Magne B6 – instrukcje użytkowania. Co jest przydatne i do czego służy magnez B6, jak go stosować

Magnez B6 to złożony środek, który łączy w sobie dwuwodny mleczan magnezu i witaminę B6 – chlorowodorek pirydoksyny.

Potrzeba takiego suplementu tłumaczy się tym, że magnez znany jest ze swojej właściwości słabego wchłaniania w organizmie. Wchłanianie makroskładnika odżywczego wspomaga pirydoksyna (witamina B6). W takim połączeniu magnez występuje w postaci organicznej soli, która dobrze się wchłania i nie podrażnia błony śluzowej żołądka.

Razem substancje te wspomagają procesy metaboliczne i zatrzymywanie magnezu w komórkach.

Po przedostaniu się leku do przewodu pokarmowego połowa wchłania się i dostaje się do kości i mięśni, a pozostała część jest wydalana z moczem przez nerki.

A chlorowodorek pirydoksyny przyjmuje aktywną postać witaminy B6 poprzez sekwencję reakcji.

Tabletki są wypukłe i pokryte białą błyszczącą powłoką.

Sam roztwór leku jest koloru brązowego, przezroczysty, o zapachu karmelu.

Wpływ magnezu B6 na organizm

Korzyści zdrowotne wynikające ze stosowania produktu są bezpośrednio związane z właściwościami zarówno magnezu, jak i pirydoksyny. Ogromne znaczenie magnezu w tkankach i komórkach organizmu przejawia się w tym, że makroskładnik odżywczy bierze udział w większości reakcji metabolicznych i jest przydatny jako regulator przekazywania impulsów nerwowych, skurcz mięśni.

Magnez jest również znany ze swoich korzystnych właściwości w zapobieganiu chorobom sercowo-naczyniowym.

Zwykle pierwiastek dostaje się do organizmu wraz z pożywieniem.

Jej niedobór dotyczy chorób cywilizacyjnych. Statystyki pokazują, że współczesny człowiek otrzymuje tylko 10% swojego dziennego zapotrzebowania z codziennego menu.

Naruszenie diety prowadzi do braku magnezu. Na niedobór substancji wpływa także zwiększony stres fizyczny i psychiczny, co zwiększa jego zapotrzebowanie.

Ciąża, stosowanie diuretyków, antybiotyków, doustnych środków antykoncepcyjnych, a także szkodliwe działanie cukru, kofeiny, tytoniu, alkoholu to czynniki niedoboru magnezu.

To samo dotyczy stresu, który wiąże się z błędnym kołem: spadek poziomu magnezu spowodowany zaburzeniami nerwowymi dodatkowo je pogarsza.

Wskaźniki 12-17 mg / l uważane są za umiarkowany niedobór pierwiastka w surowicy krwi, ciężki niedobór występuje poniżej progu 12 mg / l.

Za klasyczny zestaw objawów niedoboru magnezu uważa się obecność lęku, skurczów, drgawek i tików oraz przyśpieszonej akcji serca. Dodatkowym przejawem szkody wynikającej z braku pierwiastka są bóle głowy, bezsenność, zwiększona drażliwość i częste wahania nastroju, chroniczne zmęczenie i arytmia serca – na ryzyko udaru.

Zalecana literatura: Jakie pokarmy są dobre dla ludzkiego serca i naczyń krwionośnych: lista, 15 najlepszych

Witamina B6 w składzie leku ma tendencję do wzmacniania jego działania, pomagając skuteczniej wchłaniać magnez z przewodu pokarmowego i przenikać przez błony komórkowe.

W rzeczywistości witamina B6, która jest grupą połączonych ze sobą i współdziałających witamin, pirydoksyny, pirydoksyny i pirydoksaminy, ma właściwość wpływania na metabolizm, w tym na układ nerwowy. Ponadto witamina bierze udział w tworzeniu czerwonych krwinek.

 • przekształcenie niezbędnego aminokwasu tryptofanu w niacynę;
 • zapobieganie różnym chorobom nerwowym i skórnym;
 • synteza kwasów nukleinowych, które mogą hamować starzenie;
 • redukcja nocnych skurczów mięśni, skurczów mięśni łydek, drętwienia rąk;
 • obniżenie poziomu glukozy we krwi i zmniejszenie zapotrzebowania na insulinę w cukrzycy.
 • Dlaczego kobiety potrzebują magnezu B6

  Magnez ma również nazwę szlachetnego metalu piękna, który w przypadku jego niedoboru może zostać nieodwracalnie uszkodzony: pogorszenie cery, pojawienie się obrzęków pod oczami, pojawienie się wczesnych zmarszczek.

