Jakie jest najbezpieczniejsze przedłużanie włosów i jak je wybrać?

Jakie jest najbezpieczniejsze przedłużanie włosów i jak je wybrać?Jakie jest najbezpieczniejsze przedłużanie włosów i jak je wybrać?

Współczesne piękności w czasopismach, telewizji i portalach społecznościowych od czasu do czasu zachwycają fanów lśniącymi, zadbanymi włosami. Ostatnio ten trend nie wyszedł z mody – wszyscy starają się wyhodować dłuższe loki. To prawda, że ​​nie jest to szybka sprawa i nie każdy ma cierpliwość, by czekać, aż urosną do dolnej części pleców lub przynajmniej do łopatek. 

Na szczęście nowoczesna technologia oferuje fashionistom wiele opcji przedłużania pasm, nawet najbardziej ekstremalnych długości. Istnieją budżetowe i drogie sposoby budowania, różnią się one również zasadą mocowania pasm i materiałami.

Dobry mistrz, zanim doradzi jakąkolwiek metodę, spróbuje wziąć pod uwagę strukturę i gęstość włosów.

Wskazania

Procedura przedłużania jest zalecana w następujących przypadkach:

 • ich włosy nie mają wystarczającej objętości i siły – rzadkie kosmyki zamienią się w luksusowe włosy;
 • chęć zmiany obrazu, ale ciągłe eksperymenty z włosami nie pozwalają na wyhodowanie ich do pożądanej długości;
 • chcesz długie włosy w innym kolorze, na przykład blond, ale przykro mi zepsuć twoje.

Przeciwwskazania

Nie należy uciekać się do takich technologii, jeśli stan skóry głowy nie jest w tej chwili w porządku, a mianowicie:

 • obecność łupieżu, łuszczycy i innych naruszeń integralności skóry głowy;
 • alergie na klej i inne związki stosowane w procesie;
 • zmiany hormonalne zachodzące u niektórych kobiet w trakcie ciąży i po jej zakończeniu, gdy włosy zmieniają swoją strukturę;
 • zbyt zniszczony stan włosów.

Osobliwości

Przedłużanie włosów jest dość drogie. Jeśli nie masz dużo pieniędzy, zimna metoda prawdopodobnie zadziała. Ale cena gorącej kapsułki może osiągnąć 10 tysięcy rubli lub więcej, w zależności od grubości i długości włosów. Dodatkowo po gwarantowanym okresie noszenia konieczna będzie korekta. Wskazane jest posiadanie własnych włosów o długości co najmniej 10 cm, w przeciwnym razie przyczepione loki będą wyglądały nienaturalnie.

Naturalne kosmyki lepiej wyglądają i lepiej się czują. Łatwiej je „zamaskować” w naturalne loki i lepiej dopasowują. Zaletą włosów syntetycznych jest ich cena. Są znacznie tańsze niż dawcy i lepiej zachowują swój wygląd przy złej pogodzie. Przy częstym korzystaniu z lokówki lub żelazka, a także przy aktywnej wizycie na plaży, lepiej wybrać przedłużki kapsułkowe niż zimne taśmy. Będzie lepiej zachowany pod wpływem ciepła. Wstążki świetnie sprawdzą się, gdy po prostu chcesz zmienić fryzurę – w każdej chwili możesz je zdjąć.

Ważny! Jeśli masz bardzo przetłuszczającą się skórę głowy i włosy, te pasemka mogą nie trzymać się dobrze.

Jeśli chcesz ułatwić pielęgnację włosów i zminimalizować wybór drogich produktów, kolor pasemek powinien być dobierany jak najbardziej zbliżony do koloru Twoich odrostów. Dzięki temu bardziej naturalnie wyglądające włosy będą trwać dłużej bez uszkodzenia portfela. Nie można mówić o nieszkodliwości przedłużania włosów, ale można wybrać najmniej traumatyczne metody ich mocowania. A także warto wybrać doświadczonego mistrza z wystarczającym doświadczeniem, portfolio i dobrymi recenzjami.

Niekompetentny specjalista może nie wykonać pracy wystarczająco porządnie, pozwolić na tworzenie się kołtunów, a po niektórych niedoszłych mistrzach włosy mogą nawet zacząć wypadać wraz z rozciągniętymi pasmami.

