Botox kontra keratynowe prostowanie włosów: co jest lepsze?

Botox kontra keratynowe prostowanie włosów: co jest lepsze?

 

Masz dość niegrzecznych loków, a kok to przez długi czas jedyne wyjście, żeby nie bawić się włosami, żeby nie spóźnić się do pracy / szkoły? Dziś przemysł kosmetyczny oferuje wiele rozwiązań takich problemów, z których najskuteczniejsze to botoks czy keratyna.

Ale większość dziewcząt nie zdaje sobie sprawy z subtelności tych procedur, nie rozumiejąc, jakie są różnice, wiele po prostu się gubi lub podejmuje celowo złą decyzję. Dlatego przed pójściem do salonu musisz dokładnie zrozumieć, jaki jest oczekiwany wynik, aby mistrz, biorąc pod uwagę wszystkie wymagania, wybrał niezbędną technikę.

Botox to zabieg przywracający loki, którego głównym celem jest leczenie, ale nie prostowanie, co jest typowe dla keratyny. Oczywiście botoks pomaga również wygładzić, wyeliminować puszenie się, ale nie da się za jego pomocą całkowicie pozbyć się fali.

Uwaga! Botox we fryzjerstwie nie ma nic wspólnego z tytułową techniką twarzy. Ta metoda nazywana jest ze względu na efekt odmładzający, który uzyskuje się również poprzez uatrakcyjnienie włosów.

Warto wziąć pod uwagę fakt, że zabieg nie „pochłania” objętości. To wybór dla tych, którzy chcą dodać blasku swoim lokom, ułatwić ich rozczesywanie, zmniejszyć porowatość, a także usunąć zażółcenia (dotyczy blondynek). Wskazania do stosowania botoksu to również:

Działa kumulatywnie, efekt utrzymuje się od 1 do 2 miesięcy. Procedura trwa 40 minut. Dowiedziawszy się, czym jest botoks na włosy, musisz poradzić sobie z keratyną.

Bardziej rewelacyjną metodą transformacji jest prostowanie keratynowe. Przed pojawieniem się botoksu ta metoda była jedynym sposobem radzenia sobie z niegrzecznymi, nieatrakcyjnymi lokami, dlatego została przepisana wszystkim bez wyjątku. Stąd pojawiły się niezadowolone komentarze w kierunku keratyny. W końcu nie zawsze trzeba go używać.

Celem keratyny, w przeciwieństwie do botoksu, jest spłaszczenie kręconych lub kręconych pasm. Usuwa się puszystość, a wraz z nią objętość włosa. Na wyjściu klientka otrzymuje proste, lśniące, zadbane loki, ale utrata objętości nie zawsze wpływa na lepsze.

Uwaga! Błyszczący wygląd utrzymuje się do 4 miesięcy, charakteryzuje się również efektem kumulacyjnym. Ale procedura potrwa do 4 godzin (w zależności od długości i gęstości fryzury).

Wiedząc, jaka jest różnica między prostowaniem keratynowym a botoksem do włosów, lepiej najpierw skonsultować się z fryzjerem, który w zależności od kondycji loków doradzi najlepszą technikę.

 

Hiszpańska innowacja – korzyść

Produkt wymyślony przez hiszpańskich kosmetologów jest koktajlem specjalnie dobranych składników leczniczych. Preparat nie zawiera toksyny botulinowej typu A, tradycyjnej do wstrzykiwań kosmetycznych .

Toksyna botulinowa C jest czasami obecna w różnych surowicach . Substancja jest dodawana w celu usprawnienia transportu składników odżywczych do środka łodygi włosa i zatrzymania składników aktywnych w komórkach.

