaga! Najlepiej stosować nierozcieńczony produkt w leczeniu trądziku, trądziku, zmarszczek i innych schorzeń dermatologicznych.

    Ekstrakt z moringi usuwa pozostałości kosmetyków i zastępuje wodę micelarną. Zaleca się również nakładanie go na rzęsy, usta i powieki, przyjmowanie doustne oraz włączanie w kompleksy przeciwstarzeniowe.

    Ekstrakt nadaje się również do codziennego stosowania, niezależnie od tego, czy skóra jest sucha czy tłusta. Ale lepiej jest wykonywać zabiegi pielęgnacyjne 2-3 razy w tygodniu. Efekt zwykle pojawia się już po kilku zastosowaniach.

    Skóra powiek jest wrażliwa, dlatego wymaga delikatnej pielęgnacji. Do jej odżywiania możesz przygotować maskę, która zawiera mieszaninę takich składników w równych proporcjach:

    Masę można nakładać po wstępnym oczyszczeniu skóry. Należy go nałożyć na dolną i górną część powieki, przytrzymać przez 30 minut, następnie zetrzeć pozostałość wacikiem (nie spłukiwać). Aby wygładzić drobne zmarszczki, wystarczy 10-12 zabiegów.

    Maska do skóry problematycznej

    Ekstrakt może być stosowany do oczyszczania porów, zmniejszania stanu zapalnego i zmniejszania wydzielania sebum. Sposób jego przygotowania jest następujący: 5 ml olejku moringa połączyć z 3 kroplami eteru lawendowego. Przygotuj oddzielnie napar z babki lancetowatej. Działa przeciwzapalnie, reguluje pracę gruczołów łojowych.

    Następnie użyj tego naparu, aby odparować twarz, aby otworzyć pory. Zajmie to 5-7 minut. Następnie nałóż maskę olejową. Zaleca się zmyć produkt po 15 minutach wodą zmieszaną z sokiem z cytryny.

    Uwaga! Po zabiegu można smarować twarz białkiem jajka. Pomaga skurczyć się porów.

    Maska do skóry suchej

    Sucha i łuszcząca się skóra wymaga nawilżenia. Do tego nadaje się maska ​​wykonana z następujących składników:

  • pół świeżego ogórka, startego.
  • Wymieszaj wodorosty z ogórkiem. Następnie wlej olej do tej masy i ponownie wymieszaj, a następnie nałóż na skórę przez 30 minut.

    Maska przywraca równowagę wodną i wyrównuje koloryt. Aby uzyskać najlepszy efekt, po zabiegu na skórę można nałożyć krem ​​odżywczy lub nawilżający.

    Krem do opalania

    Ekstrakt nie jest zalecany do stosowania w czystej postaci przed promieniowaniem UV. Najlepiej dodać go do kremu lub podkładu i nałożyć 30 minut przed wyjściem na zewnątrz.

    Aby zwiększyć barierę ochronną warto 1-2 razy w tygodniu wykonać maseczkę na bazie następujących składników:

    Olejek należy podgrzać w łaźni wodnej do 37 ˚C, wymieszać z kawą. Mieszankę należy podawać w infuzji przez 2 tygodnie, następnie przecedzić i użyć.

    Krem nawilżający

    Czysty ekstrakt można stosować do nawilżania. Dodatkowo zapewnia odżywienie, poprawia koloryt i wygładza skórę.

    W celu szybkiego nawilżenia wystarczy połączyć 30 kropli olejku z 5 g żelu aloesowego i nałożyć tę masę na oczyszczoną skórę na 20 minut. Aby zdjąć maskę, wystarczy osuszyć leczony obszar suchą serwetką.

    Płyn do demakijażu

    Ekstrakt doskonale oczyszcza skórę twarzy z resztek kosmetyków dekoracyjnych i nie powoduje uczucia ściągnięcia. Do zabiegu zaleca się przygotowanie toniku na bazie następujących składników:

    Przygotowany roztwór należy nałożyć na skórę.

    Uwaga! Płyn jest bezwonny, dzięki czemu nie trzeba myć twarzy po manipulacji.

    Możesz również zrobić herbatę, schłodzić ją, odcedzić i dodać do niej olej. Ten produkt również oczyszcza skórę, ale trzeba go nakładać na twarz ruchami masażu.

    Szampon

    Olejek dobrze oczyszcza skórę głowy, dlatego można go stosować zamiast szamponu. Zaleca się nakładać go masującymi ruchami, a następnie spłukać czystą wodą.

    Możesz dodać ten produkt również do szamponów i płukanek. Dzięki niemu detergenty uzyskują działanie nawilżające i odżywcze.

    Uwaga! Kolejną korzystną właściwością olejku jest zatrzymywanie zapachu. Po umyciu włosy ładnie pachną, czujesz świeżość.

    Olejek moringa można przyjmować doustnie nie tylko w celach kosmetycznych. Normalizuje metabolizm, ciśnienie krwi, a także:

    W medycynie ludowej jest stosowany w leczeniu wielu chorób, a nawet onkologii.

    Zalety moringi przyjmowanej doustnie opisano na filmie:

    Jest również dodawany do żywności. Jej zaletą jest to, że podczas obróbki cieplnej nie traci swoich użytecznych właściwości, dlatego nadaje się nie tylko do przyrządzania sałatek, ale także do smażenia.

    Uwaga! Wyciągu z moringi nie należy stosować w okresie ciąży.

    Informacje zwrotne dotyczące wniosku

    Zostaw opinie o olejku moringa. Zapisz znalezione wady i zalety:

    Zaznacz pole tutaj, aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem.

    Na podstawie recenzji okazało się, że olej maringa:

    I nikt jeszcze nie napisał, że to narzędzie komuś nie pomogło.

    Możesz kupić produkt w aptece lub sklepie internetowym. Sugerujemy jednak kupowanie jakichkolwiek suplementów i wyciągów na stronie internetowej Ayherb. Prezentuje produkty najlepszych światowych producentów w cenie o 30-50% niższej od aptecznej

    Możesz również przeczytać szczegółowe opisy leków i recenzje na ich temat tutaj. Dla wygody sporządzono ranking najlepszych suplementów diety z moringą.

    Organiczne Indie, niezbędne składniki odżywcze Moringa, 90 wegetariańskich kapsułek FutureBiotics, Moringa, 5000 mg, 60 wegetariańskich kapsułek Sunfood, organiczny proszek moringa, 8 uncji (227 g) California Gold Nutrition, superfoods, organiczny proszek moringa, 8,5 …

    Uwaga! Nowi klienci serwisu iHerb mają możliwość zakupu suplementów z 10% rabatem. Aby skorzystać z rabatu, musisz wpisać kod promocyjny AGK4375 lub kliknąć ten link.

    Olejek maringa nie jest tani, ale bardzo skuteczny w walce z suchą i łuszczącą się skórą. Rezultaty stają się zauważalne po kilku zabiegach, podczas gdy inne leki dają pozytywny efekt po 1-2 miesiącach.

    Podziel się swoim doświadczeniem ze stosowania moringi, zostaw komentarze, napisz o wszystkich zaletach i wadach tej rośliny.


    Aleksandra Kowalski

    Edytor serwisu

    Rate author
    iHerba Polska