Kwiat miłości: kwiaty w pomieszczeniach dla kobiecego szczęścia

Mam bliskiego przyjaciela, który od pięciu lat ma pecha w miłości. Dowiedziałem się, że istnieją specjalne kwiaty do wnętrz, które mogą przyciągnąć miłość do swoich właścicieli. Poszedłem na zakupy i kupiłem szykowny Spathiphyllum dla mojego przyjaciela.

Najbardziej niesamowite jest to, że miesiąc później koleżanka poznała ukochaną osobę, która dwa miesiące później oświadczyła się jej! W tym artykule opowiem Ci, które kwiaty domowe przynoszą miłość i szczęście ich właścicielom.

Kwiat miłości: kwiaty w pomieszczeniach dla kobiecego szczęścia

Porady

Aby wzmocnić efekt kwiatu miłości, musisz przestrzegać kilku prostych zasad:

  • Podlewaj regularnie, okresowo karm.
  • Powiedz mu delikatne słowa, na przykład, jaki jest przystojny, ukochany.
  • Nie zapomnij raz w miesiącu zetrzeć kurz z liści miękką, wilgotną ściereczką.
  • Aby przyciągnąć miłość, doniczka powinna znajdować się w południowo-wschodniej części pokoju.
  • Aby uzyskać wzmocniony efekt, roślina doniczkowa powinna zostać podarowana przez ukochaną osobę.

Aichrizon

Ta bardzo urocza i niezwykła roślina krzewiasta jest popularnie nazywana drzewem miłości. I nie na próżno, ponieważ często podaje się go nowożeńcom za silną i długą miłość.

Dla niezamężnej dziewczyny, która będzie uważnie opiekowała się aichrizonem, pomoże zwiększyć jej atrakcyjność w oczach płci przeciwnej, a wtedy jej życie osobiste jest tuż za rogiem. Na parapetówce, aby zapewnić spokojne i szczęśliwe życie, jest dany aichrizon.

Kwiat miłości: kwiaty w pomieszczeniach dla kobiecego szczęścia

Rzadko jest wyższa niż 30 centymetrów, z daleka przypomina małe drzewo. Posiada mięsiste, puszyste liście o niedużym kształcie. Przy odpowiedniej pielęgnacji kwitną na nim żółte kwiaty, przypominające słońce.

Czasami płatki są czerwone. Bardzo lubi wilgoć, dlatego należy ją często spryskiwać i podlewać, ale tylko ciepłą wodą.

Pelargonia

Uważany jest za talizman dla rodziny, ponieważ dość skutecznie oczyszcza aurę w domu. Jeśli dasz samotnej kobiecie czerwony geranium, bardzo szybko spotka się ze swoją miłością. A płatkami róż dają małżeństwu dobre samopoczucie i spokój.

Osoby cierpiące na bezsenność powinny umieścić w sypialni jedną doniczkę tej rośliny, ponieważ sprzyja ona zdrowemu i zdrowemu śnie.

W starożytności dziewczyny nosiły w kieszeni torebkę z suszonymi płatkami geranium, aby przyciągnąć uwagę faceta, którego lubili.

Zauważono, że w domu, w którym rośnie geranium, nie ma skandali, zawsze panuje spokój. A dla niepłodnych par geranium daje długo wyczekiwane dziecko.

Bardzo łatwo się nią opiekować. Nawet przy złej pielęgnacji zakwitnie wspaniale. Każdego lata lepiej, jeśli to możliwe, umieścić ją na otwartym balkonie, ponieważ uwielbia świeże powietrze. Niektórzy ludzie hodują je specjalnie do dekoracji własnych balkonów.

Tylko w najgorętsze dni należy tę roślinę chronić przed palącymi promieniami słońca. Niepożądane jest eksponowanie go w ciemnych miejscach, ponieważ roślina będzie wyciągać się w poszukiwaniu światła, tracąc w ten sposób efekt dekoracyjny. Jest podlewany raz w tygodniu. Opryskiwanie nie jest konieczne, ponieważ z wody mogą pojawić się brzydkie plamy na liściach.