Skład zawiera kompleks użytecznych elementów, różnie skomponowanych w preparatach poszczególnych producentów:

  • Intra-silane (substancja wypełniająca puste przestrzenie i mikroskopijne zmiany).
  • Keratyna , która działa jako budulec do eliminacji wad strukturalnych.
  • Ekstrakty ziołowe poprawiające krążenie krwi i procesy metaboliczne, przyspieszające wzrost loków i zapobiegające wypadaniu włosów.
  • Peptydy , aminokwasy (wzmacniające mieszki włosowe, nadające połysk, spowalniające proces starzenia się komórek).
  • Olejki eteryczne, które ułatwiają układanie włosów.
  • Kwas hialuronowy nawilżający skórę .
  • Elastyczne włókno nadające pasmom elastyczność i sprężystość.
  • Kwas mlekowy do głębokiej penetracji składników.
  • Kompleks witamin zapewniający pożywne odżywienie, nawilżenie i regenerację.

Terapeutyczne działanie innowacyjnego produktu jest szczególnie widoczne na suchych, cienkich, niewystarczająco obszernych i trudnych do ułożenia pasmach. Manipulacja kosmetologiczna daje następujące wyniki:

  • Nasycenie loków i mieszków włosowych witaminami i przydatnymi elementami.
  • Długotrwała jedwabistość i połysk pasemek.
  • Pozbycie się żółtego odcienia jasnych loków.
  • Eliminacja puszenia się i łatwość stylizacji.
  • Łatwo wygładza puszące się loki.

Efekty keratyny

Zabieg kosmetyczny jest bardziej ukierunkowany na efekt wizualny niż poprawę zdrowia. Preparat z keratyną w połączeniu z obróbką termiczną niweluje kręcenie, nadaje włosom idealną gładkość i graficzną fryzurę.

Większość rzemieślników odmawiała używania leków zawierających formaldehyd. Jednak stosowanie toksycznego serum nie zostało całkowicie wstrzymane ze względu na jego taniość i zapewniający dłuższy efekt ( do 4 miesięcy ). Sama keratyna jest pożytecznym pierwiastkiem, ale jej udział w manipulacjach na tle obróbki cieplnej i obecność toksycznych składników minimalizuje korzystny efekt.

Do głównych zalet pielęgnacji kosmetyków należą:

  • Zatrzymywanie składników odżywczych wewnątrz łodygi.
  • Nadaje włosom wyrazistość nawet w deszczową pogodę.

Jak keratyna działa na włosy

Keratyna jest inaczej nazywana płynnymi włosami. Dzieje się tak, ponieważ z tej substancji w większości składają się włosy, a jej brak niezmiennie wpłynie na gęstość loków i ich wygląd jako całości.

Zasadniczo utrata keratyny następuje przy niewłaściwej pielęgnacji włosów, częstym narażeniu na agresywne zabiegi – prostowanie żelazkiem, bez wstępnej obróbki środkiem ochronnym, stosowanie suszarki do włosów, termolotki, lokówki itp.

Lecznicza keratynizacja może przywrócić zniszczone loki, przywrócić im dawny wygląd – świeży, żywy, nasycony. Keratyna pomaga nadać włosom po zabiegu:

Wadą takiego zabiegu odnowy biologicznej jest dość wysoka cena i krótkotrwały efekt. Zabieg z użyciem keratyny trzeba będzie powtarzać minimum 2-3 razy w roku, aby loki miały zdrowy i piękny wygląd.

Jeśli chodzi o leczenie tą substancją w domu, jest to całkiem możliwe ze względu na dostępność leku. Koszt zabiegu będzie tańszy niż salonowy, będzie trzeba go wykonywać częściej, efekt nie pojawi się od razu.

Jak botoks leczy włosy

Botox na włosy jako zabieg pojawił się stosunkowo niedawno. Początkowo lek ten był stosowany w celu zapobiegania lub eliminacji objawów związanych z wiekiem na twarzy i ciele – zmarszczek zarówno głębokich, jak i mimicznych, ściągających itp.

Botox jest stosowany do włosów w taki sam sposób jak keratyna, aby leczyć włosy i je odnawiać. Eksperci doradzają wykonanie tego zabiegu wszystkim kobietom o blond włosach, które często używają koloryzacji.

