Aloes z miodem: przepisy na żołądek i jelita

Lecznicza mieszanka aloesu z miodem wzmacnia organizm i pomaga szybko przezwyciężyć chorobę (fot. hochyvseznat.ru)

Właściwości lecznicze rośliny

Aloes zawiera antrachinon, kwasy organiczne, witaminy, minerały, fenole i garbniki, antraglikozydy, flawonoidy itp. Roślina zatrzymuje procesy destrukcyjne w przewodzie pokarmowym (GIT), wzmacnia organizm i pomaga szybciej radzić sobie z chorobą.

Korzystne właściwości w leczeniu dolegliwości żołądkowo-jelitowych

Aloes łagodzi stan zapalny, który wpływa na błonę śluzową żołądka. Normalizuje poziom kwasowości, regeneruje dotknięty obszar, korzystnie wpływa na motorykę jelit i poprawia metabolizm.

Roślina zwiększa obronę organizmu, niszczy drobnoustroje chorobotwórcze i oczyszcza z toksyn. Miód wzmacnia funkcję wydzielniczą, poprawia wchłanianie składników odżywczych i przyspiesza proces trawienia.

Dodatkowe informacje! W leczeniu dolegliwości żołądkowo-jelitowych najczęściej stosuje się aloes (aloes) i aloes (agawa). Są to różne gatunki tej samej rośliny, które mają podobne właściwości, ale różnią się wyglądem.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Przed użyciem aloesu na żołądek należy udać się do lekarza. Samoleczenie środkami domowymi może być szkodliwe dla zdrowia. W niektórych przypadkach korzystanie z rośliny jest zabronione.

Przeciwwskazania:

 • indywidualna nietolerancja;
 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • dolegliwości z częstym krwawieniem;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • zaostrzenie chorób przewlekłych (w szczególności nerek i wątroby);
 • zaburzenie układu sercowo-naczyniowego.

Ważny! Produkty z aloesu nie są zalecane podczas menstruacji, ponieważ roślina może prowadzić do zwiększonego krwawienia. W przypadku cukrzycy stosowanie miodu i agawy należy uzgodnić z lekarzem.

Jakie choroby przewodu pokarmowego należy przyjmować z miodem z aloesem

Rocznik z miodem pomaga leczyć wiele patologii żołądka i jelit. Jest często przepisywany jako uzupełnienie terapii głównego nurtu. Roślina służy również jako profilaktyka dolegliwości dotykających narządy trawienne.  

Wskazania do stosowania aloesu z produktem pszczelim:

 • nieżyt żołądka;
 • zapalenie okrężnicy;
 • wrzody żołądka i dwunastnicy;
 • zgaga;
 • zapalenie dwunastnicy;
 • atonia jelit;
 • zaparcie;
 • zapalenie trzustki;
 • zapalenie dróg żółciowych, jelita cienkiego i grubego;
 • wzdęcia;
 • bębnica.

Jak wybrać odpowiedni aloes?

Wszystkie przepisy na produkty miodowe z aloesem spełniają ważny warunek – wiek użytej rośliny musi wynosić co najmniej 3 lata. Odcinane są tylko dolne liście, ponieważ zawierają więcej składników odżywczych. Niedopuszczalna jest obecność pęknięć, białego nalotu lub żółtawego odcienia.

Który miód jest najlepszy na żołądek

Do zwalczania chorób przewodu pokarmowego zaleca się stosowanie miodu lipowego, akacjowego i majowego. Produkt pszczeli gryczany skutecznie likwiduje bolesne odczucia w żołądku. Nektar z herbaty Ivan hamuje wydzielanie żołądkowe, zmniejsza kwasowość i oczyszcza błony śluzowe.

Jak złożyć wniosek

Przygotowanie składników. Dolne mięsiste liście aloesu są cięte, myte, suszone. Zawiń w folię lub papier i wstaw do lodówki na 7-10 dni. Po wyjęciu surowca pokrój i wyciśnij sok za pomocą gazy. Jeśli przepis wymaga szkarłatnej kleiku, posiekane liście sieka się w blenderze lub maszynce do mięsa. Miód jest płynny, naturalny, lekki. Jeśli jest tylko gęsty nektar, należy go rozpuścić w kąpieli wodnej bez gotowania.

Klasyczna uniwersalna receptura. Sok z aloesu i produkt pszczeli łączy się w równych proporcjach. Dokładnie wymieszaj i weź 20 ml 3 razy dziennie. Kurs trwa 2 miesiące.

Jak leczyć wrzód rośliną? Wymieszaj sok z aloesu, miód i posiekane orzechy włoskie (w stosunku 1: 5: 3). Spożywaj trzy razy dziennie zgodnie z art. l. (najlepiej pół godziny przed posiłkiem). Terapia trwa do 2 miesięcy.