  Magnez B6 dla kobiet będzie szczególnie korzystny w okresie menopauzy, ponieważ pomaga radzić sobie z przykrymi objawami. Szczególnie konieczne jest zapewnienie dziennej dawki – od 400 do 500 mg – podczas wystąpienia miesiączki.

  Zalecana literatura: Najlepsze witaminy dla kobiet po 40 roku życia: recenzje, nazwy, jakie wybrać

  Ciekawy! Udowodniono naukowo, że niedobór magnezu wywołuje ostrzejsze przejście zespołu napięcia przedmiesiączkowego ze zwiększonym zapotrzebowaniem na czekoladę, która zawiera ten pierwiastek.

  Ze względu na aktywny udział magnezu w procesie porodu organizm kobiety szczególnie potrzebuje tego pierwiastka i jest szczególnie wrażliwy na jego niedobór.

  Wszystkie stany związane ze zmianą poziomu hormonów – dojrzewanie, ciąża, menopauza – sygnalizują potrzebę zwiększenia odżywiania magnezu.

  W przypadku doustnych środków antykoncepcyjnych 40% kobiet ma niedobór magnezu po trzech miesiącach stosowania.

  W sezonie zimowym preparat Magnez B6 przyda się również do uzupełnienia zapasów makroelementu piękna, zapobiegając uszkodzeniom kruchych kości i suchych włosów, które w tym okresie ulegają szczególnie nasileniu.

  Miesiące zimowe wpływają również na równowagę hormonalną, co wpływa na zmniejszenie tła emocjonalnego, drażliwość, depresję; depresja jest również smutną konsekwencją braku magnezu w organizmie.

  Diety o ograniczonym składzie witaminowo-mineralnym mogą również szkodzić pogorszeniu wyglądu skóry, pojawieniu się zmarszczek.

  Optymalne jest uzupełnienie receptur użytecznych kompleksów multiwitaminowych produktami, które służą jako roślinne źródła magnezu – fasola, ciecierzyca, otręby, suszone owoce i inne.

  Aby uzyskać korzyści ze stosowania leku, należy zbilansować swoje menu właściwościami produktów „magnezowych”: kiełków pszenicy, wodorostów, owsianki jęczmiennej, dorsza, mleka, otrębów pszennych.

  Dlatego rano lepiej zacząć od płatków owsianych, które natychmiast uzupełnią codzienną dietę o jedną trzecią magnezu, a pozostałe 2/3 dodadzą suszone morele, orzechy nerkowca i migdały.

  Zalecana literatura: Dlaczego migdały są przydatne, właściwości i przeciwwskazania

  Magnez B6 w menu dietetycznym pomoże również pozbyć się żużlu.

  Magnez B6 dla kobiet przyniesie niewątpliwe korzyści dla piękna skóry, szczupłości i zdrowego poziomu hormonów.

  Dlaczego magnez B6 jest przepisywany mężczyznom?

  Korzyści z Magnezu B6 dla mężczyzn są bezwarunkowe, gdyż pierwiastek ten odpowiada za produkcję testosteronu, który z kolei zwiększa potencję.

  Niewątpliwa wartość pożytecznego makroskładnika jest dobrze znana sportowcom, którzy dużo energii poświęcają na trening, a także tym, którzy wykonują ciężką pracę fizyczną.

  Dlaczego magnez B6 jest przydatny dla dzieci

  Magnez B6 jest niezbędny dzieciom do rozwoju fizycznego. Okres wzrostu i dojrzewania wymaga dużego spożycia pożytecznego makroskładnika.

  Lek jest wskazany dla dzieci ze zwiększoną pobudliwością, mającymi problemy ze snem, lękami, lękami. Ze względu na wspomaganie funkcjonowania układu nerwowego przepisywany jest antystres Magnez B6 dla dzieci.

  Dla dzieci występuje w tabletkach lub syropie.