Stosowanie go w salonie, w przeciwieństwie do keratynizacji, jest zabiegiem łagodniejszym, działającym mniej agresywnie, dzięki czemu włosy nie łamią się jak od keratyny. Jak przebiega procedura:

  • Najpierw mistrz myje włosy produktami, które głęboko je oczyszczają.
  • Następnie włosy są suszone (nie do końca), a sam środek nakłada się bezpośrednio.
  • Czas zabiegu to nie więcej niż 1 godzina, co znacznie różni się od keratynizacji, w której kobieta musi przebywać na włosach z lekiem minimum 2-3 godziny.
  • Następnie włosy należy rozgrzać suszarką do włosów i spłukać pod ciepłą wodą.
  • Aby utrwalić uzyskany efekt, mistrz używa prostownicy.

Po zakończeniu zabiegu możesz cieszyć się efektem – loki błyszczą, opadają w pięknej kaskadzie i nie dmuchają. Efekt nie utrzymuje się zbyt długo, dosłownie do pierwszego prania w domu.

Po zmyciu botoksu włosy puchną, połysk znika. Dla utrwalenia efektu zabiegu zaleca się powtórzenie kuracji botoksem w domu specjalnymi środkami zawierającymi odpowiednią substancję.

Korzyści i negatywne aspekty botoksu na włosy

Pomimo zapotrzebowania na zabieg ze strony współczesnych dziewcząt, Botox ma zarówno zalety, jak i wady.

Zobacz także: Przedłużanie włosów w kapsułkach: wady i zalety, rodzaje

Pozytywne aspekty botoksu:

  • Całkowicie bezbolesna metoda przywracania loków;
  • Nici stają się jedwabiste i lśniące, łatwe do dopasowania;

Negatywne aspekty botoksu obejmują:

  • Obecność wielu przeciwwskazań (ciąża i laktacja, obecność ran na skórze głowy, upośledzona przewodność nerwowo-mięśniowa, alergia na jakiekolwiek leki, krytyczne dni);
  • Ciągłe powtarzanie procesu w celu utrzymania wyniku.

Podczas zabiegu Botox stosuje się środki stanowiące zbiór naturalnych składników, które pomagają produktywnie wnikać składniki odżywcze do wnętrza włosów i „blokować” je, zapobiegając ich wypłukiwaniu.

Właściwości prostowania keratynowego i botoksu do włosów

Aby stać się przedstawicielem błyszczących, rosnących włosów, musisz znać cechy każdej metody i sposób jej wykonywania przez mistrza.

Zabieg keratynowego prostowania dzieli się na 3 główne etapy: oczyszczanie głowy, pielęgnacja włosów oraz samo prostowanie.

Przeczytaj także: Przepisy na domową stylizację włosów

Pod wieloma względami efekt zabiegu zależy od pierwszego etapu – oczyszczenia. Mistrz dokładnie spłukuje włosy, muszą być wolne od kurzu, tłuszczu i środków chemicznych.

Po oczyszczeniu na wszystkie loki nakłada się mieszankę białka i keratyny, która pod wpływem żelazka sprawia, że ​​włosy stają się proste i miękkie.

Po prawidłowo wykonanym zabiegu keratynowym stylizacja loków stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza.

Cechą zabiegu Botox jest stosowanie profesjonalnych produktów do włosów, składających się z 2 faz, z których każda ma swój własny efekt.

Botox wydaje się być trudniejszy niż prostowanie keratynowe, chociaż jest łatwiejszy. Początkowo włosy myje się szamponem i lekko suszy. Ponadto za pomocą specjalnej strzykawki na powierzchnię włosów i skóry głowy nakłada się przydatne serum marki kosmetycznej. Następnie, po kilku minutach, kompozycję nakłada się do utrwalenia z innej butelki. Teraz włosy są owinięte, aby wykonać obróbkę cieplną, tutaj musisz poczekać. Następnie ostudź włosy i utrwal rezultat szamponem bez siarczanu.

Możesz ocenić skuteczność zabiegu wykonywanego na suchych włosach. Ważne jest, aby preferować profesjonalne narzędzia i konsultacje z mistrzem.

Różnice i ogólna charakterystyka

Różnica między zabiegami na włosy jest znacząca w punktach ich powstania.

Obie procedury mają swoje wady, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego.