Spożywanie prostej mieszanki aloesu i miodu na wrzody żołądka również pomoże poradzić sobie z chorobą. Aby przygotować lek, połącz 100 g agawy i produktu pszczelego.

Recepta na leczenie zapalenia żołądka. 100 g miodu rozpuścić w szklance wrzącej wody. Dodaj 100 g posiekanych liści aloesu. Wypij 2 łyżeczki. 15 minut przed posiłkiem. Kontynuuj leczenie przez 21 dni, a następnie zrób przerwę na dwa tygodnie. Następnie kurs można powtórzyć.

Druga opcja:

 • wymieszać 400 ml soku z aloesu z winem Cahors i miodem (po 600 g);
 • pozostaw mieszaninę w ciemnym miejscu na tydzień;
 • podjąć zgodnie z art. l. dzień, aż stan się poprawi.

Ważny! Receptury aloesu z miodem na żołądek i jelita, które zawierają wino Cahors, wódkę, alkohol do nacierania, nie są zalecane dla dzieci i osób starszych. Mogą uszkodzić wyściółkę żołądka.

Zwiększa się kwasowość. Połącz dwie łyżki. l. sok z agawy i miód. Dodaj szklankę świeżego soku ziemniaczanego. Pij codziennie rano na pusty żołądek. Narzędzie eliminuje nieprzyjemne konsekwencje wysokiej kwasowości (ciężkość, odbijanie, pieczenie itp.). Jeśli miód z aloesem na lekarstwo można przygotować wcześniej, sok ziemniaczany powinien być zawsze świeży.

Kwasowość jest obniżona. Miód rozpuścić w wodzie (łyżeczka na ćwierć szklanki). Dodaj w równych ilościach wywar z liści malin, soku z babki lancetowatej i aloesu. Narzędzie stosuje się przed posiłkami w 100-150 ml.

Do leczenia zaparć. Lek przygotowuje się przez zmieszanie 300 g miodu i 200 g soku z aloesu. Weź łyżkę stołową dwa razy dziennie na pusty żołądek, aż objawy ustąpią.

Jak wyeliminować uporczywe wzdęcia. Sok z agawy i miód łączy się w równych proporcjach. Mieszanina jest podawana przez 24 godziny w miejscu chronionym przed światłem. Przyjmować 3 razy dziennie po łyżce stołowej przed posiłkami.

Lekarstwo na nieprzyjemne objawy w dolegliwościach żołądkowych. Codziennie przed posiłkami spożywaj 20 ml miodu i aloesu, zmieszanych w równych proporcjach.

Leczenie zgagi. Połącz 10 ml produktu pszczelego i soku z aloesu. Zalej ciepłą przegotowaną wodą (około 200 ml). Miksturę leczniczą pić przed każdym głównym posiłkiem, 100 ml.

Inne przepisy. W przypadku zapalenia okrężnicy można przygotować leczniczą mieszankę miąższu aloesu (100 g) i miodu (200 g). Narzędzie jest używane codziennie zgodnie z art. l. na pusty żołądek.

Przepis na złagodzenie podrażnienia błon śluzowych:

 • połączyć równe ilości soku z aloesu, roztopionego masła i miodu;
 • dokładnie wymieszać;
 • spożywać 20 g trzy razy dziennie na pusty żołądek.

Aby poprawić trawienie i szybko przywrócić organizm po chorobach (zapalenie wątroby, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie trzustki itp.), Możesz wziąć napar leczniczy. Do jego przygotowania konieczne jest zmieszanie 250 g produktu pszczelego, 150 g soku z agawy i 350 g „Cahors”. Pozostaw produkt na 4-5 dni, następnie używaj go trzy razy dziennie zgodnie z art. l. pół godziny przed posiłkiem. Nalewka nadaje się również do leczenia trzustki i jelit.

Funkcje gotowania

Aby zrobić leki według ludowych receptur, możesz użyć świeżych liści aloesu lub leżakować przez co najmniej tydzień w lodówce. Surowców nie należy pozostawiać na zewnątrz pod wpływem światła. Jeśli środek leczniczy pozostaje, należy go umieścić w pojemniku z ciemnego szkła, szczelnie zamkniętym pokrywką i przesłać do lodówki. Mieszanina jest przechowywana nie dłużej niż 3 dni.

Aloes to wyjątkowa roślina o bogatym składzie i właściwościach leczniczych. Pomaga przezwyciężyć różne choroby żołądka i jelit. Aby wzmocnić działanie aloesu, miesza się go z miodem. Mieszanka tych składników likwiduje stany zapalne, leczy, przywraca, normalizuje funkcje wydzielnicze. Wszelkie domowe środki zaradcze stosuje się po konsultacji z lekarzem. 


Aleksandra Kowalski
Edytor serwisu
Rate author
iHerba Polska