  W okresie karmienia piersią przyjmowanie Magnezu B6 będzie miało pozytywny wpływ na właściwości mleka matki. Podczas sztucznego karmienia należy również wziąć pod uwagę ilość magnezu w pokarmie dla niemowląt.

  Szkoda wynikająca z niedoboru pierwiastków zostanie odzwierciedlona w następujących objawach:

  Korzyści magnezu B6 dla kobiet w ciąży

  Korzystne właściwości magnezu sprzyjające zdrowej ciąży i rozwojowi łożyska wymagają jego dostatecznej ilości w organizmie kobiety.

  Ponadto rodzeniu dziecka często towarzyszy uszkodzenie drgawek i zwiększona pobudliwość nerwowa: przyjmowanie magnezu B6 pomoże poradzić sobie z takimi objawami podczas ciąży.

  Użycie pierwiastka jest niezbędne dla zapewnienia prawidłowego tworzenia się budulca tkanek i narządów organizmu – białka, w tym dla układu nerwowego, płodu.

  Ważny! Konsekwencje niedoboru magnezu podczas ciąży i porodu mogą być szkodliwe dla takiego zjawiska jak rzucawka, kiedy życie matki i dziecka jest zagrożone z powodu podwyższonego ciśnienia krwi.

  Magnez bierze udział w ponad 200 reakcjach biochemicznych w organizmie. Zaspokojenie jego codziennego zapotrzebowania jest szczególnie ważne w przeddzień poczęcia oraz w pierwszych miesiącach ciąży ze względu na właściwość tego pierwiastka do regulowania rozmnażania się kwasów nukleinowych w komórkach, a tym samym odpowiedzialnego za transfer cech genetycznych.

  Właściwości Magnezu B6 w zapewnianiu rozluźnienia mięśni przydadzą się w dawkach przepisanych przez lekarza w celu zmniejszenia napięcia macicy i związanego z tym ryzyka przerwania ciąży lub przedwczesnego porodu, a także rozluźnienia narządów obciążonych w ciekawej pozycji kobiety. Działanie antystresowe leku będzie również korzystne w przypadku ewentualnej nadpobudliwości układu nerwowego.

  Uwaga! Według statystyk 80% kobiet w ciąży ma niedobór użytecznego pierwiastka.

  Jeśli mimo to pojawi się groźba poronienia, przebieg przyjmowania magnezu B6 trwa miesiąc, po czym robią sobie przerwę. Decyzję o konieczności przyjęcia do szpitala musi jednak podjąć lekarz prowadzący.

  Najlepiej byłoby pomyśleć o zastosowaniu pierwiastka jeszcze przed poczęciem, jednak już przyjmowanie leków we wczesnych stadiach ciąży lub w drugim trymestrze zapewni kobiecie poczucie komfortu: magnez B6 normalizuje stolec, eliminuje ciągnące bóle brzucha, stabilizuje tło emocjonalne i poprawia sen.

  Ważny! Przyjmowanie leku jest niezgodne ze stosowaniem wapnia i żelaza: pierwiastki wzajemnie osłabiają wchłanianie się nawzajem.

  efekt farmakologiczny

  Magne B6 to preparat złożony zawierający magnez i pirydoksynę.

  Magnez bierze udział w wielu procesach metabolicznych, w szczególności w reakcjach związanych ze skurczem mięśni i przekazywaniem impulsów nerwowych. Ponieważ ten nieorganiczny pierwiastek dostaje się do organizmu wraz z pożywieniem, dietą, niedożywieniem, słabym wchłanianiem jelitowym i nadmiernym wydalaniem przez nerki może prowadzić do jego niedoboru. Ponadto organizm może odczuwać zwiększone zapotrzebowanie na magnez podczas stresu, zwiększonego wysiłku psychicznego i fizycznego, podczas stosowania leków moczopędnych, w czasie ciąży.

  Oprócz magnezu Magne B6 zawiera również witaminę B6 (pirydoksynę), która bierze również udział w wielu reakcjach metabolicznych, w tym w procesach metabolicznych w układzie nerwowym. Witamina B6 poprawia wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego, a także sprzyja jego penetracji i zatrzymywaniu w komórkach.

  Połowa dawki Magne B6 pobranej w przewodzie pokarmowym zostaje wchłonięta.