Wady prostowania keratynowego

  • dzień (czasami dłużej) po aplikacji nie można myć włosów;
  • błąd czarodzieja doprowadzi do efektu zanieczyszczenia;
  • aby zachować gładkość, będziesz musiał kupić specjalne produkty do pielęgnacji.

Wady botoksu do włosów

Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, procedury nie można wykonać:

Obie manipulacje można przeprowadzić w salonie lub w domu.

Obie sesje wykonujemy po umyciu głowy, a na koniec pasemka prostuje się specjalnym żelazkiem. Botox nakłada się przez 20-40 minut, w zależności od wybranego leku. Dla porównania wyrównanie z keratyną trwa kilka godzin. Do tej procedury kupowany jest specjalny wypełniacz.

Cena zabiegu u mistrzów czy w salonie zależy nie tylko od polityki kosmetyczki czy instytucji, ale także od długości włosów klientki. Średni koszt salonu botoksu wynosi od 2 do 5 tysięcy rubli. Prostowanie keratynowe jest droższe: prostowanie krótkich loków kosztuje około 7 tysięcy rubli, a długich – do 15.

Dobry środek na domowe sesje botoksu będzie kosztował około 600 rubli, a keratyna – około 700-800 rubli.

Recenzje prostowania botoksu i keratyny

Botox kontra prostowanie keratynowe: co jest lepsze? Recenzje osób, które wykonały te procedury, zauważają: aby zmaksymalizować wsparcie i utrzymać wynik przez dłuższy czas, należy używać specjalnych kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów (szampony bezsiarczanowe, maski itp.).

Po trzydniowym prostowaniu keratynowym nie można myć włosów, upinać włosów spinkami i wykonywać stylizacji, aby nie pojawiły się zmarszczki. Prostowanie wystarczy na kilka miesięcy, potem trzeba to powtórzyć. Po keratynie włosy można stylizować nawet bez suszarki do włosów, a po zakręceniu znów staną się idealnie gładkie.

Prostowanie z botoksu czy keratyny? Recenzje mówią: jeśli nie zastosujesz się do technologii tych procedur, efekt będzie odwrotny, włosy staną się łamliwe i stracą zdrowy wygląd. Lepiej jest wykonać procedurę z zaufanymi specjalistami i wysokiej jakości preparatami.

Co dać pierwszeństwo?

Co lepiej zrobić – prostowanie botoksem czy keratyną? Jeśli włosy są lekkie, cienkie, słabo rosną, wypadają, są mocno zniszczone, wymagają regeneracji, wtedy Botox jest odpowiedni.

Aby pozbyć się loków, kręconych, twardych jak drut i uzyskać idealnie proste, elastyczne włosy, stosuje się keratynizację.

Kiedy martwisz się tylko kruchością i rozdwojonymi końcówkami, możesz użyć zarówno pierwszej, jak i drugiej procedury.

Prostowanie botoksem czy keratyną, co jest lepsze? Jeśli jest ciąża, laktacja, nowotwór, skłonność do alergii, problemy ze skórą głowy i chorobami nerwowo-mięśniowymi, to obie te procedury są przeciwwskazane. Przed dokonaniem wyboru lepiej skonsultować się z fryzjerem lub trychologiem na temat stanu włosów i potrzeby wykonania tej lub innej procedury.

Przydatna rada kosmetyczki

Najważniejsza rada, jedna – przed zabiegiem, który wybrałaś dla swoich włosów, koniecznie zapoznaj się z przeciwwskazaniami i skonsultuj się ze specjalistą kosmetologiem.

Pozostałe wskazówki mają zastosowanie po zabiegach na włosy.

Po prostowaniu keratynowym lub botoksie wymagana jest staranna codzienna pielęgnacja, szczególnie w pierwszych trzech dniach po zabiegu. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w pielęgnacji włosów.