Kwiat miłości: kwiaty w pomieszczeniach dla kobiecego szczęścia

Poślubnik

Ten kwiat zwykle znajduje się w sypialni, ponieważ zwiększa atrakcyjność fizyczną między małżonkami i wzmacnia ich miłość. Dzięki subtelnemu i dyskretnemu aromatowi związek między mężem a żoną staje się delikatny i ufny, w takiej rodzinie prawie nie ma kłótni.

Dlatego zaleca się podarowanie go parze małżeńskiej, między którą namiętność prawie przeminęła. Jeśli dasz go samotnej kobiecie, to w ciągu sześciu miesięcy na pewno pozna swojego przyszłego męża. Hibiskus doda pewności siebie niepewnej siebie dziewczynie, tworząc wokół siebie energetyczną aurę.

Jest to dość ciepłolubna roślina, która może wytrzymać ciepło do + 35 ° C, ale trudno tolerować chłód, dlatego należy ją chronić przed przeciągami. Latem jest częściej podlewany i spryskiwany niż zimą, raz w roku karmione nawozami mineralnymi, z wyjątkiem azotu.

Uwielbia światło słoneczne, więc parapet byłby dla niego idealnym miejscem. Co roku należy ją przesadzać do większej doniczki, gdyż rośnie dość szybko i nie lubi stłoczeń. Jeśli nie jest odpowiednio pielęgnowany i ukryty w ciemnym pokoju, w krótkim czasie zrzuci wszystkie liście i kwiatostany.

Kwiat miłości: kwiaty w pomieszczeniach dla kobiecego szczęścia

Orchidea

Ten kwiat nie jest odpowiedni dla wszystkich, więc musisz wziąć pod uwagę naturę osoby, której planujesz dać orchideę. Ten silny kwiat sprawi, że słaba i melancholijna osoba będzie jeszcze słabsza, bardziej wrażliwa. Ale pomoże silnym i optymistycznym ludziom osiągnąć wszystko w życiu, skutecznie pokonywać przeszkody.

Ze względu na swoją energetyczną aurę nie zaleca się umieszczania orchidei w sypialni, ponieważ gwarantowana jest bezsenność. Uważa się, że jeśli dziewczyna, która jest w trudnym związku z ukochaną osobą, otrzyma różową orchideę, to poprawi relacje z tym mężczyzną.

Ciężko się nią zająć. Jest dość trudna do zniesienia zmiany miejsca, dlatego nie zaleca się jej przestawiania w mieszkaniu. Orchidea lubi miejsca dobrze oświetlone, ale nie nasłonecznione.

Ponadto jej korzenie są również światłolubne, więc najbardziej idealną opcją dla niej byłaby przezroczysta plastikowa doniczka z otworami drenażowymi, wtedy będzie kwitła przez długi czas. A doniczka powinna być gładka, aby korzenie czuły się w niej dobrze.

Jest podlewany tylko wtedy, gdy wierzchołek ziemi jest całkowicie suchy. Raz na sześć miesięcy karmiony jest specjalnymi nawozami mineralnymi.

Kwiat miłości: kwiaty w pomieszczeniach dla kobiecego szczęścia

Spathiphyllum

Ten domowy kwiat z dużymi zielonymi liśćmi i białymi kwiatami jest zasłużenie nazywany „Szczęściem Kobiet”, ponieważ naprawdę pomaga swojej kochance znaleźć miłość. Ale do tego nie wystarczy tylko kupić roślinę i umieścić ją w mieszkaniu.

Trzeba go starannie pielęgnować, regularnie podlewać, spryskiwać, karmić, czule rozmawiać, okresowo rozluźniać ziemię, uważać, aby nie zachorował. Skrzydłokwiat może rosnąć nawet w półcieniu, ale uwielbia wilgoć. Co dwa lata pożądane jest przesadzanie go na nową ziemię. Ale należy to zrobić tylko wiosną, a nie w okresie kwitnienia.

Byłoby idealnie, gdyby najlepszy przyjaciel lub matka dała spathiphyllum, wtedy jego magia miłosna znacznie wzrośnie. I uważa się, że jeśli dasz go rodzinie bezdzietnej, wkrótce będą mieli dziecko.

Spathiphyllum będzie najlepszym prezentem na dwudziestolecie ślubu, gdyż ożywia dawną pasję i miłość małżonków, wzmacnia ich wzajemny szacunek. Jeśli umieścisz go w sypialni, ochroni parę przed niewiernością.