  Wskazania do stosowania Magne B6

  Instrukcja zaleca stosowanie Magne B6 do zapobiegania lub uzupełniania braku magnezu w organizmie, a także w przypadku naruszeń sprowokowanych brakiem tego pierwiastka:

 • zwiększone zmęczenie, zmęczenie psychiczne i fizyczne, astenia;
 • drażliwość, zwiększona pobudliwość nerwowa;
 • skurcze żołądkowo-jelitowe, bóle i skurcze mięśni;
 • przejawy ataków lęku, którym towarzyszy intensywny oddech;
 • Magne B6 podczas ciąży jest zwykle przepisywany ze zwiększonym napięciem macicy, groźbą poronienia i drgawkami.

  Skutki uboczne

  Recenzje potwierdzają, że Magne B6 jest dobrze tolerowany, tylko w rzadkich przypadkach pacjenci mieli bóle brzucha, wzdęcia, wymioty, nudności, biegunkę, zaparcia, reakcje alergiczne.

  Długotrwałe stosowanie Magne B6 w dużych dawkach może wywołać neuropatię obwodową (uszkodzenie obwodowego układu nerwowego) i parestezje (zaburzenie wrażliwości w postaci mrowienia, drętwienia i pełzania).

  Białe tabletki powlekane, gładkie, błyszczące, owalne

  Właściwości farmakologiczne

  Farmakodynamika
  Aspekty fizjologiczne:
  Magnez jest głównie kationem wewnątrzkomórkowym. Zmniejsza pobudliwość neuronów i przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, bierze udział w wielu procesach enzymatycznych.
  Magnez jest niezbędnym składnikiem narządów i tkanek: tkanka kostna zawiera połowę całkowitej ilości magnezu w organizmie człowieka.
  Aspekty kliniczne:
  Poziomy magnezu w surowicy:
  – między 12 a 17 mg / l (1-1,4 mEq / l lub 0,5-0,7 mmol / l): wskazują na umiarkowany niedobór magnezu
  – poniżej 12 mg / l ( 1 mEq / L lub 0,5 mmol / L): Wskazuje na poważny niedobór magnezu.
  Niedobór może być:
  – pierwotny, spowodowany wrodzoną anomalią metabolizmu magnezu (przewlekła wrodzona hipomagnezemia),
  – wtórne, spowodowane
  • nieodpowiednim spożyciem (ciężkie niedożywienie, alkoholizm, całkowite żywienie pozajelitowe),
  • zaburzeniami wchłaniania z przewodu pokarmowego (przewlekła biegunka, przetoka żołądkowo-jelitowa, niedoczynność przytarczyc),
  • nadmiernymi stratami na poziomie nerek (choroba kanalików, znaczna wielomocz , nadużywanie leków moczopędnych, przewlekłe odmiedniczkowe zapalenie nerek, pierwotny hiperaldosteronizm, leczenie cisplatyną).
  Pirydoksyna (witamina B6) bierze udział w wielu procesach metabolicznych, w tym w układzie nerwowym. Witamina B6 poprawia wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego i jego penetrację do komórek.
  Farmakokinetyka
  Wchłanianie soli magnezu z przewodu pokarmowego obejmuje między innymi transport bierny, w którym decydującą rolę odgrywa rozpuszczalność soli. Stopień tego wchłaniania nie przekracza 50%. Wydalanie następuje głównie z moczem.

  Sposób podawania i dawkowanie

  Tabletki należy przyjmować doustnie w całości, bez rozgryzania, popijając dużą szklanką wody.
  TYLKO DLA DOROSŁYCH I DZIECI POWYŻEJ 6 LAT
  Dorośli : 6-8 tabletek dziennie, podzielonych na 2-3 dawki, podczas posiłków.
  Dzieci powyżej 6 lat: 10-30 mg / kg / dobę (0,4-1,2 mmol / kg / dobę), czyli dzieci powyżej 6 lat (o masie ciała około 20 kg) 4-6 tabletek dziennie podzielone przez 2 -3 dawki z posiłkami. Zwykle czas trwania leczenia wynosi jeden miesiąc.
  Leczenie należy przerwać po normalizacji stężenia magnezu we krwi.

