Kwiaty, które przyciągają motyle

Buddlea

Ogród pełen kwiatów i motyli to marzenie wielu ogrodników. Jakie kwiaty zasadzić w kwietniku, aby motyle mogły ucztować w Twoim letnim domku od rana do wieczora. Oto mała lista kwiatów, które przyciągają piękne motyle:

Buddleya to fantastyczny, nisko liściasty krzew pochodzący z Chin. Nadaje się do uprawy w dużych doniczkach, na krawężnikach ogrodowych lub jako część półzimozielonych żywopłotów.

Krzew osiąga wysokość do 3 metrów. Na końcach pędów osadzone są drobne kwiaty zebrane w długie i gęste kwiatostany. Kwitnie od sierpnia do października. Jak żadna inna roślina przyciąga motyle.

Nawłoć kanadyjska to niezwykle efektowna roślina, która wprowadzi do ogrodu trochę słońca i jednocześnie ożywi go.

Swoim kolorem, aromatem i nektarem roślina przyciąga różne owady. Ponadto jest niezwykle łatwa w uprawie, mało wymagająca i odporna na niekorzystne warunki.

Nawłoć kanadyjska

Chaber . Jest to roślina jednoroczna. Rośliny wysiewane wiosną kwitną od lipca do końca sierpnia. A jeśli zasiejesz je jesienią, zakwitną w czerwcu przyszłego roku.

Echinacea purpurea. Roślinę można sadzić zarówno w doniczkach, jak i na otwartym terenie. Nieźli sąsiedzi z różnymi kwiatami.

Dlatego często uczestniczy w projektowaniu krajobrazu. Kwiaty do 13 cm średnicy.

Z łatwością wabi motyle, pszczoły i inne owady. Odporna roślina wymagająca wiosennego przycinania.

Echinacea purpurea

Aster karłowaty Marcinki . Kwitną od września do końca listopada i ożywiają jesienny wizerunek ogrodu.

Po ścięciu kwiaty długo zachowują świeżość i piękny wygląd. Dlatego często są uprawiane, aby udekorować pokój, umieszczając kwiaty w wodzie.

Aster karłowaty

Lawenda . Jest to zimozielony śródziemnomorski krzew tworzący zwarte kuliste grona osiągające wysokość do 50 cm i szerokość około 60 cm.

Roślina swój urok zawdzięcza kwiatom i szerokim, srebrzystym liściom, które są piękne przez cały rok. Liście i liliowo-niebieskie kwiaty wydzielają intensywny, przyjemny zapach. Lawenda kwitnie od czerwca do października.

Lawenda

Liatriss . To interesująca wieloletnia roślina, która zachwyca ozdobnymi kwiatostanami. Jest łatwa w uprawie, więc bez problemu możesz ją polecić nawet początkującym.

Niektórzy hodowcy żartobliwie nazywają to leniwym kwiatem. Liatris zaleca się uprawiać w słonecznym miejscu – tam obficie kwitnie.

Liatriss

Cynia . Cudowne, żywe kolory i oryginalny kształt kwiatostanów to niezaprzeczalne walory tych kwiatów. Uprawa kwiatów jednorocznych jest łatwa i prosta.

Cynia rośnie szybko, dlatego już po kilku tygodniach od posadzenia możesz cieszyć się pięknym kwietnikiem. Kwitnie nieprzerwanie od połowy lata do pierwszych przymrozków.

Dodatkowo są bardzo atrakcyjne dla motyli, dlatego możemy liczyć na latających gości w naszym ogrodzie codziennie aż do jesieni.

Cynia

Kosmeya podwójnie przypinana (kosmos) to roślina jednoroczna o wysokości od 80 do 100 centymetrów z kwiatami w kolorze różowym, karminowym, czerwonym lub białym. Kosmos to świetna roślina do kształtowania ogrodów w stylu wiejskim.

Cosmea

Lobelia – kwiaty o delikatnym błękitnym kolorze, kwitnie bardzo długo od czerwca do mrozów.

Lobelia, znana również jako trzcina, to roślina o delikatnych drobnych kwiatkach. Popularny ze względu na zwartość i łatwość uprawy.

Lobelia

Cheiranthus cheiri . Jest to roślina dwuletnia, osiągająca 30-50 cm wysokości.

Ma długie lancetowate liście. Kwiaty są małe, czteropłatkowe, zebrane w kwiatostany winogron. Są żółte, pomarańczowe lub czerwone.

Wydzielają intensywny zapach. Kwitnie od kwietnia do czerwca. Roślina najlepiej rośnie w miejscach słonecznych, ciepłych.

Heirantus Cheri

Tymianek – Używany w przemyśle perfumeryjnym, ziołolecznictwie i kuchni jako przyprawa do mięs i sosów. Jest szeroko stosowany jako zioło w medycynie komplementarnej.

Działa dezynfekująco, przeciwzapalnie, wzmacnia układ nerwowy, rozluźnia mięśnie układu pokarmowego.

tymianek

Alissum (Alyssum) , zwany także lobularią morską lub burakiem. Jest to roślina jednoroczna o wysokości od 10 do 30 cm, o silnie rozgałęzionych i nachodzących na siebie łodygach.

Na łodygach pojawiają się zwykle w okresie od czerwca do października liczne drobne i mocno miodowe.

Liliowiec pospolity to jeden z najpopularniejszych i najcenniejszych dużych krzewów.

Dorasta do dużych rozmiarów – zwykle około 4 m wysokości. Niezwykle uroczo prezentują się piękne, jasnozielone, sercowate liście, na których kwitną liliowo-różowe kwiaty.

Kwiatostany mają postać gęstych, stożkowatych wiech, zgrupowanych w parasolki. Doskonała roślina na rabaty, rabaty, ogrody skalne.

Niebieski Ageratum jest idealny na rabaty kwiatowe, obramowania i do dekoracji balkonów. Roczna roślina ozdobna z rodziny astrowatych.

Kwitnie od czerwca do późnej jesieni. Jest to szybko rozmnażająca się roślina. Często używany do tworzenia dywaników kwiatowych.


Aleksandra Kowalski

Edytor serwisu

Rate author
iHerba Polska