Po tym, jak pomoże swojej kochance znaleźć miłość, nie może być oddany innym ludziom, w przeciwnym razie zabierze miłość ze sobą.

Kwiat miłości: kwiaty w pomieszczeniach dla kobiecego szczęścia

Fiolet Usambarski

Można go znaleźć w prawie każdym mieszkaniu. I nie na próżno, ponieważ jest uważany za symbol wiecznej i czystej miłości. Dodatkowo idealnie wpasuje się w każde wnętrze, dodając mu komfortu. Dzięki ogromnej palecie kolorów możesz wybrać taki fiolet, aby idealnie wpasował się w wystrój Twojego domu.

Fiolet wygląda jak bardzo ładny krzew o mięsistych, lekko puszystych liściach, w środku których prawie zawsze kwitną małe kwiaty.

Bardzo kocha światło i nie znosi podlewania zimną wodą z kranu. Woda powinna być oddzielona i mieć temperaturę pokojową. I zawsze trzeba podlewać u nasady, w przeciwnym razie krople wody mogą zniszczyć delikatne liście.

Jeśli odpowiednio się nią zaopiekujesz, przesadzaj co trzy lata, wtedy nie tylko przyciągnie miłość do swojej kochanki, ale także ochroni ją przed konfliktami rodzinnymi i problemami finansowymi. Niestety, jeśli często będziesz się z nią kłócić, zniknie, mimo starannej opieki nad nią, ponieważ jest bardzo wrażliwa na negatywną atmosferę.

Kwiat miłości: kwiaty w pomieszczeniach dla kobiecego szczęścia

Chlorophytum

Nie można nawet powiedzieć, że tak niepozorna roślina, przypominająca z zewnątrz zwykłą trawę, może przynieść swojej kochance miłość i rodzinną harmonię. Po jego wyglądzie decydują o tym, jak szczęśliwa jest rodzina. Jeśli chlorophytum wygląda zdrowo i bardzo bujnie, szybko rośnie, to w rodzinie panuje harmonia i szczęście.

Rodziny bezdzietne mogą urodzić dziecko w ciągu roku, jeśli ten cudowny kwiat zostanie przesadzony do doniczki z dowolnym dziecięcym rysunkiem i umieszczony w sypialni.

Oprócz powyższego chlorophytum oczyszcza również powietrze z chorobotwórczych wirusów i bakterii. Jego skuteczność można zwiększyć kilkakrotnie, dodając do gleby niewielką ilość pokruszonego węgla aktywnego. Dzięki tej roślinie możesz zapomnieć o oczyszczaczach powietrza.

Dbanie o niego jest bardzo łatwe, wystarczy okresowo podlewać i spryskiwać. Powinien być umieszczony w dobrze oświetlonym miejscu.

Kwiat miłości: kwiaty w pomieszczeniach dla kobiecego szczęścia

Chryzantema

Jeśli chryzantema rosnąca w doniczce zostanie podarowana samotnej dziewczynie, wkrótce spotka swoją bratnią duszę. A dla małżeństwa ten magiczny kwiat pomoże zachować miłość, wzmocni wzajemne zaufanie, a jednocześnie zniweluje kłótnie o drobiazgi.

Chryzantema pomoże osobie niepewnej siebie pozbyć się kompleksów, da spokój. Nie dotyczy to ciętego bukietu chryzantemy, gdyż ma on zupełnie inną aurę.

Niepożądane jest wystawianie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ponieważ kwiatostany szybko więdną, tracąc swoje piękno. Ale o zmierzchu nawet nie zakwitną. Najlepszym miejscem na chryzantemę byłby dobrze wentylowany balkon. To oczywiście tylko w sezonie letnim, a zimą wystarczy zwykły parapet.

Kwiat miłości: kwiaty w pomieszczeniach dla kobiecego szczęścia

Jest podlewany, gdy wierzchnia warstwa gleby wysycha, zaleca się opryskiwanie, ponieważ uwielbia wilgotne powietrze. W razie potrzeby możesz postawić w pobliżu pojemnik z wodą.


Aleksandra Kowalski

Edytor serwisu

Rate author
iHerba Polska