  • Nie narażaj ich na wilgoć, odmawiaj korzystania z basenu i staraj się nie moczyć włosów w deszczu. Jeśli się zamoczy, możesz wyprostować włosy żelazkiem, ale nadal jest to niepożądany efekt.
  • W pierwszych dniach po zabiegu staraj się nie używać do włosów sprzętu termicznego: lokówki, suszarki do włosów, żelazka.
  • Zaraz po zabiegu nie da się złamać włosów w każdy możliwy sposób, zrobić fryzury i upiąć.
  • Stosowanie środków chemicznych (lakier, pianka, pianka) jest niepożądane, może to prowadzić do negatywnej reakcji z keratyną.
  • Farbowanie najlepiej wykonywać z wyprzedzeniem, około tygodnia przed prostowaniem. Do barwienia musisz wybrać farbę, która nie zawiera amoniaku.
  • Aby uzyskać długotrwały efekt, pomocne będą bezsiarczanowe szampony i balsamy.

Przeciwwskazania do zabiegów

Przed podjęciem decyzji o tym, co najlepiej zrobić: keratynę czy botoks na włosy, zdecydowanie należy wziąć pod uwagę przeciwwskazania. Obie procedury nie są zalecane w następujących przypadkach:

  • astma, inne choroby układu oddechowego;

Co lepiej wybrać – botoks czy keratynę, każda kobieta decyduje indywidualnie. Obie procedury mają swoje wady i zalety. Z jednej strony po zastosowaniu keratyny lub botoksu włosy staną się lśniące, gładkie, nieplączące się i niesamowicie atrakcyjne.

Z drugiej strony, nawet mistrz salonowy nie jest w stanie przewidzieć, jaki efekt nastąpi po tak dość agresywnym uderzeniu.

Większość kobiet, które stosowały keratynizację, zgłasza matowe i pozbawione życia loki, kruchość i osłabienie.

Taki efekt pojawia się kilka miesięcy później, który wielu producentów i fanów leku odpisuje na indywidualne cechy organizmu poszczególnych konsumentów, nie wiążąc go bezpośrednio z samym lekiem. Zaletą keratyny jest natychmiastowy efekt, eliminacja rozdwajających się końcówek, wygładzenie i prostowanie loków.

Jeśli chodzi o botoks, to nie daje on tak znaczącego działania jak keratyna, ale stosując go kobieta może nie martwić się o dalsze losy swoich włosów.

Botox mniej agresywnie wpływa na strukturę włosów, ale efekt jest też mniej trwały niż keratynizacja.

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć, która procedura jest lepsza. Zasadniczo przy lekko zniszczonych włosach zaleca się stosowanie delikatniejszych produktów, które można stosować regularnie w domu, które przez długi czas wykażą się dobrym efektem, a loki naprawdę się zagoją, a nie stworzą podobnego efektu. Takie fundusze wyróżniają się niskim kosztem w stosunku do preparatów salonowych, nie wymagają żadnych umiejętności aplikacyjnych.

Możesz kupić produkty do użytku domowego zarówno z botoksem, jak i keratyną. Po użyciu zobaczysz, która substancja jest bardziej odpowiednia. Jeśli chodzi o zabiegi salonowe, możesz je odwiedzić jeśli chcesz i finansowo, ale ważne jest, aby pamiętać o możliwych wadach i skutkach ubocznych.

Ważne jest również, aby wybrać dobry salon i mistrza, który prawidłowo przeprowadzi procedurę, powie, jak zachować wynik dzięki dalszej właściwej pielęgnacji włosów. Zabiegi salonowe będą wymagały częstych wizyt u mistrza w celu przywrócenia, co nie jest trudne, jeśli pozwalają na to finanse.

Czego spróbować – botoks czy keratyna, możesz skonsultować się ze specjalistą w tej dziedzinie, który zbada strukturę włosów i udzieli odpowiednich zaleceń.

BotoxProstowanie keratynoweCelWellnessProstowanieCzas trwania efektu2-3 miesiące4-6 miesięcyEfekty terapeutyczneWyrażoneEfekt leczniczy jest nieco mniejszy, chociaż występuje nasycenie keratynyWygląd pasmNie jest to silna prostownica, loki są gęstsze, bardziej obszerne. Znika porowatość.Włosy są wygładzone, mocno wyprostowane. Zamglenie znika, ale głośność zmniejsza się. Pojawia się połysk.


Aleksandra Kowalski

Edytor serwisu

Rate author
iHerba Polska