  Specjalne instrukcje i środki ostrożności

  Zalecenia specjalne
  W przypadku współistniejącego niedoboru wapnia niedobór magnezu należy wyeliminować przed zastosowaniem suplementów wapnia.
  Ze względu na obecność sacharozy w tabletkach leku nie należy przyjmować w przypadku nietolerancji fruktozy, zespołu upośledzonego wchłaniania glukozy lub galaktozy lub niedoboru sacharazy-izomaltazy (rzadka choroba wrodzona).
  W przypadku stosowania u pacjentów z cukrzycą należy wziąć pod uwagę zawartość sacharozy w preparacie (zawartość sacharozy w 1 tabletce wynosi 330,569 mg).
  W przypadku ciężkiego niedoboru magnezu i złego wchłaniania leczenie należy rozpocząć dożylnie.
  Kiedy pirydoksyna jest stosowana w dużych dawkach (> 200 mg / dobę) przez długi czas (przez kilka miesięcy lub w niektórych przypadkach lat), może rozwinąć się neuropatia czuciowa, której towarzyszą objawy, takie jak drętwienie i zaburzenia przedsionkowe, drżenie kończyn dystalnych i stopniowo rozwijająca się ataksja czuciowa (zaburzona koordynacja ruchów). Zaburzenia te są zwykle odwracalne i ustępują
  po odstawieniu dużych dawek witaminy B. ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
  DOTYCZĄCE TABLETKI SĄ PRZEZNACZONE WYŁĄCZNIE DLA DOROSŁYCH I DZIECI POWYŻEJ 6 LAT.
  Istnieją formy dawkowania, które są bardziej odpowiednie dla dzieci poniżej 6 roku życia.
  W przypadku umiarkowanych zaburzeń czynności nerek należy zachować ostrożność, aby zapobiec ryzyku związanemu z hipermagnezemią.

  Ciąża i karmienie piersią

  Ciąża
  W razie potrzeby magnez można stosować na każdym etapie ciąży. Pomimo braku badań na dużą skalę dostępne doświadczenie kliniczne jest zachęcające.
  Okres laktacji
  Stosowanie magnezu i witaminy B6 zawartych w preparacie oddzielnie uważa się za zgodne z okresem laktacji. Biorąc pod uwagę ograniczone dostępne dane dotyczące maksymalnego dziennego spożycia witaminy B6, nie zaleca się stosowania dawek przekraczających 20 mg na dobę podczas karmienia piersią.

  Magnez jest niezbędnym pierwiastkiem, który znajduje się we wszystkich tkankach organizmu i jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania komórek, uczestniczy w większości reakcji metabolicznych. W szczególności bierze udział w regulacji przekazywania impulsów nerwowych i skurczu mięśni. Organizm otrzymuje magnez z pożywienia. Brak magnezu w organizmie można zaobserwować z naruszeniem diety (diety) lub ze wzrostem zapotrzebowania na magnez (przy zwiększonym stresie fizycznym i psychicznym, stresie, ciąży, stosowaniu diuretyków). Pirydoksyna (witamina B6) bierze udział w wielu procesach metabolicznych, w regulacji metabolizmu układu nerwowego. Witamina B6 poprawia wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego i jego penetrację do komórek.

 • od 12 do 17 mg / l (0,5 – 0,7 mmol / l) wskazuje na umiarkowany niedobór magnezu;
 • poniżej 12 mg / l (0,5 mmol / l) wskazuje na poważny niedobór magnezu.
 • Wchłanianie magnezu w przewodzie pokarmowym stanowi nie więcej niż 50% dawki doustnej. 99% magnezu w organizmie znajduje się w komórkach. Około 2/3 wewnątrzkomórkowego magnezu jest rozprowadzane w tkance kostnej, a pozostała 1/3 w gładkiej i prążkowanej tkance mięśniowej. Magnez jest wydalany głównie z moczem. Co najmniej 1/3 dawki magnezu jest wydalana z moczem.

  Z umiarkowanym stopniem niewydolności nerek, ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia hipermagnezemii.

  Tabletki powlekane: 2 lata.
  Roztwór doustny: 3 lata.
  Leku nie należy stosować po upływie terminu ważności.

  Tabletki powlekane: w suchym, ciemnym miejscu w temperaturze nieprzekraczającej 25 ° C.
  Roztwór do podawania doustnego: w ciemnym miejscu w temperaturze nie przekraczającej 25 ° C
  Trzymać z dala od dzieci.

