Glicyna – skład substancji, do czego służy i jak jest używana

Glicyna (kwas aminooctowy (aminoetanowy), glicyna) należy do nootropów. Jest wytwarzany przez organizm pod wpływem stresu, pomaga złagodzić nadmierne pobudzenie nerwowe i bierze udział w prawie wszystkich procesach biochemicznych.

Glicyna jest wytwarzana poprzez hydrolizę białek lub syntezę chemiczną. Rezultatem jest biały proszek o słodkim smaku.

Glicyna zawiera kwas aminooctowy w stężeniu 0,1; 0,25 lub 0,5 g. Może również zawierać metylocelulozę, stearynian magnezu i witaminy z grupy B, czyli B1, B6, B12. Zaletą takich leków jest korzystny wpływ na wszystkie funkcje ośrodkowego układu nerwowego.

Mechanizm działania na organizm

Glicyna wpływa na funkcjonowanie mózgu. Bierze udział w przekazywaniu impulsów nerwowych, ma właściwości hamującego neuroprzekaźnika, wchodzi w skład białek.

Znajdujący się w przewodzie pokarmowym kwas aminooctowy jest wchłaniany do krwiobiegu dzięki receptorom zlokalizowanym w mózgu i rdzeniu kręgowym. Wnika do wszystkich komórek, normalizuje funkcjonowanie neuronów i działa uspokajająco.

Uwaga! Glicyna zaczyna działać po pewnym czasie od rozpoczęcia jej przyjmowania. Aby znormalizować funkcjonowanie układu nerwowego lub mózgu, musisz go wypić w ciągu miesiąca. Wynik pojawia się po 2 tygodniach.

Glicyna działa uspokajająco, łagodzi stres, poprawia pracę mózgu. Ma korzystny wpływ na układ nerwowy, reguluje pobudzenie i hamowanie, a także ma następujące korzystne właściwości:

 • normalizuje procesy metaboliczne i poprawia wydajność mózgu, aktywuje aktywność umysłową;
 • Wzmacnia również właściwości przeciwdepresyjne i przeciwdrgawkowe. A kiedy wchodzi w interakcje z lekami nasennymi i uspokajającymi, poprawia działanie uspokajające.

  Glicyna jest pobierana w celu poprawy zdolności poznawczych, normalizacji odżywiania mózgu. Lekarze przepisują go pacjentom, którzy przeszli udar, uraz mózgu i mają choroby ośrodkowego układu nerwowego. Tabletki glicyny są również przyjmowane w przypadku zaburzeń czynności mózgu i zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego, stresu, zwiększonego niepokoju, pobudliwości.

  Glicyna działa również na dystonię wegetatywno-naczyniową, gdyż poprawia krążenie mózgowe. Lek ten łagodzi również spadki ciśnienia, bóle głowy, zawroty głowy i letarg.

  Uwaga! Badania wykazały, że glicyna ma działanie przeciwnowotworowe. Spowalnia proliferację naczyń krwionośnych odżywiających guz.

  Glicyna pomaga również w normalizacji snu i poprawia jakość snu. Mogą go przyjmować nie tylko dorośli, ale także dzieci.

  Zalety kwasu aminooctowego opisano na filmie:

  Przy prawidłowym stosowaniu glicyna nie jest szkodliwa dla zdrowia. Ale jeśli nie zastosujesz się do schematu, mogą pojawić się reakcje uboczne:

  Wszystkie objawy znikają po odstawieniu.

  Glicyna może również powodować szkody w przypadku indywidualnej nietolerancji i niedociśnienia tętniczego.

  Kwas aminooctowy nie tylko poprawia stan emocjonalny, ale także poprawia wygląd. Preparaty na nim oparte zmniejszają wagę, a także:

 • pomóc kobietom radzić sobie z wahaniami nastroju, nerwowością i drażliwością podczas menstruacji lub menopauzy.
 • Glicyna jest nieszkodliwa, a nawet przydatna dla kobiet w ciąży. Łagodzi zmęczenie, stres psycho-emocjonalny, depresję, lęk, niepokój.

  Uwaga! Glicyna ma korzystny wpływ na rozwijający się płód w macicy oraz zmniejsza ryzyko niedotlenienia.

  Lek na bazie glicyny jest odpowiedni dla mężczyzn w celu poprawy wyników podczas treningu sportowego. Pomaga w budowaniu masy mięśniowej, pozbyciu się tkanki tłuszczowej, a także:

  Kwas aminooctowy ma również pozytywny wpływ na układ rozrodczy. Nie leczy zaburzeń erekcji, ale eliminuje przyczyny, przez które choroba może wystąpić, a mianowicie stres, przepracowanie, nadmierna stymulacja psychiczna. Kwas jest także dodatkowym źródłem energii, pomagającym człowiekowi dostroić się do odpowiedniej fali.

  Formy uwalniania leków

  Tablety. Muszą być trzymane w ustach do całkowitego rozpuszczenia. Tabletki z glicyną mają szybki efekt terapeutyczny, a także mają przyjemny smak. Kapsułki. Zawierają wysokie stężenie składnika aktywnego i często są wzbogacone witaminami. Proszek. Ma dobrą przyswajalność, a także ma przyjemny smak. Proszek popić wodą,

  Zastosowanie w medycynie

  Korzyści z glicyny dla ludzkiego organizmu zostały udowodnione w wielu badaniach. Łagodzi stres, łagodzi stres, poprawia pracę mózgu. Lek pomaga również pozbyć się złych nawyków, leczyć zmiany w tkankach układu nerwowego, choroby sercowo-naczyniowe.