Cechy włosów mają znaczenie przy wyborze techniki. Przedłużanie włosów nadal można rozważyć, jeśli masz łagodny łupież, ale pamiętaj, że może się on pogorszyć. W takim przypadku lepiej odrzucić metody z kapsułkami, gdy są one sadzone bardzo blisko skóry głowy. W przypadku włosów cienkich zaleca się stosowanie mikrokapsułek, przedłużanie ultradźwiękowe jako najmniej obciążające pasemka.

Drogi

Zwracając się do salonu, każda klientka chce wybrać najbardziej nieszkodliwy sposób odbudowania swoich rodzimych włosów lub przynajmniej taki, który przyniesie jej najmniej krzywdy. Nie jest tak łatwo wyodrębnić jakąś technologię, bo postęp nie stoi w miejscu, a także metody przedłużania włosów. Według ekspertów z branży kosmetycznej, dziś metody te obejmują kapsułki, taśmy i bio-włosowe przedłużanie.

Kapsuła

Nagromadzenie kapsułowe lub włoskie odnosi się do metod gorących. Włosy dawcy są przyczepiane do siebie za pomocą kapsułek keratynowych i specjalnych szczypiec. Niektórzy eksperci nazywają tę metodę bezpieczną, inni zauważają, że nagromadzenie ciepła jest i tak szkodliwe, ponieważ do jej przeprowadzenia używa się kleszczy. Niemniej jednak jest wielu fanów tej metody, ponieważ takie włosy są wygodne w noszeniu, ponieważ nie powodują dyskomfortu dla właściciela.

Jednocześnie sam zabieg trwa około trzech godzin, a loki utrzymują się dość długo – do 5 miesięcy. Wysokie właściwości estetyczne powstałych włosów sprawiły, że technologia ta jest bardzo popularna. Są ledwo zauważalne na głowie, ponieważ pasma są pobierane w małych i dużych ilościach – do 120 sztuk. Zapinanie następuje z powodu stopionych kapsułek keratynowych.

Taśma

Ta metoda jest również uważana za bezpieczną i jest dozwolona nawet w czasie ciąży. Podczas takiego zabiegu włosy są najmniej uszkadzane, a brak ekspozycji na wysokie temperatury sprawia, że ​​są one całkowicie nieszkodliwe dla Twoich loków. Pasma są mocowane za pomocą specjalnej taśmy samoprzylepnej, co umożliwia ich usunięcie w dowolnym momencie bez uciekania się do pomocy mistrza. Czas utrwalania zajmuje mniej czasu, cena jest niższa niż kapsułki, ale okres noszenia włosów to tylko dwa miesiące.

Jeśli chcesz nosić je jak najdłużej, musisz obchodzić się z nimi dość ostrożnie, a wybór fryzur powinien być ograniczony ze względu na specyfikę mocowania włosów.

Biouprawa

Włosy mocuje się biotaśmą lub taśmą monobio. Technologia pojawiła się jako alternatywa dla zwykłych metod wykorzystywania ciepła i związków chemicznych, które nie są korzystne dla skóry głowy i włosów. Aby odbudować pasemka bez szkody, stosuje się biogel.

Chociaż ta metoda nie jest tak powszechnie stosowana, jak konwencjonalne budowanie taśm i kapsuł, to zainteresowanie nią wśród mistrzów rośnie. Według twórców technologii jej zaletą jest nie tylko nieszkodliwe materiały, ale także brak dyskomfortu podczas dotykania głowy. Włosy zyskują najbardziej naturalny wygląd bez szkody dla zdrowia.

Inny

Istnieją również takie metody rozszerzenia, które są uważane za mniej popularne i bezpieczniejsze, takie jak:

 • angielski – keratyna do mocowania pasm topi się pistoletem;
 • niemiecki lub Bellargo – nici są przymocowane rękawami;
 • japoński – budowanie na „warkoczu”;
 • hiszpański – klej jest dopasowany do koloru korzeni, co sprawia, że ​​połączenia pasm są niewidoczne;
 • ultradźwiękowy – w tej technologii wykorzystuje się polimery, które przypominają strukturę włosa.

Luksusowe długie włosy to symbol kobiecości i piękna. Przy pomocy nowoczesnych technologii każda dziewczyna może je zdobyć, wystarczy wybrać odpowiednią technologię i nie oszczędzać na dobrym mistrzu.


Aleksandra Kowalski

Edytor serwisu

Rate author
iHerba Polska