  Instrukcja na Magna B6

  Przed przyjęciem Magne B6 należy skonsultować się z lekarzem. Średni czas trwania kursu to jeden miesiąc. Zabieg przerywa się natychmiast po normalizacji stężenia Mg we krwi.

  Lek przyjmuje się podczas posiłków 2 lub 3 razy dziennie.

  Jeśli lek jest przepisywany w czasie ciąży, dawkę wybiera indywidualnie lekarz prowadzący.

  Tabletki Magne B6: instrukcje użytkowania

  Tabletki Magne b6 przyjmuje się 6-8 sztuk dziennie.

  Zgodnie z instrukcją stosowania dla dzieci, dzienna dawka dla pacjentów powyżej 6 roku życia (pod warunkiem, że ich masa ciała przekracza 20 kg) wynosi od 4 do 6 tabletek.

  Instrukcje dla Magna B6 w ampułkach

  W przypadku dorosłych roztwór jest przepisywany na 3-4 ampułki po 10 ml dziennie. Przed zażyciem leku rozpuścić w 0,5 szklanki wody pitnej.

  Dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia (jeśli ich masa ciała przekracza 10 kg) Magne B6 w ampułkach jest przepisywany do przyjmowania 10-30 mg Mg na kilogram masy ciała (wskazana dawka jest zawarta w 1-4 ampułkach leku).

  Instrukcja dotycząca Magna B6 Premium

  Tabletki przyjmuje się podczas posiłków. Połknąć je w całości, popijając szklanką wody pitnej.

  Dla osoby dorosłej dzienna dawka Magne B 6 to 3-4 tabletki. Dzieciom powyżej szóstego roku życia (jeśli ich waga przekracza 20 kg) należy podawać od 10 do 30 mg / kg / dobę. (lub 2-4 tabletki).

  Formularz dawkowania

  Magnez B6 jest dostępny w postaci tabletek po 30 lub 50 sztuk w opakowaniu. Istnieją różne opcje pakowania – po 30 i 50 tabletek. Tabletki są obustronnie wypukłe, owalne, białe.

  Wpływ na zdolność kierowania pojazdami lub innymi mechanizmami

  Interakcje z innymi produktami leczniczymi i inne formy interakcji

  Połączenia niezalecane
  – Sole fosforu lub wapnia
  Substancje te zakłócają wchłanianie magnezu w jelitach.

  Tabletki powlekane

  * – odpowiednik zawartości magnezu (Mg ++) 48 mg

  substancje pomocnicze: sacharoza – 115,6 mg, ciężki kaolin – 40,0 mg, guma arabska – 20,0 mg, karboksypolimetylen 934 – 10,0 mg, talk (wodorokrzemian magnezu) – 42,7 mg, stearynian magnezu – 6, 7 mg.

  Otoczka tabletki: guma arabska – 3,615 mg, sacharoza – 214,969 mg, dwutlenek tytanu – 1,416 mg, talk (wodorokrzemian magnezu) – śladowe, wosk Carnauba (proszek) – śladowe.

  Roztwór doustny

  substancje pomocnicze: disiarczyn sodu – 15 mg, sacharynian sodu – 15 mg, aromat wiśniowo-karmelowy – 0,3 ml, woda oczyszczona do 10 ml.

  ** – co odpowiada całkowitej zawartości magnezu (Mg ++) 100 mg

  Od jakiego wieku mogą być używane dzieci?

  Preparat w tabletkach przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. Dla małych dzieci (powyżej 1 roku życia) lek zaleca się w postaci roztworu doustnego.

 • Nadwrażliwość na składniki leku.
 • Ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny poniżej 30 ml / min).
 • Dzieci poniżej 6 roku życia (dla leku w postaci tabletek) i do 1 roku (dla roztworu).
 • Nietolerancja fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy, niedobór sacharazy-izomaltazy (tylko dla leku w postaci tabletek ze względu na obecność sacharozy w składzie).
 • Jednoczesne podawanie lewodopy (patrz punkt „Interakcje z innymi produktami leczniczymi”).
 • Ostrożnie
  W przypadku umiarkowanej niewydolności nerek, ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia hipermagnezemii.