  Szczególnie przydatne jest przyjmowanie kwasu aminooctowego dla małych dzieci, młodzieży, studentów i pacjentów w podeszłym wieku. Odpowiedni również dla osób prowadzących aktywny tryb życia lub narażonych na stres.

  Aby poprawić krążenie mózgowe

  Glicyna ma zbawienny wpływ na mózg. Normalizuje procesy metaboliczne, krążenie krwi, a także:

 • łagodzi bóle głowy, zawroty głowy;
 • poprawia pamięć, logiczne myślenie, koncentrację uwagi;
 • Lek należy przyjmować 1 tabletkę 2-3 razy dziennie. Kurs trwa średnio 2-4 tygodnie.

  Now Foods, Glycine, 1000 mg, 100 Veggie Caps

  Normalizować sen

  Na bezsenność można zażywać kwas aminooctowy. Eliminuje przyczyny złego snu, a mianowicie:

 • zwiększony niepokój, drażliwość.
 • Lek normalizuje stan psychiczny, sprzyja szybkiemu zasypianiu i poprawia jakość snu.

  Glicyna ma również działanie hipnotyczne, jeśli jest spożywana 30-40 minut przed nocnym odpoczynkiem. Ale w tym celu zaleca się przyjmowanie proszku, ponieważ jest szybko wchłaniany przez organizm.

  Uwaga! Aby poprawić jakość snu, wystarczy wziąć 1/2 łyżeczki. proszek lub 2-3 tabletki po 0,1 g.

  Wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego i normalizacja wysokiego ciśnienia krwi

  Glicyna jest potrzebna dla układu sercowo-naczyniowego, ale należy ją przyjmować pod nadzorem lekarza. Jest stosowany w leczeniu jako środek pomocniczy, a nie jako podstawowy środek.

  Uwaga! Glicyna jest dobra dla mózgu, ponieważ zapobiega udarom.

  Lek pomaga również w nadciśnieniu, ale ma krótkotrwały efekt. Promuje rozszerzanie się naczyń krwionośnych, wzmacnia ich ściany i zmniejsza kwasowość krwi. Rozluźnia kwas aminokwasowy i mięśnie serca, normalizuje tętno, pomaga przy napadach tachykardii.

  Musisz pić 1 tabletkę Glicyny 2 razy dziennie.

  Uwaga! W przypadku pacjentów z chorobami sercowo-naczyniowymi lek należy przyjmować ściśle według instrukcji i pod nadzorem lekarza.

  Rzucając palenie

  Glicyna pomaga rzucić palenie, a także pozbyć się uzależnienia od alkoholu. Przyspiesza eliminację toksyn, zmniejsza ich wpływ na ośrodkowy układ nerwowy.

  Lek nie spala tłuszczu, ale biorąc go, można naprawdę schudnąć. Normalizuje i przyspiesza metabolizm.

  Zastosowanie w kosmetologii

  Kwas aminooctowy jest aktywnie wykorzystywany w kosmetologii. Utrzymuje zdrową skórę i włosy, a także hamuje stres oksydacyjny i procesy starzenia, chroni komórki przed wolnymi rodnikami, usprawnia procesy metaboliczne.

  Uwaga! Glicyna jest dodawana do różnych kosmetyków. Często występuje w kremach, mydłach, żelach pod prysznic, szamponach i płynach do płukania.

  Substancja ta wspomaga również wnikanie składników odżywczych w głąb skóry właściwej. Kremy i szampony, w których jest obecny, napinają i nawilżają skórę, poprawiają kondycję i połysk włosów.

  Gdzie kupić suplementy

  Kwas aminooctowy można kupić bez recepty. Jednak kosztuje dużo pieniędzy. Zalecamy zamówienie na stronie Ayherb, ponieważ ten sklep internetowy zawiera leki w niskich cenach od producentów premium, takich jak Solgar, Now Foods itp. Tutaj możesz również wybrać dogodną metodę dostawy, przeczytać recenzje produktów i poprosić o pomoc do działu wsparcia.

  Now Foods, Taurine, Double Strength, 1000 mg, 250 Veggie Caps Now Foods, Taurine, Double Strength, 1000 mg, 100 Veggie Caps Doctor’s Best, NAC Detox Regulators, 60 Veggie Caps Doctor’s Best, NAC Detox Control, .. .Now Foods, glicyna, 1000 mg, 100 kapsułek warzywnych

  Uwaga! Nowi klienci serwisu Ayherb mogą otrzymać 10% rabatu na pierwsze zamówienie. Ale aby aktywować rabat, musisz wprowadzić kod promocyjny AGK4375 lub kliknąć ten link.

  Glicyna jest dobra dla organizmu, ponieważ jej niedobór wpływa na ogólny stan zdrowia. Brak tej substancji powoduje pogorszenie pamięci i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, objawia się zmęczeniem, bezsennością. Jeśli pojawią się takie objawy, wskazane jest natychmiastowe skonsultowanie się z lekarzem, a także przebadanie na zawartość kwasu aminooctowego w organizmie.

  Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarze!


  Aleksandra Kowalski

  Edytor serwisu

  Rate author
  iHerba Polska