  Sposób podawania i dawkowanie

  Przed zażyciem leku należy skonsultować się z lekarzem.
  Tabletki powlekane

  Dorośli powinni przyjmować 6-8 tabletek dziennie.
  Dzieci powyżej 6 lat (o masie ciała powyżej 20 kg) 4-6 tabletek dziennie.
  Roztwór doustny

  Dorośli powinni przyjmować 3-4 ampułki dziennie.
  W przypadku dzieci powyżej 1 roku życia (o masie ciała powyżej 10 kg) dawka dobowa to 10-30 mg magnezu / kg masy ciała (0,4-1,2 mmol magnezu / kg) lub 1-4 ampułki.
  Dzienna porcja powinna być podzielona na 2-3 dawki, przyjmowane podczas posiłków.
  Tabletki należy popić szklanką wody.
  Roztwór z ampułek jest rozpuszczony w? szklanki wody.
  Leczenie należy przerwać natychmiast po normalizacji stężenia magnezu we krwi.

  Uwaga
  Ampułki samozrywające z Magne B6® nie wymagają użycia pilnika. Aby otworzyć ampułkę, należy wziąć ją za końcówkę, uprzednio przykrywając ją kawałkiem szmatki i odłamać gwałtownym ruchem, najpierw z jednego spiczastego końca, a następnie z drugiego, po skierowaniu pierwszego otwartego końca ampułki pod kątem do szklanki wody, tak aby drugi końcówka ampułki nie znajdowała się nad szkłem. Po odłamaniu drugiej końcówki ampułki jej zawartość swobodnie wsypie się do szklanki.

  Synonimy grup nozologicznych

  Niedobór wapnia i magnezu podczas karmienia piersią E61.8 Niedobór innych określonych składników odżywczych Niedobór witaminy i mikroelementy w zimie, wiosennym niedoborem niezbędnych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych dodatkowe źródło wapnia i fosforu dodatkowe źródło siarki organicznej dodatkowego źródła wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 dodatkowe źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 dodatkowe źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 dodatkowe źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 dodatkowe źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 dodatkowe źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 dodatkowe źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 choroby zapalne układu mięśniowo-szkieletowego Bóle mięśni podczas dużego wysiłku fizycznego Bolesne stany układu mięśniowo-szkieletowego Bóle mięśni pochodzenia niereumatycznego Bóle mięśni pochodzenia reumatycznego O25 Niedożywienie w ciąży Niedobór witamin i minerałów w czasie ciąży Niedobór żelaza iKwas foliowy w czasie ciąży Niedobór żelaza u kobiet w ciąży Niedobór minerałów w czasie ciąży Dodatkowe źródło kwasu foliowego w czasie ciąży Korekta zaburzeń metabolizmu wapnia w czasie ciąży Niedobór żelaza w czasie ciąży i laktacji Zwiększone zapotrzebowanie na witaminę B1 podczas ciąży O26.8 Inne określone stany związane z ciążą R10. 4 Inne i nieokreślone bóle brzucha Skurcze mięśni gładkich w chorobach przewodu pokarmowego Zespół bólowy w skurczach mięśni gładkich Zespół bólowy w skurczach mięśni gładkich (kolka nerkowa i żółciowa, skurcz jelit, bolesne miesiączkowanie) Zespół bólowy w skurczach narządów mięśni gładkich w skurczach wewnętrznych (kolka nerkowa i żółciowa, skurcz jelit,bolesne miesiączkowanie) Skurcze mięśni pochodzenia ośrodkowego Skurcz mięśni poprzecznie prążkowanych spowodowany chorobami organicznymi ośrodkowego układu nerwowego Skurcze mięśni gładkich narządów wewnętrznych Skurcze mięśni poprzecznie prążkowanych R45.4 Drażliwość i złość Zwiększona drażliwość układu nerwowego Drażliwość w zaburzeniach psychopatycznych R53 Brak przyczepności4 Drażliwość i złość Zwiększona drażliwość układu nerwowego Drażliwość w zaburzeniach psychopatycznych R53 Złe samopoczucie i zmęczenie Asteno-adynamiczne stany subdepresyjne4 Drażliwość i złość Zwiększona drażliwość układu nerwowego Drażliwość w zaburzeniach psychopatycznych R53 Złe samopoczucie i zmęczenie Asteno-adynamiczne stany subdepresyjne


  Aleksandra Kowalski

  Edytor serwisu

  Rate author
  iHerba Polska